Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyámna...

Hogyan tanítsam meg a kutyámnak, hogy én vagyok a "főnök"? A közelben nincs kutyasuli sajnos így nem tudom elvinni.

Figyelt kérdés
2010. febr. 22. 09:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
6%
Verd meg. Abból ért.
2010. febr. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
Ne hallgass az első idiótára! Hasznos tippek: Sétánál nyakörv és póráz (nem flexi)! Arra menjetek amerre te akarsz, ha esetleg húzna akkor azonnal irányváltás! A kapun/ajtón mindig te menj ki és gyere be először! Egyél a kutya előtt és ő csak utána kapjon enni! Ha rosszat csinál akkor nem ütni-vágni kell hanem pl.: kiközösíteni a falkából: nem veszel róla tudomást, nem simogatod, esetleg kizárod stb. Próbáld tanítani alap parancsokra, mozgasd le és ne hagyd h az ő akarata érvényesüljön! Stb.. Ezek most csak ilyen tippek de sok helyen keresgélhetsz.
2010. febr. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem tudnám megverni.Nem értem ha valaki csak veréssel tud hatni a kutyájára annak minek kuyta?
2010. febr. 22. 10:31
 4/14 anonim ***** válasza:
11%
Nálunk bevált a verés. Tudod vannak olyan kutyák, akiknek ez kell, hogy megértsék ki a főnök. Nyilván ezek nem azoknak valók, akik azt hiszik, hogy szép szóval is rá lehet beszélni, mondjuk egy 40-50 kilós őrző-védő kutyát arra, hogy igenis én drigálok. A miénk "csak" 30 kiló, és eleinte, mikor még mi is azt hittük, hogy megverni hülyeség voltak is vele gondok, pedig akkor még csak 8-10 hónapos volt. A kutyakiképző is mondta, hoggy az hiáníyzik neki, hogy a párom megmutassa neki, hogy ő az úr, és jól eltángálja. Nem akartuk, aztán egyszer megkapta a párom fejét, vérzett is rendesen, akkor kapott a pofájára, és azóta tudja, hogy merre hány méter. Azóta nem próbálkozik, szófogadó kutya, tudja, hogy hol a helye. Persze egy palotakutyával nem kell ezt csinálni, de egy terrier, pláne ami nagytestű, az más tészta...
2010. febr. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek. A verés semmire nem megoldás. Fontos, hogy a te akaratod érvényesüljön. Ne visszakozz, mert akkor félreérthető jeleket adsz neki. Ha jól csinál valamit dícsérd meg! A jutalomfalatkák is segíthetnek. Sokszor gyakorolj vele!
2010. febr. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
*****

* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. febr. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
100%
verni abszolút nem szabad!Nekem is van kutyám és már próbálkozott vezérséggel. Én kiközösítem meg erélyesen beszélek hozzá.Megérti hisz velünk él.Ha drasztikus akarsz lenni de ne fájjon a kezeddel fogd le az orrnyergét.a száját ne fogd be csak az orrnyergét tartsd meg 1-2 pillanatig.A könyv szerint ezt csak az erősebb,a vezér,a feljebbvaló teszi meg.A miénk visszább vett.
2010. febr. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Meg ne verd!!! A kutya csak azt tekinti főnöknek akitől vagy fél(veri, bántja), vagy nagyon szereti(naponta,eteti ,esetleg fésüli, sétáltatja és legfőkébb nagyon szereti!). A parancstanítás azért jó, mert tudja mit vársz tőle pl.: ha azt mondod:"ÜL!". Sok sikert!!!
2010. febr. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Attól hogy mindent te csinálsz vele utolsó és ezért a kutya szeret, még nem leszel főnök!!

Szerintem félreértettétek az egyik válaszolót! Egy POFÁNCSAPÁS NEM VERÉS!! Én is meg szoktam nagyon néha rázni a kiskutya grabancát, vagy csapok a fenekére! Ez nem verés! A verés amikor egy órán keresztül ütöd vagy rugdosod. Na az már állakínzás. A kutyák, anyakutyák (már a pici kutyát is) egymás között ennél sokkal keményebben utasítják rendre egymást! Természetesen ez attól függ milyen jellemű a kutyád. Lehet hogy nagyon érzékeny, de az is lehet hogy csak kiröhög amikor rászólsz és lehet használna neki egy pofon...

Amit az előzőek írtak azok mint jó módszerek de azért elmondhatnád hogy mi a baj vagy mivel próbálkoztál eddig.

2010. febr. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Pl.: ha van ott más is rajtam kívül sokszor nem hajlando figyelni rám és nem csinálja meg, hogy "ül", "fekszik" stb. Sokszor nem figyel rám.Séta közben is van amikor úgy csinál mint ha "süket" lenne.Igaz még csak 10 hónapos, de ha akkor megcsinálja szépen amit mondok neki ha csak 2-en vagyunk akkor, akkor miért nem ha többen?
2010. febr. 23. 11:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!