Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Labrador csak kint?

Labrador csak kint?

Figyelt kérdés

Jelenleg van egy 8 hónapos igen játékos lány pulim. Szeretnék mellé egy labradort akit a pulival együtt kutyaiskolába hordunk. Az lenne a kérdésem, hogy:

Lehet-e tartani puli mellett?

Ha igen akkor lehet a csak kint tartani? A lakásba csak nagyon ritkán jöhetnek be.

Úgy olvastam, hogy lehet csak kint tartani még télen is mert szőrt növeszt vagy valami ilyesmi volt.

Előre is köszönöm a válaszokat!


2015. ápr. 26. 19:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Őszintén,hivatalosan jobb lenne bent!!! De az emberek 70%-a kint tartja.


Egyik barátnőméknek egy bernije meg egy labija van,ők is kint vannak télen nyáron,sose mehetnek be. Nekik a pince részben ki van alakítva egy meleg kuckó kutya ajtóval.Ők oda szoktak behúzódni,illetve a teraszuk is eléggé zárt a kutyák miatt ott is van egy ól amit szalmával tömnek ki ki,de mivel állandóan egymás mellett fekszenek a berni melegíti a labit :) Több kaját kapnak télen,sokszor kapnak főtt csirkefarhátat,szívet stb és amiben főtt lét is megkapják melegen.

2015. ápr. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem javaslom kintre. Nem a hideg miatt, hanem azert, mert ez egy csaladi kutya, akit nem szabad megfosztani attol, hogy velunk elhessen. A ridegtartas nem neki valo. Maximum napi tobb ora foglalkozassal tudom elkepzelni.
2015. ápr. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az enyém tökéletesen elvan kinn. És igazi labrador, barátságos, játékos, energikus. Nem is szeret benn aludni, melege van, egy idő után ki akar menni mindig. Elpusztíthatatlan ez a kutya. Ha nem esik és fagypont felett van, be se megy a házába. Így nyolc évesen már kezd
2015. ápr. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Bocs. Szóval kezd benőni a feje lágya, ha esik az eső, akkor már bevonul a házába, régen mindig csurom víz volt olyankor, de nem izgatta, hozta a labdát nyakig sárosan, hogy játsszak vele :)
2015. ápr. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem németjuhászom van, de két haveromnak is van labradorja. Nyugodtan el vannak kint, semmi bajuk nem lesz. Sőt én nem is vagyok híve a benntartásnak. Kell neki a mozgástér.

Természetesen foglalkozni kell vele, mint mindegyikkel.

Csak példaként, hogy mennyire elpusztíthatatlan (ahogy fentebb is említették) és vízimádó: az egyik vadászatra is jár ... télen meg se kottyan neki, hogy a kilőtt kacsa után be menjen a vízbe. :) (Persze télre megfelelő zsírréteg is van rajta)

A pulis kérdés:

Hasonló felállás. Öreg puli mellé került a kölyök németjuhász. Eleinte voltak viszályok, a puli nem akarta befogadni a kölyköt. Egyszer-kétszer közbe kellett avatkoznom, de igazából próbáltam hagyni, hogy kialakuljon köztük a hierarchia. A kezdeti nehézségek után mostanra elválaszthatatlan cimborák lettek. :)

2015. ápr. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. ápr. 29. 19:34
 7/7 anonim válasza:
Én inkább azt javasolnám, hogy kint tartsd. Nekem is labradorom van, elég nagy a mozgásigénye, nagyon szeret kint lenni. És igen, télen melegebb szőrt is növeszt, így semmiképpen nem fázik. Én azért nem akarnám a kutyát bent tartani, mert az enyém biztosan mindent széttörne. :D De hogyha a tied nem annyira "agresszív" akkor tarthatod bent, de vidd sokat sétálni.
2015. máj. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!