Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1 hónapos nőstény kiskutya...

1 hónapos nőstény kiskutya megfelelő gondozása?

Figyelt kérdés
Ma ajándékozták meg nekünk elég szép sima szőrü nőstény,milyen táppal kell etetni ami nem túl drága de legtöbb olyan tápanyagot tartalmaz amire szüksége van? Mikor és mi ellen kell beoltani? Mennyit kell sétáltatni? Kint tartanánk,bentről nem lehet szó,van neki egy kis kosárfélesége,van benne vastag,tiszta pokróc biztos hogy nem fázik,jelenleg még maradékkal etessük,míg nem veszünk neki megfelelő tápot.Előző kutyánk parvo betegségben pusztult el 2 hete,ezért nem kaphatja el valamin keresztül a parvot? Van egy kutyaboxunk is meg benne egy régi kutyaház(elég koszos),érdemes lenne beszoktatni a boxba még kicsi,vagy egész nap legyen kiengedve az udvarba?Persze takarítás lenne rendszeresen. Egy nagyobb fészer féleségbe csuktuk be éjszakára ahol bent van az alvókosara,amikor betettük elkezdett vonítani,de kb fél óra múlva leállt,valószinüleg elaludt.Megfelelő becsukni oda éjszakára? Bolha-kullancs ellen milyen nyakörvet ajánlotok? Amit kihagytam valaki legyen szives egészítse ki,és minden kérdésre amit ide írtam jó lenne ha választ kapnék meg amit kihagytam,minden ami az egésségét,hangulatát,táplálását illeti mindent ideírhattok.És nem kell olyan válasz hogy ne tartsatok kutyát ha elpusztult a régi. Ez többé nem fordul elő,tanultunk a hibánkból hogy időben be kell oltani,pont azért írtam ide ezt a kérdést hogy tisztában legyek mindennel,hogy egésséges élete legyen.Amúgy amit kifelejtettem,ez egy kis termetü kutya,maximum 30 cm ig nőhet ezt mondta az ajándékozó.
2015. máj. 4. 22:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

4 hetes kiskutya olyan helyre, ahol előtte 2 héttel parvo fordult elő----egyenlő a kiskutya megölésével.

Így a kérdésed nagy részére felesleges is válaszolni.

2015. máj. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Na de akkor most mit tehetek?
2015. máj. 4. 22:51
 3/19 anonim ***** válasza:
Több kérdést tettél már fel a témában, mindre normálisan válaszoltunk, láthatóan semmit nem fogták fel belőle. Olvasgasd még azokat a válaszokat (értelmező szótárak együtt javaslom), ezt a kutyát pedig holnap reggel vidd orvoshoz, remélem ő tud majd segíteni.
2015. máj. 4. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Nem tudom melyik kérdésekre gondolsz de mindent mértettem,viszem is állatorvoshoz a napokban,vagy ő jön ki nem tudom,de ő mit tud csinálni a parvos ügyben? És hogy tüntessem el a 2 héttel ez előtti elpusztult parvos kutya maradványait? Milyen szerrel meg mit kell kimosni vagy hogy?
2015. máj. 5. 00:05
 5/19 anonim ***** válasza:
Egyeltalán mit keres nálad egy egy hónapos kutya?
2015. máj. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

"A beteg állatok nagy mennyiségben ürítik a vírust, amely erős megbetegítő-képességű, és ellenálló. Fertőtlenítésre hypos oldat, illetve kennelek fertőtlenítésére a talaj gázperzselővel történő átégetése javasolt. Szóba jöhet a fertőzött talaj cseréje is.


Megelőzés: megfelelően vakcinázott szukák kölykei az anyatejjel az első napokban nagy mennyiségű ellenanyagot vesznek fel, amely 6-8 hetes korig védi őket. Ezt figyelembe véve az első oltást (amely általában önálló ún. molnovalens parvo-vakcina) a 6. és a 8. hét között adjuk be. Ezt követően a parvo-vírusos bélgyulladás ellen többször meghatározott sorrendben vakcinázunk."


[link]


Amúgy szerintem se jó ötlet, egy négy hetes kis kutyát akinek még nulla az immunrendszere, parvos környezetbe vinni. Állatorvosok szerint is 2-3 hónapig nem vihető újabb kölyök fertőzött környezetbe, a parvo vírus qrva ellenálló, ne akard halálra ítélni a kölyköt!

2015. máj. 5. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Miért még túl korai vagy? Neten hirdették hogy ajándékoznak elmentünk,megnéztük és hazahoztuk..
2015. máj. 5. 00:31
 8/19 anonim ***** válasza:
Igen, nagyon korai.
2015. máj. 5. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Akkor most mit tehetek? mihez kezdjek? Vigyem vissza a kutyát vagy ha állatorvost hívok milyen kérdésekkel álljak elébe?
2015. máj. 5. 00:39
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Mutasd meg a kiskutyát az állatorvosnak minél előbb (!!!) és tedd fel a kérdéseidet amit fentebb leírtál. A parvót ne felejtsd el megemlíteni, az orvos majd mindent elmond. Isten óvja csóri kölyköt!
2015. máj. 5. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!