Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyám...

Hogyan tanítsam meg a kutyám kultúráltan sétálni a flexin?

Figyelt kérdés

Tudtok erre jó technikákat?

Tudom, hogy a flexi alapvetően ördögtől való, de sajnos nálunk nincs lehetőség póráz nélküli életre.

Nincs kutyafuttató, és minden zöld területről ki vannak tiltva a kutyák, ahol esetleg szabályt szegve mégis levehetnénk a pórázt.

Az nem igazságos, hogy másfél méteren kullogjon a buksi örökké, ha meg meg is szagolna valamit akkor rángasson keresztül mindenen:(

Kutyasuliban nem tanítanak flexis sétát:)


2015. máj. 6. 18:08
 1/4 anonim ***** válasza:
44%

Igazából hogyha bekattintod a flexit egy adott méretre, akkor hasonlítani fog egy sima pórázra. Ugyanúgy taníthatod vele, mint a simával. Amúgy ha veszel egy 2 méteres normál pórázt, akkor máris mehetsz vele kutyasuliba

Nem értem, mi az összefüggés a között, hogy elengednéd a kutyát és hogy flexi pórázod van... A flexi direkt arra van, hogy a városi kutyákat ne kelljen elengedni az ilyesmi területeken. És ha már itt tartunk.. Nekünk ilyen futtatás céljából 8 méteres flexipórázunk van, de suliba 2 méteres normál pórázzal jártunk. A kutyám flexivel tanult meg sétálni. Csak beállítod egy fix méretre, és jöhet melletted...

(bocs, ha érthetetlenül fogalmaztam)

2015. máj. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ha lábnál akarsz vele sétálni, adj ki egy parancsot és kajával csalogasd magad mellett.

Ha "el akarod engedni", oldd ki a flexit, és elengedő szóval bocsájtsd útjára :D Ha kihúzná a maxot, állj meg, fékezd le a pórázt. Amint a kutya magától kilazítja, indulj meg és ismét oldd ki

2015. máj. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
46%

Megtanítod rendesen pórázon sétálni egy normál 120-as pórázon, és ha az megvan, rárakod a flexit.


Amúgy azért nem tanítanak flexis sétát, mert - pardon, de - hülyeség. A flexit nem tudod rendesen megfogni, mert csak a végét markolászhatod, nem tudod rendesen megrántani, mert külön rituálé csévélni rajta egyet, ráadásul folyamatosan feszül, húzni tanítja a kutyát, egyszerűen használhatatlan, ha nem csak fogni akarod a végét, hanem hatni is szeretnél vele a kutyára.

2015. máj. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én megoldottam a dolgot egy 6 méteres heveder pórázzal :D Ha olyan helyre megyünk, ahol el ugyan nem engedhetem, de van füves, fás rész, akkor bekészítem a táskámba a heveder pórázt és nyakörv mellé megy a hám is fel a kutyára. A séta a parkig 1,5 méteres sima pórázon, nyakörvvel történik, aztán ott leveszem róla a rövid pórázt és fölcsatolom a 6 méterest a hámra. A hámmal azért jó kombináció, mert ha rohanni kezd és ránt egyet akkor nem a nyaka nyekken egyet :) Persze koszos lesz a heveder póráz amikor a földön húzza, de így nem egy feszülő zsineg van a kutyán, hanem egy laza póráz.


Próbáld ki. Enyém imádja :) Simán elég neki ez a 6 méter mozgástér, általában csak 3-4 méterre pattog körülöttem, de nagyon élvezi, hogy ide-oda mehet előttem, mögöttem is.



A flexihez: az tényleg jó ötlet, amit előttem írtak, hogy alapjáraton láb melletti éta van és csak parancsszóra húzhatja ki a madzagot :)

2015. máj. 7. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!