Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, ha a kutyám...

Mit csináljak, ha a kutyám fél a többi kutyától, de csak akkor ha egynél többen vannak?

Figyelt kérdés

5 éves keverék kutyusom van. Régebben pont az ellentéte volt. Ugatott minden kutyára, csak a szukát tűrte meg maga mellett, mert anyu nagyon elkényeztette, én pedig akkorban kevés időt töltöttem itthon. Viszont most minden megfordult, anyu elköltözött a párjához, én pedig hazaköltöztem, és a kezembe vettem az irányítást. Nem engedtem föl a székre, mikor ettem, utánam evett, csak parancsra mehet a kajájához, én megyek ki az ajtón stb... És mostanában azt vettem észre, hogy megyünk a futtató felé, és mikor meglátja bent a kutyákat, behúzza fülét, farkát, és lefekszik a földre, vagy elkezd a másik irányba futni. És fogalmam sincs ilyenkor mit csináljak, mert eddig pont fordított helyzet volt, próbálok ugyan olyan határozottam továbbmenni, de egyébként nem tudom mi lenne a jó megoldás.

Szóval valami tanács?



2015. ápr. 29. 23:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Kutyasuli, szocializációs foglalkozás. Látatlanban azt is nehéz megmondani, hogy miért csinálja, hát még hogy mi a megoldás.
2015. ápr. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nekem is eszemb ejutott a kutyasuli, de most hogy anyám lelépett, és az ösztöndíjamból kell eltartani magam, szóba se jöhet. Gondoltam van valami megoldás, ami ingyen van, jó lenne...
2015. ápr. 30. 09:18
 3/6 anonim ***** válasza:
Látatlanban én sem tudok tanácsot adni, de annyit mondanék, hogy valószínűleg régen is félt, azért ugathatott, mert félelmi agressziója volt.
2015. ápr. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sajnos ez olyan dolog, amiért az orvos se fog neked gyógyszert ajánlani telefonon: ha nem jön be, mert nem látott, és nem is az volt a gáz, amit ő gondolt, ronthat a helyzeten, és végül őt csukják börtönbe, ha meg találsz halni.

Mert most ha például azt mondom, hogy szard le a hisztit, vidd be a futiba, és kénytelen lesz alkalmazkodni, az megoldhatja a problémát, DE ha a kutyád annyira fél, és/vagy te úgy kezeled a dolgot, és/vagy ráront egy-két vehemensebb kutya, neadjisten valamelyik rászáll és szekálja, vagy bántja is, és emiatt végül rettegéssé erősödik benne ez a félelem, akkor jobb lett volna, ha meg sem szólalok. Nem vagyunk ott, nem látjuk, nem tudjuk, mi lenne a legjobb megoldás, rontani meg nem akarunk a helyzeten.

Ellenben ha szakember felügyelete mellett, esetleg valamilyen előzetes kapcsolati "rendrakás" után összeereszted zárt helyen olyan kutyákkal, akik tutira nem piszkálják, az nem zsákbamacska, hanem egy előremutató dolog. Nem azért mondjuk a kutyasulit, mert ez olyan jól hangzó sablonválasz, hanem mert egyszerűen vannak olyan dolgok, amiken nem lehet spórolni, legalábbis ha egyedül nem sikerült megoldani, akkor neked vélhetően nem lehet. Illetve lehet, de azt kockáztatod vele, hogy csak rosszabb lesz a helyzet.

2015. ápr. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem, akkor mindegy, imádkozom, hogy fölvegyenek dolgozni, ahova most jelentkeztem, és akkor el tudunk menni suliba.
2015. ápr. 30. 09:56
 6/6 anonim ***** válasza:
Sok sikert! Azért próbálkozz olyan gazdáknál, akiknek látod, hogy tényleg jól nevelt a kutyája, velük pár alkalom után szerintem összeengedheted a tiédet, a pozitív viselkedését a kutyádnak pedig mindig dicsérd. Lehet, hogy ezek a gazdik még tudnak is segíteni, némelyik mezei gazdának meglepően jó érzéke van a kutyákhoz.
2015. ápr. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!