Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szomszédba méheket telepítet...

A szomszédba méheket telepítettek, a kutya nem tud inni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egy hete méheket telepítettek a szomszéd telekre, és azok a kutya vizes edényéből isznak. Egyre rosszabb a helyzet, az edényt alig lehet megközelíteni, de ott telt be a pohár hogy most megcsípte a kutyát az egyik. Hogyan lehetne orvosolni a problémát?

2015. ápr. 27. 17:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha kiteszel több tál vizet, akkor mindet befoglalják a méhek?
2015. ápr. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
költözz
2015. ápr. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én csinálnék egy szúnyoghálós ketrecet, csapóajtóval, és megtanítanám a kutyámnak, hogyan nyissa ki a fejével, ha inni akar.

Vagy nincs valami eldugott sötét helyiség, ahova nem mennek be a méhek, mert nem veszik észre a vizet?

2015. ápr. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Most azt próbáltam meg hogy van hátul egy kamraszerűség és oda tettem vizet, ha nem sikerül megpróbálom a szúnyoghálósat.
2015. ápr. 27. 17:30
 5/9 anonim ***** válasza:

Vagy magára a kamrára tenni szúnyoghálós ajtót?

Egyszerűbb, mert a nagyja kész van, csak egy keret kell, 2 zsanér, meg 1-2 türelmes óra, (de lehet, hogy 10-20 perc) amíg a kutyát megtanítod bemenni rajta.

Csak oda vissza nyíló zsanér kell, mert a kutya nem tudja befelé nyitva kinyitni az ajtót.

2015. ápr. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%

Amúgy rohadt idegesítő lehet.

Igazából a méheket kéne elűzni valahogy, de állandóan füstölni, meg rovar riasztózni nem lehet.

2015. ápr. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%
Beszélj a szomszéddal, hogy valahogy oldja meg a problémát, mert ez nem állapot, és ha nem vezet eredményre, keresd meg a helyi jegyzőt, az ő feladata rendezni a szomszédi vitákat. Nem is vagyok biztos benne amúgy, hogy csak úgy lakóövezetbe egyáltalán szabad méheket telepíteni. A helyedben utánanéznék, mert elég nagy hülyeségnek hangzik, akár egy gyerek is lehetne a szomszédja, aki a felfújható medencében pancsol, és rommá csípik a méhek.
2015. ápr. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 dakar ***** válasza:
70%
lakott területen nem is lehetne méheket tartani szerintem
2015. ápr. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 szabóméhészet ***** válasza:
75%

A méhészet állandóra vagy csak vándorlási szezonra van odatelepitve?

Ha csak vándortelephely a most virágzó repce(2hét) és az utána jövő akác(május közepe,10nap) miatt,akkor utána tovább települ.

A méhésznek amúgy saját érdeke hogy itatót tegyen ki,védett helyre,mert minden egyes viz után kutató méh(patakon,pocsolyában) tavaszi elvesztése sok sok pénz.

Kora tavasszal melegvizes itató kell nekik eleve.

Lakott területen is lehet méheket tartani,rendelet van róla hogy mik a feltételek(telekhatártól távolság,út tengelyétől távolság),élősövény telepitése(nálam is igy van,hogy a méhek magasan repüljenek).

Szóval ezeket kérdezd meg tőle.

Amúgy a méhek 5km-es sugarú körben járnak,viz után bárhol kutathatnak.Továbbá imádják a pocsolyavizet,patakvizet,a zsiványok rá se akarnak menni az itatóban a friss vizre.

Egy szakmai megoldás még: öreg fahordó,fekete műanyag hordó(a sötét szin miatt imádják),olyan megoldás hogy a viz csöpög egy mohás deszkára,mind mind csábitja a méheket(előnyben részesitik pl egy kerti uszómedencével szemben).

2015. ápr. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!