Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A német juhászkutya egygazdás...

A német juhászkutya egygazdás kutya?

Figyelt kérdés
Olvastam valahol, hogy egyvalakihez kötődik igazán. Ez mennyire igaz? Tapasztalatok érdekelnének ezzel kapcsolatban. Például, ha egy pár tart egy ilyen fajtát, akkor csak az egyiknek fog engedelmeskedni, a másikkal közömbös lesz?

2015. máj. 14. 20:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

A német juhászt azért szeretik nagyon szolgálati kutyának használni, mert elég könnyen veszi, ha egyik nap hirtelen egy tök idegen kezd el vele foglalkozni, szóval pont baromira nem ilyen kutya.

Amiről te beszélsz, az ritka, mint a fehér holló, és véletlenül sem fajtához kötődik, inkább csak bizonyos típusú kutyák között vannak ilyen egyedek, és lehet, hogy egy másik családban ők sem úgy viselkednének.

Ezt az egygazdásságot leginkább azok terjesztik, akik valamivel meg akarják magyarázni, hogy miért nem működik a kutyájuk, csak a párjuknak, vagy az apjuknak, vagy a szomszéd bácsinak :) Pedig a legtöbb esetben csak nevelni kéne az ebet, meg elvárni, hogy viselkedjen, és rögtön megjavulna.

2015. máj. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Kb ugyanazt akartam erre a kérdésre válaszolni, mint akumi, szóval itt most csak jelzem, hogy nekem is ez a véleményem. :)
2015. máj. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Értem, ez megnyugtató válasz. :) Egyébként a Wikipédián olvastam azt, hogy egyvalakihez kötődik főleg.. Lehet akkor tévesen szerepel a dolog..
2015. máj. 14. 21:17
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A Wikipédiára bárki írhat, amennyire én tudom, szóval az onnan vett információkat mindig fenntartásokkal érdemes kezelni.
2015. máj. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Pontosabban Wikipédia + egy másik kutyás oldal... De lehet, hogy a Wikipédiára onnan másolták át a szöveget..
2015. máj. 14. 21:21
 6/11 anonim ***** válasza:
83%
A wikit kutyás témában érdemes hanyagolni, gyalázatos állapotban van. Idézek a pitbullos lapról: "Sok foglalkozást nem igényel, de azért azt szereti, ha szelíden megsimogatják a hasát." Nagyon szakmai, mit ne mondjak :D
2015. máj. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Pff, no comment... XD
2015. máj. 14. 21:53
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is csatlakozom az #1-hez.
2015. máj. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk volt németjuhászunk és kb még a 3 éves kisfiamnak is szót fogadott. Az egész családhoz ragaszkodik nagyon. Szóval ha a család hasonlóan neveli, akkor mindenkivel ugyanolyan lesz.
2015. máj. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is németjuhász kutyánk van. Apukám a "tanárja", de miután a szüleim elváltak inkább keresztanyum vette gondozásba, viszont egy éve ő is elköltözött tőlünk (családalapítás stb) és én vettem kezeim közé. Anyukám, nővérem és köztem rám figyel a legjobban mert én foglalkozok vele a legtöbbet, de ugyanúgy engedeleskedik nővéremnek is. És mikor Apukám velünk élt akkor is engedelmeskedett nekem pedig akkor ő volt a főnök .
2015. jún. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!