Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet valami bajuk? Egy héten...

Lehet valami bajuk? Egy héten egyszer adok a kutyáimnak 1 cikk csokit.

Figyelt kérdés
2010. febr. 23. 19:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
11%
max cukorbetegek lehetnek, de én is adok a sajátaimnak csokit,semmi bajuk sincs.
2010. febr. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
83%
Az allatorvos azt mondta h nem szabad abszolut csokit adni a kutyaknak,dehat ahany orvos annyit mond.Mi sosem adunk neki csokit:)
2010. febr. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
68%

Ne adj nekik! Kutyáknak-macskáknak az agyának árt a csoki és meghülyülnek tőle.

[link]

2010. febr. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
75%
A csokoládé egyik alkotóeleme MÉRGEZŐ a kutyák számára, hiszen nem képesek megemészteni azt. Már két kocka is mérgező..
2010. febr. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
88%
nem értem minek kell nekik ilyet adni... van kutyák részére is kutyacsoki, mértnem azt adsz neki ami neki való:S [link]
2010. febr. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Nevesítve a dolgot, a teobromin tartalom a gond. Ez egy koffeinnel rokon vegyület, és úgyanúgy élinkítőszerként hat. Míg az emberben a koffein lebontása során a szervezet maga is előállítja (így a teobromin-t jól ismeri és gond nélkül dolgozik vele), addig a legtöbb állatnál ez nincs meg, ezért élinkítő hatása sokkal jobban érvényesül (kb az ember vs energiaitalhoz lehetne hasonlítani), méghozzá sokáig, a felezési ideje kutyákban kb 17,5 óra. Más kérdés, hogy heti 1 cikk mennyit árt: a teobromin közvetlenül nem mérgező, de élinkítő hatása miatt széthajtja a szervezetet, főleg a szivet. Ennyire kicsi dózis esetén mégis elhanyagolható a károsodás, nehéz megbecsülni, de a várható élettartamot csak néhány hónappal, max egy évvel fogja csökkenteni, feltéve, ha nincs olyan rejtett keringési betegség, amit előhoz.

Ennek ellenére nem javasolt az adása, mert ugye minek mérgezni az állatot fölöslegesen...

2010. febr. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Miért adod nekik a csokit? És miért éppen heti egyszer? Akkor már miért nem heti egy szál virsli?

Nem szabad kutyákkal csokit etetni, egyrészt -mint ahogy írták is- mérgező számukra, a cukrot sem tudják megemészteni, és még a foguk is romlik tőle. Nem tör rájuk a nassolhatnék, mint az emberre, elég nekik a napi etetés. Ha pedig nagyon kedveskedni szeretnél, akkor etethetsz velük állatoknak való csokit (bár szerintem ez is hülyeség), van nekik való chips is.

Ha jót akarsz a kutyáidnak, rágass velük ízesített fogtisztító rudakat, vagy egy csomó más dolog van még. Én répakarikát is szoktam néha adni, meg a sütőtököt is nagyon szeretik, levágok belőle egy karikát, azt elrágcsálják, jó a foguknak is, és nem is műanyag.

2010. febr. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
DE kenyeret azt adhatok?
2010. febr. 23. 19:51
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

MÉRGEZŐ.

Van kifejezetten kutyacsoki, vegyél nekik ha annyira csokival akarod etetni őket.

2010. febr. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
csokit ne! Semmi édességet! Az én kutyusom meg sem eszi. Csak egyszer lelopta az asztalról, de nem ette meg. Kenyeret úgy tudom adhatsz nekik.
2010. febr. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!