Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vemhesség esetén szoktak...

Vemhesség esetén szoktak állatorvosok ivartalanítást csinálni?

Figyelt kérdés

2015. máj. 7. 10:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Mármint ha az a kérdés, hogy lehet-e úgy is ivartalanítani, hogy épp vemhes. Lehet. Nem éppen humánus, de megcsinálják, csak ha lehet minél előbb vidd el, hogy ne épp megszületés előtt a már érző kis kölyköket kelljen kivenni...
2015. máj. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tegnap este találtunk egy szuka kutyust kikötve, és szerintem vemhes, mert elég kis dagi és az emlői kicsit duzzadtak. Már kerestem orvost, csak nem veszik fel a telefont, de próbálkozom folyamatosan, sajnos személyesen csak szombaton tudunk elmenni vele.
2015. máj. 7. 11:00
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Valaki szerint így is túl sok "felesleges" kölyök születik és így is nagy teher a már élőkről gondoskodni, mások szerint egy 3 óra múlva megszülető kölyköt elvetetni már gyilkosság.

Vitatható az etikussága, de igen akár ellés előtti néhány órában is csinálnak. Pl. a Noé menhelyen rendszeresen sor kerül erre.

2015. máj. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Ő lenne az. Elneveztem Muffin-nak :) Őt megtartanám de sajna kölykökre nincs kapacitás. :(



[link]


[link]


[link]

2015. máj. 7. 11:14
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem passzol hozzá a név.Lehet vemhesen is ivartalanítani.Egy chipet azėrt nézess a dokival,bár kétlem,hogy lenne benne.
2015. máj. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon rendes tőled, ha megtartod! Egyáltalán nem biztos, hogy vemhes, simán nézhet ki így akkor is, ha az elmúlt 3 tüzeléséből mindig ellett, a képek alapján én inkább mondanám azt, hogy nem olyan rég voltak kölykei, minthogy mindjárt lesznek, de erre az orvos tud mondani biztosat.
2015. máj. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez a kutya tényleg vemhesnek látszik. Lehet így is ivartalaníttatni, és felelősségteljesebb döntés, mint hagyni megszületni a kölyköket, majd nem megfelelően nevelni és tartani őket addig, míg új gazdájuk nem lesz. Ráadásul egy alom szakszerű felnevelése is több százezer forint.
2015. máj. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!!
2015. máj. 8. 09:00
 9/9 A kérdező kommentje:
A kutyusnak hallójárat gyulladása van és tényleg vemhes...hirtelen 6-8 kölyköt látott a doki,2-3-nál azt gondoltuk megtartjuk, de a 8 nagyon sok. Kedden műtik.
2015. máj. 9. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!