Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy alakítsuk úgy át a házat...

Hogy alakítsuk úgy át a házat hogy a kutyáknak is jó legyen meg nekünk is?

Figyelt kérdés
Vettünk egy házat, mindenképp fel lesz újítva, kifestve, lehet még egy-két ajtó vagy fal is át lesz variálva. Előző lakásban is bent voltak a kutyák, de nem volt a legjobb a kialakítása, mert az egész ház szinte az övék volt. Most valahogy okosabban szeretnénk. Kutyaajtó mindenképp kell, konyhába is mehessenek, velem legyenek ha főzök vagy valami. És még egy "kutyaszobára" gondoltam, ahol sok időt töltünk. Jó lenne konkrét terveket látni, esetleg képeket aki bent tartja a kutyákat hogy van nálatok megoldva? Arra is gondoltam hogy kutyaajtó a garázsra, berakok pár fotelt meg egy tv-t és akkor több időt töltenénk ott. Ha az egész házba mehetnek a kutyák akkor esős időben borzalom mennyi koszt behoznak. Nem lehet napi 15-20szor megmosni a lábukat.

2015. máj. 15. 09:07
 1/10 anonim ***** válasza:
69%

1. Konyhába biztos nem engednék be kutyát.

2. Nálunk az ilyen "kutyaszoba" (macskapárhuzammal) nem működött, nem töltöttünk ott sok időt (mondjuk nekünk ideiglenes, kényszermegoldás volt)

3. Amíg volt kutyánk, a kövezett előszobába és a nappali parkettás részére volt bejárása (az előszobában aludt, este meg a nappaliban volt velünk, mindkét helyen volt egy-egy szőnyeg neki)

A kutyaajtó jó ötlet:), bár én nem merném megtenni, egyrészt az esetleges betörők (ha nagytestű kutyáról van szó), másrészt a rágcsálók miatt. Én a garázsba vezetném be a kutyaajtót, és ott alakítanék ki egy részt nekik, de inkább csak azért, ha nem vagyok otthon, akkor ott lehessenek. A szabadidőmet biztosan nem tölteném a garázsban...

2015. máj. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell kutyaajtó, vagy be kell zárni, amikor nem kéne, hogy egész nap mászkáljanak. Esős időben kétszer kiengeded őket pisilni, egyszer kiviszed sétálni, és akkor három lábmosásból megvolt a nap :) Plusz praktikus, ha kanapéra, fotelbe csak hívásra mehetnek fel, mert akkor azt eleve nem piszkolják össze. A többi meg proszívózás-felmosás, és kész.
2015. máj. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%
Parketta helyett csempe és padlófűtés,a könnyebb tisztántartás,meg a komfortérzet miatt.A nappalit tenném kutyabiztossá és a garázs lenne a központi hely,kutyaajtóval.A kert meg gyeptéglãval füvesítve vagy fakéreggel felszórva,hogy ne hozzanak be sarat.
2015. máj. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk csak a folyoson lehet anmi ajtoval el lehet zárni csak is kizárolagosan ott lehet mind a kettö és csak is éjjel

nappal kint a helye kutya nem ember.

két nagy méretü kutya (amugy kint is hagyná,m öket csaka férjem nem engedi.

tegnap festettem ujra az elöszobát és most nézek valami burkolatot a falra mert heroltom van a foltoktol

2015. máj. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A kutyaszobában lehet tényleg nem sokat lennénk. Párom sokat van a garázsban, mindig szerel, barkácsol, bütyköl valamit. :) Ha lenne ott egy tv én is többet lennék ott. Bár akkor már lehet felesleges lenne a ház többi része, főleg ha lenne egy hűtő is. :) Jaj komolyan nem egyszerű ez. Az udvaron meg volt fű, de annyit rohangálnak hogy már nincs. :) Nagy gyagyák, úgy szeretem őket. :D Köszönöm a válaszokat.
2015. máj. 15. 11:55
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a házhoz lett épitve egy télikert szerű, amire tettünk kutyaajtót. A bejárati ajtó mindig nyitva volt, oda egy babarács, igy a kutyák folyamatosan szemmel tudtak tartani, viszont akkor közlekedtek ki-be a kert, és a télikert között, amikor akartak. ha tudtam velük bent foglalkozni, vagy csak tévézés volt, akkor bejöttek, a nappaliban voltak letéve kutyaágyak, azon pihengettek. Igy kényelmes volt nekem is, és nekik is.
2015. máj. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és a télikert kb. 40 nm-lett,(benne fűtés,) amibe tettem ki egy asztalt, székekkel, és sokat voltam én is kint.
2015. máj. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 alice_L ***** válasza:
100%
Egy fedett terasz vagy tornac nagyon praktikus, ott lepereg minden kosz a kutyarol, utana bejohet. Nincs bezarva mint egy garazsba, egy elég jo koztes egoldas a "kint is vagyok bent is vagyok" hajlamuak kedvére tenni.
2015. máj. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Örülj, hogy házat vehettél, ahol kint lehetnek a kutyák. A kutyáknak nem szabadna megengedni, hogy a szobában legyenek, a konyhában sem, és a kertben kell nekik egy elkülönített kennel rész, ahol lehetnek, hogy ne túrják össze a kertet, persze naponta a vidéki házból is ki kell velük menni sétálni, futni, apportírozni.
2015. máj. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
persze kedves utolsó, a kutyáknak sokkal jobb egy kennelben tengődni, mint a gazdájuk közelében lenni!!!!!
2015. máj. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!