Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetek sikeres kutyate...

Hogyan lehetek sikeres kutyatenyésztő?

Figyelt kérdés
A jövőben szeretnék tenyésztő lenni. Már kinéztem az ideális fajtát és találtam egy tenyésztőt aki megengedi, hogy 1 hónapra nála lakjak és tanuljak a fajtáról, egészségésről, napi mozgatásáról. Amikor mennék hozzák akkor lesz nála fedeztetés és kölykök születése is. Ezeken kívül mit tehetek még azért, hogy sikeres és neves tenyésztő legyek ( EGYÁLTALÁN NEM ÉRDEKEL A PÉNZ) és, hogy sikeres és keresett kiállítási bíró legyek? Ringtitkár tanfolyamot végzek jelenleg, de tudom, hogy 5 évig kell tenyészteni.
2015. máj. 12. 12:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Tanulj a választott fajta betegségeiről és genetikájáról. Ismerd meg alaposan a fajtát, az állományt, a standardot. Alakíts ki magadban egy képet, hogy mit tartasz fontosnak a fajta megőrzésében, milyen értékeket szeretnél képviselni. Álmodd meg a számodra ideális kutyát, és azt tartsd szem előtt. Gondosan válaszd ki a tenyészszukát (mert ugye kant nem érdemes mellé venni, hiszen nem biztos, hogy összeillenek majd). Ne erőltess semmit, amiről úgy gondolod, hogy mégsem alkalmas egy bizonyos szint megütésére.

Amikor már van kenneled.

Ne kendőzd el a hibáidat, a kölykök hibáit, vezess statisztikát az eredményekről, betegségekről. Légy segítőkész a kiskutyáid gazdáival, kövesd nyomon a kölyköket és mindezek előtt gondosan válaszd meg a gazdijelölteket.

Kutyáiddal vegyél részt kiállításokon és a fajtához kapcsolódó munka és sport tevékenységeket is végezz (ha vannak ilyenek), még akkor is, ha a kiállítási vonalat képviseled.

Ne tarts több kutyát, mint amivel érdemben foglalkozni is tudsz.

Olvasd el az A kutya újság kennel marketing cikkeit (már kb a 10. résznél jár a cikksorozat).


Szerintem a jó bíró nem korrupt, és ténylegesen a standardet veszi figyelembe. Pl nem hoz ki elsőnek nyerges hátú, színhibás, mozgáshibás kutyákat, és nem sorol rossz helyre a többinél valójában típusosabb kutyákat, mert most a kövér a divat, vagy mert valamiért neki a nagyobb méretű vagy bizonyos színű kutyák tetszenek. Nem keveri a mély mellkast a rövid lábúsággal. Tisztában van azzal, hogy óriási felelőssége van a kiállítási vonalak alakulásában.

Persze ezek a tulajdonságok nem biztos, hogy keresetté tesznek... csak valód profivá.

2015. máj. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, milyen fajtát választottál?
2015. máj. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

A tenyésztő aki engedi, hogy nála legyek az újfoundlandikat tenyészt de nekem a Landseer is bejön. Szóval most kétségek között vagyok. Nem tudok dönteni!


A szívem az újfoundlandihoz húz viszont abból már sok van. A landseer meg ritka és ahogy olvastam vannak hibái. Szóval azt jobban rendbe tudnám rakni és ritka is.

2015. máj. 16. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!