Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ma voltam szétnézni kiállításo...

Ma voltam szétnézni kiállításon és a legtöbb kutya a ringbe nyuszi ugrállással haladt. Miért?

Figyelt kérdés
Mindig azt hallani, hogy az a kutya aki nyuszi ugrállással fut az diszpláziás. Nekem ne mondja senki azt, hogy ezekszerint az összes kutya aki ma úgy futott a ringben az diszpláziás lenne. Szerintem nem igaz. Szerintetek?
2015. máj. 10. 15:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Rengeteg kiállításon váltam már, és soha nem láttam olyan kutyát, ami nyuszi ugrálással haladt volna... nyulakat tenyésztettem gyerek koromban, és el se tudom képzelni, ahogy egy kutya nyúlhoz hasonlóan mozog. Ezt a diszpláziás utalást se hallottam soha.


Van, hogy a kutya ringdresszúrája még nem az igazi, és felvezetés közben felugrál, de az se emlékeztet ilyen mozgásra.

2015. máj. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor milyen mozgást kell értelmezni a nyuszi ugrállás alatt? Nem azt, hogy a két hátsó lábát egyszerre rakja futás közben?
2015. máj. 10. 16:18
 3/9 anonim ***** válasza:
Ringben a kutyák sosem futnak olyan tempóban, hogy a nyuszizás látható lenne. Milyen kutyákat láttál te felvezetve?
2015. máj. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2015. máj. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Jobban a nagyobb testűeknél láttam, mivel őket néztem. Például volt egy dobberman, aki egész végig még körbe futott és még oda-vissza is a két hátsó lábával lökte magát előre. Szerintem az a nyuszizás. A cikkben felsoroltak egyikke sem hasonlít rá. Esetleg a vágtázás egy kicsit.
2015. máj. 10. 17:06
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát az nagyon fura. A linkelt cikkből kiállításon az ügetést kéne látni mindenhol.
2015. máj. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Tobb kiallitason voltam, mindenhol ugettek a kutyak.
2015. máj. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A kutya futott volna, de , gondolom, a pórázzal visszatartották. Akkor szoktak "nyuszizni". A látott dobinak valószínűleg 0 volt a ringdresszúrája.
2015. máj. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha a kutya nem jó tempóban van felvezetve, akkor fut hülyén.

Az enyém meg keresztezett a hátsó lábaival, gyakorolni kellett, mire eltaláltam azt a ritmust, sebességet, amivel fel kell vezetni a kutyát.

2015. máj. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!