Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miben más egy szobakutya?

Miben más egy szobakutya?

Figyelt kérdés
Jelenleg is kutyatartó vagyok, az udvarunkon szaladgálhat a kutyus, meg van neki egy nagy fedett rész, ezért nem kell sétáltatni vinni. Most 8 éves, vele már sok mindent kitapasztaltam. De sosem volt még lakásban kutyám. Szeretnék egy Westiet de nem nagyon tudom, ő miben lenne más. Megrágják a vezetékeket, vagy ezek úgy vannak "kódolva" hogy békén hagyják a berendezést? Írnátok tapasztalatokat, tanácsokat?

2015. máj. 3. 12:23
 1/9 anonim ***** válasza:
17%
Az a szobakutya, amelyikkel foglalkozva van, rendszeresen van sétáltatva, vagy sokat kint lehet az udvaron, az nem rág össze semmit. Ha mégis rágna, akkor egy kicsit rá kell csapni, és mondani, hogy fúj, nem szabad! Megtanulja hamar. Kell neki egy saját helyet csinálni valahol a lakásban, egy sarokban, ahol elhúzódhat pihenni, ahol aludni fog. Tenni kell le egy tálcára vizes és száraz ételnek egy-egy tálat. Meg kell tanítani, hogy ágyra nem mehet fel, csak a saját helyén aludhat. Megtanulja. Egyébként másban nem különbözik a szobakutya a kinti kutyától.
2015. máj. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Először is, a westie terrier, ami eredetileg munkakutya.


Másrészt a kerti kutyát is szokták vinni sétálni.


Harmadrészt pedig olyan fajtacsoport nincs, hogy "szobakutya". Ha veszel egy dobit, és lakásban tartod, akkor az is kvázi "szobakutya", és neki megfelelő foglalkozás mellett éppoly jól elvan a lakásban, mint egy bichon.


Végezetül pedig a kutya csapdosásánál vannak jobb megoldások is.

2015. máj. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

Attól, h kertben tartasz kutyát, még kell sétáltatni vinni, mert így nem éri semmi inger, és nem találkozik a fajtársakkal...

Nevelni kell őket is, mint minden más kutyát, nem igazán különböznek semmiben. A gazdák hajalmosak azonban elfelejteni, h ők is kutyák, és nem nevelik meg őket.

2015. máj. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

A "szobakutya" annyiban más, hogy még a legelvetemültebb emberek is tisztában vannak vele, hogy őket minimum 3-4szer vinni kell sétálni (ellenben a kintre kicsapott "úgyis jó neki, ha soha nem sétál" kint, szenvedő társaival).

Neked nem kell szoba kutya, először vegyél egy pórázt a kintinek és végre mutasd meg neki 8 év után, hogy van élet a kerítésen túl.

-A benti kutyákat muszáj 3-4-szer sétálni vinni ha esik, ha fúj.

- A benti kutyákat tisztán, rendezetten kell tartani (persze a kintit is kellene) lábat mosni, szőr kefélni stb. rendszeresen, sokat és alaposan. A lakásra ez ugyan így vonatkozik. Két naponta felporszívózás, felmosás stb.

- A benti kutyákat meg kell nevelni, mert különben komoly károkat fog okozni a lakásban és nem csak az "udvaron tombol, ami neeeem baaaaj" és ha nincs nevelne megőríti a szomszédokat az állandó ugatással, nem lesz szobatiszta stb.

- Pórázhoz, közlekedéshez, városi zajokhoz, utazáshoz, ha kell kozmetikushoz stb. kell szoktatni.

- Ki kell alakítani a szabályokat mit engedtek meg neki és mit nem. Pl. felmehet az ágyra vagy nem, bemehet a konyhába vagy nem.

- A benti kutya mellett főleg, amíg kicsi ügyelni kell a holmidra, nincs trehány lakás, eldobált cipők, asztalon felejtett tányér rajta falatkák.

- Rendezett életet kell élni. Nincsen "jaj kedvem van a haveroknál aludni, meg lekéstem az utolsó buszt, és ma nincs kedvem sétálni", stb.

A bent tartott kutyáknál sokkal jobban felerősödik a türelem, kitartás, következetesség, eltökéltség, kötelességtudat, elhívatottság, mert itt nincs mese csinálni kell.

Tényleg képes vagy erre? Vagy inkább először a kintivel foglalkoznál egy kicsit, ami nagyon jó ötlet lenne...

2015. máj. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Az udvarunkban tartott kutyusom nincs elhanyagolva, naponta kétszer kap enni, több mint egy órát foglalkozok vele, kéthetente fürdetjük, és voltunk már párszor sétálni, csak nem napi rendszerességgel (mert nincs bezárva vagy megkötve, füves az udvarunk). Megtanulta (erőszak nélkül) hogy a teraszra, konyhakertbe nem mehet be. Más kutyákat, embereket nem bánt.

A szoba és a lakásunk rendezett, hetente kétszer felsöprök, felmosok így is. Nem szoktam széthagyni a ruháimat vagy a szemetet. Az ételt is csak a konyhában, de az asztalra alapból nem mehetne fel. Gondoltam rá, hogy sétáltatni kell naponta többször, erre hajnalban, délután és este lenne időm. (délelőtt egyáltalán nem tudok vele foglalkozni, de két óra után igen)

2015. máj. 3. 16:21
 6/9 bollocks ***** válasza:
77%
Új kutya helyett inkább a meglévőt vidd sétálni.
2015. máj. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%

Csak hiszed, hogy nincs elhanyagolva, mert lusta vagy rá, hogy megismerd a valódi igényeit, és a valóságot a saját elképzeléseiddel helyettesíted, gyakorlatilag te határozod meg mire van szüksége, figyelmen kívül hagyva a természetét, és a valódi igényeit.

Minden kutyának lételeme a séta, kivétel nélkül.

2015. máj. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
31%
Nálunk a szoba közepén futó tévé kábelét ketté harapta a kisebbik kutyám, de az nem volt bekötve, ezért amikor már félig szétrágta, hagytam neki hogy rágja tovább. Van egy hintaszékem, annak meg a két kutya együtt rágja a hátsó lábait, ami így fejmagasságban van nekik. Lehet hogy egyszer majd összefől alattam a szék, addig rágják. De ha van csont, akkor azt rágják inkább. Volt egy papucsom, aminek az egyik lábát kidobtam, mert teljesen darabokban volt. A másikat meghagytam nekik játszani. Zoknikat szoktam még kivenni a szájukból, van hogy úgy tépik, egyik kutya a másikkal szemben. Ma a köntösömön és az egyik pólómon játszott a két kutya a földön, amit az ágyra tettem, csak lehúzták onnan. A cipőmből is párszor kihúzták a cipőfűzőt. Hát mindent magasra teszek amire vigyázni akarok, hogy ne éjék el.
2015. máj. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs, hogy egy kutyának nem kell séta. Minden kutyának alapvető igénye függetlenül attól, hogy hol él. Egyrészt a mozgás, másrészt az új ingerek miatt. Szerinte amíg a meglévő igényeit nem elégíted ki normálisan, tök fölösleges új kutyán gondolkodni.
2015. máj. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!