Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan közületek, akiknek...

Van olyan közületek, akiknek szobakutyája van, de az évi oltásokon kívül soha nem kell orvoshoz menjen vele?

Figyelt kérdés
Csak hogy megerősítsem magamban, hogy van ilyen:) És kiváncsi vagyok a fajtákra is, hogy ki milyen fajtát tart, ami ilyen egészséges:)

2015. jan. 18. 16:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem mondjuk nem szobakutyám van. Border collie. 7 hetesen került hozzánk egy elég gány helyről így betegeskedett vagy 2 hetet, de azóta semmi baja nem volt. Csak oltás és ivartalanítás miatt voltunk orvosnál.

Barátnőmnek bichonja van, aki szobakutya, de ő is teljesen egészséges.

2015. jan. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem igen:) Shit-zu. Igaz, nèha járunk ki falura kertes házba, ès ott összeszedett már toklászt ezèrt volt műtètje, de amikor panelban vagyunk akkor oltásokon kívül nem kellett vinni :)
2015. jan. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekünk van egy 13 éves(Bichon Frise) és egy 4 éves(Havanese) kutyánk.Mi rendszeresen járunk bűzmirigy kinyomásra,nem tudom az mennyire számít :D


A 13 évessel sokszor járunk dokihoz.


A fiatallal viszont a 4 év alatt 2x.Egyszer lasztizás közben az egyik körme elcsavarodott vagy mi volt. Egyszer pedig véres,savas volt a hányása.

2015. jan. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen, voltak olyan éveink, hogy semmi baja nem volt.

De ez egy olyan dolog, hogyha mondjuk nem foglalkozok vele, hogy a bűzmirigyét ki kell nyomni, és nem viszem el, akkor persze, most is megoldható. Vagy nem nézetek vérképet, mert ránézésre úgy látom, hogy egészséges. Vagy miután kivettem a talpából egy marha nagy tüskét, begennyesedett, nem viszem el orvoshoz, mert majd elmúlik... Vagy azt látom, hogy a szeme "más" lett, és nem viszem orvoshoz, holott valószínűleg szürke hályog.

Olyan nincs, hogy egy kutya egész életén át egészséges, és semmilyen orvosi vizsgálatra, vagy ellátásra nincs szüksége.

Olyan van, hogy valaki az "apróbb" problémákkal nem foglalkozik, és csak akkor viszi orvoshoz, ha nagy baj van.


Szerintem kb ugyanaz az arány, mint embereknél. Ahogy idősödik, egyre nagyobb a valószínűsége, hogy valami elő fog jönni.

2015. jan. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja, amúgy yorkshire terrier, 8 éves.
2015. jan. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nekem:) beagle:)kinti-benti(inkább benti)
2015. jan. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Egyszer, kellett igy menni 10 ev alatt amikor megcsipte egy kullancs es azt hittuk hogy elpusztul. De aztan hala isten semmi baja sem lett.:)
2015. febr. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
#7 vagyok es bishon bolognese.:)
2015. febr. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!