Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell mindent beagle-t...

Miért kell mindent beagle-t ugyan olyannak nyilvánitani?

Figyelt kérdés

Miért kell azt mondani,hogy minden beagle makacs,buta neveletlen??!!

Attól,hogy sokan szaporitotól veszik?!

Nekem beagle-m van 1,5 éves tenyésztőtől vettem,egézséges nem idegbeteg..

Visszük kirándulni,ellehet engedni ugy,hogy egy szóra vissa jön.Egyálltalán nem neveleten mondhatjuk azt is tudja ki a falkavezér a házban.Bármikor jöhet hozzánk bárki lehet 1 éves is szépen tud játszani vele.Mikor eszik odanyulhatok anélkül,hogy morogjon,addig nem megy a táljához/nem ugrál amig nem mondom,hogy mehet.1 hete egy kismacskát hoztunk a házhoz,befogdtuk és vele is szépen tud játszani.Tudom,hogy sok beagle neveletlen és buta,de miért kell minden beagle-t annak mondani?

Én 14 évesen nem azért vettem beagle-t,mert jajj hát olyan cuki,hanem azért,mert 1 évig bujtam a netet a könyveket és tenyésztőkkel beszéltem,hogy ezt a fajtát választottam.Kint van a kertben nem szoba kutya,persze bejöhet ha itthon vagyok és kint mondjuk szakad az eső.

Ti,hogy gondoljátok?Beagle gazdik véleményét is várom,hogy ezt titeket nem zavar-e??


2010. febr. 24. 11:25
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Én soha nem mondtam rá, hogy buta kutya, hiszen a vadászkutyák nagyon értelmesek. De nyilván, mint minden vadászkutyákban ezekben is megvan az a pár rossz tulajdonság, ami nem kívánatos egy házikedvencnél. Kezdjük mindjárt azzal, hogy a legtöbb biglit nem tudja visszahívni a gazdája, és ha séta közben elengedik, akkor a vége egy nagy kutyakergetés lesz. Nyilván ez kiküszöbölhető megfelelő neveléssel, de a legtöbben nem tudják megnevelni a kutyájukat, mert nem nekik való! Ez a tipikus esete annak, hogy veszek egy kutyát, mert "jajj, milyen cuki", annak ellenére, hogy fogalmam sincs hogyan kéne bánni vele. Nem a kutyafajtával van a baj szterintem, hanem a hozzá nem értő gazdákkal. Ugyanez a helyzet sok "harcikutya" tulajdonossal is. Be kéne már látniuk az embereknek, hogy nem való mindenkinek olyan kutya, amilyet szeretne...
2010. febr. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm a választ :)
2010. febr. 24. 11:40
 3/29 anonim ***** válasza:
34%
Ennyi! Ott a pont az 1 hozzászólónak!:))))
2010. febr. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
59%

Még kölyök a kutyád, majd most elkezd kamaszodni, meglátod majd akkor hogy bírsz-e vele!

Én nem nézem butának a beagle-t de igen azért mondanak róla sokan rosszat, mert így is van és a kivétel csak erősíti a szabályt! A beagle nem rossz, inkább nem felel meg abban a helyzetben amibe át akarják rakni! Ő egy vadászkutya, szeret falkában lenni, önállóan dönteni! De ez egy nyugis családban nem túl jó dolog! Az a baj, hogy az emberek nem nézik mire való és hazaviszik mert cuki meg kedves, az nem érdekli őket hogy vannak sokkal jobb családi kutyák (és persze azok meg vadászatra nem jók). A tények miatt nem kell felháborodni, egy családnak nem nagyon van szüksége egy tipikus beaglere, mert ő másra termett. Olyan ember láttál aki pl vadászik vele, és mégis szídja? Szerintem nem, mert ő abban a környezetben tartja ahol kell!

2010. febr. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
41%
Egy másfél éves kutya már inkább komolyodik, mint kamaszodik, kedves utolsó, ugyanis 2 évesen már felnőttnek számítanak...
2010. febr. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
59%
Bocs akkor rosszulfogalmaztam. Egy pár hónapos kutya jobban ragaszkodik hozzád mint egy felnőtt mert még kicsi és bizonytalan, te pedig megvéded. Ezért van az hogy sokszor lehet póráz nélkül sétáltatni amikor kicsi de nagy korában már nem. Ez bizonyított tény. A kutyák 2-3 évesen lesznek felnőttek, és ivaréerettek (persze pl 6 hónaposan az első tüzelésnél is lehet vemhes, és pár hónaposan is csinálhat kiskutyát de ettől még nem felnőtt), és ivaréretten sokkal magabiztosabbak, dominánsabbak mint kicsi kölyök korukban. Szóval a kedves kérdező még nem találkozott azzal hogy milyen a kutyája felnőtten és magabiztosan, majd akkor beszéljen ha az erőben felugrik előtte a nyúl és a kutyája nem megy el vagy vissza tudja hívni egy tüzelő szuka mellől (csak azért mondom mert nekem nem beagle-m van hanem pásztorkutyám és meg tudom csinálni a beagle viszont más természetű) Még fiatal vagy nem gondolod hogy páran már több kutyát ismernek nálad és megtapasztalták hogy általánosan ilyenek a beagle-k? Ez nem sértés, hanem tény és nem a kutya hibája hanem az emberé aki olyan helyre viszi ahova nem való vagy rossz helyról veszi, esetleg nem tudja nevelni.
2010. febr. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Ezért nem akartam leirni a koromat.

Mamámék faluban laknak van egy tanya féleségük oda szoktunk vonattal vagy kocsival elmenni a ház melett van egy erdő ott szokott szaladgálni,szimatolni és igen vissza szokott jönni ha hivom.Tudom,hogy 14 éves vagyok,de azt nem azt jelenti,hogy nem érthetek a kutyákhoz legalábbis én azt érzem,hogy értek hozzájuk,persze nem azt mondom,milyen okos vagyok sőt biztos,hogy sok dolgot nem tudok..

2010. febr. 24. 12:33
 8/29 anonim ***** válasza:
36%
Én sem mondtam hogy okosabb vagyok arra próbáltam rámutatni hogy ugyan nincs beagle-m, de többet láttam életemben, ismerve a tényt hogy idősebb vagyok, kutyaiksolába járok, kutyás táborokba, versenyekre és egy csomó barátomnak is van stb. Hidd el, ilyen helyekenk normális gazdák és kutyák vannak mégis tipikus beagle-k. Az pedig hogy erdő mellett elengeded felelőtlenség, nem fog mindig visszajönni, mert megláthat valamit. Én városban lakom de a szántóföldeknél ahol állatok vannak van egy olyan szabály hogy ha x méterre elmegy tőled a kutyád akkor lelőhetik a vadászok és igazuk is van...
2010. febr. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Felelőtlnég?Szerintem nem.

Ez az erdő,egy ilyen nagy pusztán van és csak mamámék tanyája van ott egy vadász sincs,szóval senki nem lőheti

le.Én a kutyámmal kutyaoviba is jártam mostmár kutyaiskolába és ott is van 4 beagle és minddel nagyon jót szoktak játszani és mindegyik nagyon ügyes és okos bár kettő az ha nincs keedve fogja magát és leül semmit nem csinál,de már ők is sokat fejlödtek.

Póráz nélkül nem szoktam sétáltatni csak kutyautatton meg ilyen helyeken..A városba mindig pórázal sétáltatom meg mikor nincs senki az utcában akkor (most ez tanultuk) a szájába adom a pórázt és ugy jön melettem..de ezt még gyakoroln kell.

2010. febr. 24. 12:56
 10/29 anonim ***** válasza:
88%
Nem azt mondom, hogy egy beagle-t nem lehet kiképezni. De az ő kiképzésükhöz sokkal több türelem és hozzáértés kell, mint egy juhászkutyáéhoz és nem lehet olyan szintig eljuttatni őket, mint pl. egy border colliet. Hány beagle-t ismersz, aki versenyszerűen sportol?
2010. febr. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!