Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A nyomi kiskutyát a falka...

A nyomi kiskutyát a falka tagjai kitaszítják, ledominálják, vagy normális félként kezelik?

Figyelt kérdés
Mint pl a gyerekeknél az iskolában, hogyha van egy nyomi, általában ugye mindenki őt veri. Ilyen van a kutyáknál is, vagy ők nem így fogják fel a dolgot?

2015. ápr. 27. 09:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy normális kutyafalkában az ember diktálja a feltételeket, tehát hiába az az alapvető ösztönük, hogy a nyomorékot el kell pusztítani, mert rontja a közösség esélyét, ha a gazda azt mondja, hogy "Buksi az én oltalmam alatt áll, ne bántsátok" akkor ennek megfelelően viselkednek.
2015. ápr. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az elozo irta. Vadom elo allatoknal pedig attol fugg, mit jelent itt a nyomi? Kevesbe dominans, felenk, vagy nyomorek (pl 3 labu)? Ki valoszinuleg nem taszitjak, de a nyomorek nehezen tud taplalekhoz jutni , meg tartani a tempot vandorlas kozben, meg menekulni, ezert hamar elpusztul. Amelyik csak siman felenk, az siman a rangsor legaljara kerul.
2015. ápr. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Értem, és ha testi bajai nincsenek, csak agyilag nyomi, viselkedési zavarai vannak egy 8-10 tagú kóbor kutya falkában, ahol nem parancsol nekik ember.


Vannak ilyen falkák. Tokajban megkergetett egy ilyen falka amikor bicikliztem.


Csak azért kérdem, mert 823 olyan film van a tévében, amiben az oroszlánok életéről van szó, de a vadon élő kutyákról nincs egy sem.

2015. ápr. 27. 11:03
 4/6 anonim ***** válasza:

Egy kóborkutya-falkában szerintem testi fogyatékosnak (3 lábúnak) nem sok esélye van. Nem feltétlen nyírják ki, de nem tudja tartani az iramot, nem tud küzdeni, lemorzsolódik.

Ha "szellemi fogyatékos" az illető (létezik egyáltalán ilyen kutyáknál????? vagy nem társul eleve fizikai tünetekkel is, mint pl. a Down-kór??) akkor attól függ, mennyire különbözik a normálistól. Ha csak szimplán butácska az illető, nem lehet bevonni pl. a falkavadászatba, akkor szerintem jól eltengődik a rangsor végén, maximum mindenki átnéz rajta, de ha mondjuk agresszív, vagy rosszul kommunikál, akkor nem hinném, hogy könnyen elfogadják. Egy régen elvadult falkában szerintem nincs helye a deviánsoknak, és most a ténylegesen vadászó, kivadult kutyákra gondolok, nem a városokban együtt csövezőkre.


Nézz dingókról természetfilmet, azok is vadkutyák. :)

2015. ápr. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi, jó nézek :D
2015. ápr. 27. 11:33
 6/6 anonim ***** válasza:
A kutyafalkában nincs olyan szigorú rangsor, mint a farkaséknál. De alapvetően úgy van, hogy van egy rangsor, és aki legalul van, azt szivatja mindenki. De itt nem olyan szándékos gonoszságról van szó, mint az embergyerekeknél. Egyszerűen ő van a zsák alján, rajta le lehet vezetni a feszkót, meg egyébként is jelezni kell valahogy a többiek elsőbbségét.
2015. ápr. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!