Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Volt-e, van-e valakinek...

Volt-e, van-e valakinek lakasban kölyök, tehet 9-10hetes kutyája úgy, hogy még a gyerkőc is csak 1,5éves?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 2hete halt meg a 9éves spanink, belepusztulok a hiányába, de nem szeretnénk sokáig kutya nélkül maradni. Viszont azt is tudom mivel jár egy kölyök. Mindig azt vallottam ilyen pici gyerek mellé még nem való kölyök kutya, viszont nagyon szeretnék, hianyoznak a setak, egyutt gyerkőc kutya stb. Nyár vége fele van tervben és mindenképpen kölyköt szeretnénk, az még nincs eldöntve, hogy milyen. Eselyes, hogy keverék, bár a szívem a spanihoz húz, viszont más nemű és más színű, ha spani. Tartok tőle, ugye a kis kutya harapdálása és kajlasaga miatt, de Hanna is imadja őket és nem vadorzó velük. Köszi, ha megosztjátok ilyesfajta tapasztalataitokat :)

2015. máj. 7. 06:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
46%
szerintem nem túl jó ötlet bevállalni egy kölyökkutyát ilyen kisgyerek mellé, mindkettő sok figyelmet igényel, és még egyikük sincs igazán tisztában az ereje határaival. ha addig kutyázni szeretnél, legyél ideiglenes befogadója egy kutyusnak :)
2015. máj. 7. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi, de tapasztalatokra vagyok kíváncsi :)
2015. máj. 7. 07:29
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia

Nekem is van egy 1,5 éves kislányom én sem bírtam sokáig kutya nélkül mindig volt kutyám.Párom akart várni vele hogy nagyobb legyen a gyerek de én nem tudtam meglenni és megleptem magam egy kis Amstaffal :) Hát felülmúlt mindent ez a kiskutya nagyon jól viselkedett 1.naptól kezdve,nagyon türelmes minden gyerekkel.Igaz ez elején nagyon kellett figyelni mind a 2 re nehogy kárt tegyenek egymásba.Szerintem nyugodtan bevállalhatsz mellé egy kutyust.

[link]

Legjobb barátok :)

2015. máj. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ugyan nincs gyerekem, de amolyan aranyszabály, hogy vagy a gyerek, vagy a kutya legyen legalább 3 éves. Leginkább a gyerekek szoktak ártani a kiskutyáknak... bár persze pl. egy kamasz bullmasztiff se épp egy lepkepillangó.

De ha a kislányod okos, hallgat a jó szóra és jól szereti az állatokat, akkor egy nem túl törékeny (nem csivava...) kölyköt szerintem bevállalhattok. Esetleg mielőtt elhozzátok a kölyköt, egy plüss kiskutyával játsszátok el, hogy hogyan kell felemelni, hogyan kell megfogni stb.

Mikor tesóm kicsi volt (2 éves körül), akkor volt nálunk kölyökkutya, de nem emlékszem, hogy bármilyen atrocitás történt volna.

2015. máj. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Simi simizi a kutyákat, nem bántja őket :) köszi es, nagyon édesek :) közepes kutyus lesz, mint a spanink volt :)
2015. máj. 7. 08:54
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is a gyerekek szokták inkább "bántani" a kutyusokat, nem rosszindulatból, hanem mert egyszerűen játéknak gondolják. Te ismered a saját gyerekedet, ezt neked kell eldönteni. Én javasolnék egy Cavaliert, ez az a fajta kutya, amelyik még véletlenül sem harapna rá a kisgyerek kezére. Nagyon barátságosak, szelídek, felnőttként meg végtelenül nyugisak. Biztos van más ilyen fajta is, én ezt ismerem. Sok olyan családot tudok, akik ilyen kutyust vettek kisgyerek mellé és senki nem bánta meg.
2015. máj. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A tapsztalat az,hogy az elején a kiskutya legalább annyi odafigyelést és elfoglaltságot jelent,mintha lenne még egy csemete.Sokkal gyakrabban kell levinni,tanítani is kell,lefárasztani,a nyomokat eltüntetni,a cuccokat biztonságba helyezni stb.Ez nagyon nagy plusz teher lehet,neked kell tudnod,belefér e a napirendbe.Mivel a kicsinek már van kutyás tapasztalata,ezért nem gond az ėletkora,csak ne könnyű szerkezetű legyen a kiskutya a csonttörések kockázata miatt.
2015. máj. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Tapasztalatom az h kisgyerek mellé kutya nem való. Nem tudják, hogyan kell játszani velük. Sőt, van amikor direkt provokálják a kutyát, mert kíváncsiak, mit fog reagálni a kutya, ha olyat tesznek vele amit tiltanak a szülei.

Ha már mindenképp kutyát akarsz, akkor inkább felnőttet válassz egy menhelyről. A kölykökkel rengeteg gond van, nem biztos h bírni fogod a kettőt együtt. Vagy várj még egy kicsit.

2015. máj. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Anyukáméknál van egy Chow-chow fajtájú 6 éves kutyus arra is azt írják nem való gyerekek mellé mert kiszámíthatatlan :) Szerintem minden nevelés kérdése.Vuk még soha nem volt kicsi gyerek közelébe csak séta alkalmával,de a kislányomat egyből elfogatta.Tőle tanult a mi staffunk is :)

[link]

[link]

[link]

2015. máj. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mi úgy gondoltuk, hogy a 4 éves kislányunk mellé már hozhatunk kiskutyát. Addig örült, amíg nem látta, hogy foglalkozunk vele, simogatjuk. Akkor elkezdett féltékenykedni. Már azon a ponton voltam, hogy a kutya érdekében elajándékozzuk. Aztán megértette, hogy nem nyúzhatja a kutyát, mert elvisszük. Onnantól kezdve megváltozott a dolog, és ma már a a legjobb barátok. 9 hetes volt a kutya amikor hozzánk került, és most 8 hónapos.
2015. máj. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!