Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen gyakran fürdessem a 10...

Milyen gyakran fürdessem a 10 hónapos labradoromat?

Figyelt kérdés
Sokat van az udvaron, de a lakásba is bejöhet, viszont a fürdetés után 1-2 héten belül újra szaga van... Tudom, hogy nem lehet gyakran fürdetni, de mégis milyen időközönként normális?
2010. febr. 22. 13:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Évente max 2-3x!
2010. febr. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

4havonta...vagyis egy évben 3-szor max 5ször,de nem kell tulzásba vinni,csak ha van rá ok hogy miért kell megfürdetni.

És nagyon fontos,hogy megfelelő kutya samponnal mosdd sok féle van rövidszőrű,hosszúszőrű,kölyök stb...Ha nem jol fürdeted meg akkor kiszáradhat a bőre és viszketni fog

2010. febr. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.. De nekem az évi 3-4-5 kevésnek tűnik, mert a kutya szagos, ha nem fürdetjük gyakran... Nincs valami módszer a szagok ellen, ha a fürdetés korlátozott?
2010. febr. 22. 13:48
 4/16 anonim ***** válasza:
Kutyaparfüm! :)
2010. febr. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Samponnal csak az évenkénti 3-4 alkalom ajánlott, viszont tiszta vizzel, hogy mondjuk csak beállítod a kádba és lelocsolod azt lehet és az is semlegesíti a szagát valamelyest (maximum ázott kutya szaga lesz :D). Szóval ha csak tiszta vízben megfürdeted sampon nélkül az nem baj. :) Én megszoktam tiszta vízzel fürdetni elég gyakran, és még élvezi is.
2010. febr. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ha büdi akkor lehet hogy rossz kaját eszik, vagy pl a bűz mirigyével van baj. Az meg godolom alap hogy az udvaron nincs mocsár amiben dagonyázik. Évente 2-3-4 alkalommal elég fürdetni, mert rosszat tesz neki a sampon. De sima vízzel többször is lehet.
2010. febr. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Akiteki ***** válasza:
0%

Semmi baja nem lesz, ha kéthetente fürdeted.

Gondolj bele, hogy vannak kutyák, akik majdnem minden hétvégén kiállításra mennek. Nekik előtte kozmetika.

Csak nagyon szárítsd meg, akkor nem lehet vele gond.

2010. febr. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
25%
És mégis hogyan gondoltad a szárítást? hajszárítóval? Mert az kiszárítja a bőrét...Nagyon ritkán szabad csak hajszárítózni..egyébként vannak kutya balzsamok is fincsi illatuk van..A másik pedig sima vízzel?:O Büdös ázott kutya szaga lesz...mégrosszabb...Második voltam
2010. febr. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
Az én kutyám is kölyök, ráadásul hosszú szőrű, max egy hónapot bír ki fürdetés nélkül. Vegyél speciális kölyök sampont, balzsamot, azzal annyiszor fürdetheted ahányszor szükséges.
2010. febr. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Akiteki ***** válasza:

A kozmetikusok nagy része is hajszárítóval csinálja.

De lehet kapni spéci kutya szárítót, ami hideget fúj, nem forrót, de annak kicsit borsos az ára.

2010. febr. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!