Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 4 éves labrador és egy...

Egy 4 éves labrador és egy kiscica összeszoktatása?

Figyelt kérdés
Van egy 4 éves labrador szuka kutyám és május környékén érkezik hozzánk egy cica , és hogy össze lehet e szoktatni őket . A cica hím lesz ivartalanítom majd ha eléri a megfelelő életkort. Kinti -benti cica lesz de inkább kinti. És ha megérkezik , megismerkednek egymással . összelehet-e szoktatni őket?

2015. ápr. 27. 07:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Össze lehet, de azért jó lenne tudni, hogy a kutyád hogyan reagál a cicákra. Találkozott már cicákkal? Mielőtt a kicsit elhozod, próbáld letesztelni, nehogy rossz vége legyen.
2015. ápr. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A labradorok köztudottan türelmes állatok, nem csoda, hogy őket használják általában vakvezetőknek vagy másfajta fogyatékkal élők segítőjének.

Ha meg a cica ivartalanítva lesz, akkor készülj arra, hogy egy lusta, hájas dög lesz, aki egész nap heverészni fog, tehát ő se fogja bosszanatni kutyust.

2015. ápr. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Ha meg a cica ivartalanítva lesz, akkor készülj arra, hogy egy lusta, hájas dög lesz"

Erre reagálnék, hogy ez egy baromság. Több ivartalanított cicám volt, most is van egy, és sokat ismerek, ismertem. Egyik sem volt lusta, hájas dög. Sőt kimondottan mozgékonyak, életvidámak és jó kondiban lévők voltak, sőt a mostani cicám pl. elég vékonyka. Nem ettől függ, hogy hájas lesz-e, hanem az etetéstől.

2015. ápr. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Többször csináltam már. Sokat kell vele kint ülni és szagoltatni a kutyával. A labradorok nyugisak, szerintem azzal nem lesz baj. Tapasztalatom alapján, eleinte inkább a macskusz lesz a nehezebb dió. Idegen terep és ráadásul még egy Góliát méretű kutya is (az ő szemszögéből). :)

1 hónap múlva jön hozzánk egy cicus ... Én is el fogok szórakozni velük. :)

2015. ápr. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Egyszer volt csak egy baki amikor átjött a szomszéd macskája és bosszantotta a kutyát ( pofozgatta , nem hagyta békén ) és a kutya rámorgott de nem indult meg felé , nem kergette. Csak ennyi baki volt . Azért akarom ivartalanítani mert mondta az állatorvos hogy ha ivarérettek lesznek a hímek akkor megjelölik a területüket bűzös anyaggal , és azért is mert az ivartalanittott macskák sokkal tovább élnek és egészségesebbek, nyugottabbak .
2015. ápr. 27. 14:56
 6/7 eszter888róka válasza:
nekem volt cicám és egyszer talizott a szomszéd kutyájável. persze el kergette a kutyát. de utána sokat voltak eggyüt és össze baátkoztak. szentem ugy szoktasd össze őket hogy rakd le egymás mellé csukd be az ajtót (de legyél bent te is) és legyenek ott kb fél óráig. ezt csináld meg sokszor, igy össze fognak szokni :)
2015. ápr. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Ha meg a cica ivartalanítva lesz, akkor készülj arra, hogy egy lusta, hájas dög lesz"

Erre reagálnék, hogy ez egy baromság. Több ivartalanított cicám volt, most is van egy, és sokat ismerek, ismertem. Egyik sem volt lusta, hájas dög. Sőt kimondottan mozgékonyak, életvidámak és jó kondiban lévők voltak, sőt a mostani cicám pl. elég vékonyka. Nem ettől függ, hogy hájas lesz-e, hanem az etetéstől.


Van a fodrászomnak is egy ivartalanított kandúrja, na az pont lusta is és kövér is azóta, mióta ivartalanítva lett.

És leszel szível tisztelettel beszélni, mert ez nem csak az etetésen múlik, hanem a hormonháztartástól is függ.

Ha látsz egy kövér embert, az hiszed, hogy azért van elhízva, mert annyit zabál? Hát nagyon sok esetben nem!

Talán megfelelő táplálkozással el lehet kerülni, hogy elhízzon, de én is tapasztalatból beszélek.

2015. ápr. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!