Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálja ezt a spánielem?

Miért csinálja ezt a spánielem?

Figyelt kérdés

10éves kan spánielem van, mindig is be volt zárva éjszakára a ketrecébe.. Tavaly előfordult párszor h kiszökött, majd a másik kutyám aki egy ujfundlandi (ő nem fért ki a lécek között:P) vonyított és mikor kimentünk láttuk h kiszökött a spáni... azóta ha miután bezártuk a kutyákat és vonyít a nagyobb, tudjuk h kiszökött a kicsi megint... az utóbbi pár napba többször előfordult... ilyenkor kimegyek leszidom h kijött, visszazárom, megsimogatom és mondom neki h menjen be a házába... be is megy, de kb 1órája ma bezártam őket, és azóta 4x zártam vissza... Miért csinálja ezt??? Mikor kimegyek és meglát, már szalad vissza a helyére, akkor nemtom miért szökik ki... Kénytelen voltam a seprűvel elverni a kis fenekét (persze nem durván:)) és azóta nem jött ki, de ez elég kényelmetlen helyzet, mert megvagyunk fürdöve, fekszünk az ágyba, és közbe rohangálhatunk ki a kutyát visszazárni..

Jah és azért vannak bezárva, mert eléggé város szélén lakunk, és sok érdekes ember megfordul erre, és nagyon féltem a kutyáimat, és inkább bezárjuk (ahogy a többi szomszéd is), mellesleg egész nap kivannak engedve...


2010. febr. 21. 20:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Te elüldögélnél egy ketrecben, mikor tudod, hogy kell kimenni? Kíváncsi és jönni-menni szeretne. Unatkozik. Tudja, hogy te azt szeretnéd, hogy ne menjen ki, de ő meg azt szeretné, ha esetleg foglalkoznál vele. Attól lefáradna, és a ketrecben már csak az alvással foglalkozhatna.

Ha megoldanátok, hogy normálisan záródjon a ketrec, akkor ezt neki is megspórolnátok, meg magatoknak is.

Termsézetes, hogy be kell zárni, mert forgalom van, meg nálunk lopják is a szebb kutyákat. De akkor lehetősége se legyen kijönni a helyéről. És akkor szépen beépül a napirendjébe az esti bezártság, és hozzáidomul.

2010. febr. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az a legjobb megoldás, ha megcsináljátok úgy a ketrecet, hogy ne tudjon kijönni, mert addig úgysem fogja abbahagyni.
2010. febr. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalanított kutyus? Nem lehet h tüzel vmeik szuka a környéken és ezért szökne? Amúgy az is igaz amit az első válaszoló írt! Ha napközben nincs rendesen lemozgatva és tudja hol tud kijönni akkor nem fog a ketrecben ülni.
2010. febr. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló jól záródik a ketrec, mint írtam, a lécek között jön ki.... És foglalkozok a kutyáimmal, nem csak vannak és kész.. Persze tudom h jobb lenne kint neki, mint bent, de nemtom miért most kezdi, hogy este kiszökik, sokáig nem csinálta...


Le van fárasztva napközben, egész du kint vok vele, amikor csak jó idő van(gondolok itt pl arra amikor nem szakad az eső), és játszunk, meg sétálni is szoktam őket vinni... Sőt van h napközbe fekszenek le szunyókálni... Am nem hiszem h azért szökik mert vmi szuka van a közelbe, ugyanis annyit csinál h kiszökik és lefekszik a lépcsőre az ajtó elé... Ezért is nem értem...

2010. febr. 21. 21:05
 5/8 A kérdező kommentje:
Jah és amúgy a ketrece eléggé nagy, kb 5x15ös... ugyh van nekik elég nagy hely, direkt azért bővítettük ki nyáron ekkorára hogy ne legyen "bezártság"érzetük egy kis 3x3as ketrecbe (pl)
2010. febr. 21. 21:07
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, ha a lécek közt kijön, akkor NEM záródik jól a ketrec... Erre értettem, be kell sűrűsíteni a léceket.

Ha csak a lépcsőig jön fel, akkor más a helyzet, én úgy értettem, szambázik a környéken szabadulás után :) A mi kutyánk ezt azért csinálta, mert nem szerette a helyét, illetve közel akart lenni az ajtóhoz, ami mögött hallott minket.


Egy a vége: meg kell csinálni a ketrecet, mert ha tudja 100%-osan, hogy NEM tud kimenni, akkor megnyugszik. Azért csinálja, mert megteheti a körülmények miatt.

2010. febr. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
szerintem is a normális ketrec olyan, amiből nem tud kijönni. Amúgy én nem lécekből csinálnám, mert azoktól ugye nem lát ki, és nem látja, hogy mi történik az udvaron (talán épp ez a baj) hanem drótos kerítésből csinálnám, mert onnan ki is tud nézni, és nem fér ki a lyukakon.
2010. febr. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rosszul írtam, nem lécek, rájöttem h a léc az a nagyobb lapos (ugye?), na a ketrec nem lécekből van akkor, hanem ilyen kisujj vastagságú vasból, ezek vannak függőlegesen lerakva, két ilyen rúd között 8cm van.... De akkor majd vmit kitalálok, lehet beborítom alul olyan dróttal ami ilyen 6szögű vagy milyen:D
2010. febr. 22. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!