Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 éves roti rászoktatása a...

8 éves roti rászoktatása a kenelre?

Figyelt kérdés
mindíg szabadon járkálhatott az udvarban, most viszont jön a babánk, és nem szeretnénk kitenni egy ilyen nagy kutya veszélyeinek. Szeretnénk neki csinálni egy nagy kennelt, és idejébe be szeretnénk zárni még a baba érkezése előtt. Hogyan szoktassuk rá a kenelre???
2010. febr. 24. 21:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

A kennelbe zárt, elszigetelt kutya veszélyes.


Én is babát várok, ráadásul lakásban tartott kutyával. (Igaz, nem roti.) Azt tervezem, hogy bemutatom neki a babát, a kutyát a rangsor legalján tartom, hagyom, hogy megszokja az új jövevényt, soha nem engedem be a gyerekszobába, és soha nem hagyom felügyelet nélkül, kettesben őket. Ez sok időt és energiát fog követelni, de meggyőződésem, hogy mind a gyerekre, mind a kutyára, mind kettejük kapcsolatára nézve egészségesebb, mint ha egyszerűen különzárnám a kutyát a családtól.

2010. febr. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
32%
Próbáljátok a kutyát elajándékozni, jobb lesz neki. A szavaidból úgy érzem, nem lesz rá majd időd egyátalán, az meg nem megoldás, hogy bevágjátok a kennelbe. Ott csak antiszoc lesz, elvadul stb..
2010. febr. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

ez attol is függ hogy lett nevelve a kutyud,

de az elsö válaszolonak adok igazat,sztem nem kell kutyát eltiltani a családtol,,a kenneltöll meg elvadul,

2010. febr. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem bármilyen kutya, bármilyen korban képezhető.


POZITÍV MEGERŐSÍTÉS!


Ha kész a kutya helye teljesen, akkor kell vele elkezdeni foglalkozni.


A rottik könnyen megfoghatóak a hasukkal. (Az ételét és a vizét is a kennelben adjátok neki oda). Használjatok jutalomfalatot. Először csak hívjátok be a kennelbe úgy, hogy egy parancsszót használsz -legyen ez pl. a helyedre!- (ha bement,ne zárjátok rá az ajtót) maradjatok benn vele, dicsérjétek meg (simogatás, jutalomfalat). Ezután menjetek ki, és ugyanez elölről. Ezt párszor ismételjétek meg. Ha már ismeri magát a parancsszót, utasíthatjátok anélkül is, hogy Ti /Te bemenj vele a kennelbe , de még most se rázárni az ajtót! Ha bement, hatalmas dicséret, jutalom. Ha ez is jól megy, akkor már rázárhatod az ajtót, de ne hagyd magára, tehát lásson Téged. Pár perc után engedd ki, játssz vele kicsit, majd újra utasítsd. Ha bement ismét jutalom. Ha pár percig nyugton maradt, ismételd meg a parancsot, de most próbáld meg több időre egyedül hagyni. Lehetőleg úgy, hogy ne lásson Téged (menj be a házba, de ha tudod figyeld az ablakból, hogy mit csinál). Ha nagyon ideges, menj ki, engedd ki, és nagyon dicsérd meg. Így tudod kiküszöbölni azt, hogy ne akarjon kiszökni és ezáltal ne tegyen kárt saját magában sem. Kitartás kell hozzá, meg egy pár nap- de lehet hét is- kemény munka és foglalkozás. De ennél humánusabb módszere nincsen a kennelhez szoktatásnak.


A lényege ennek az, hogy a kutya azáltal, hogy bemegy a kennelbe, a gazdájától jó dologban részesül (simogatás, dicséret, jutalomfalat). Így összeköti a "helyedre!" parancsot a jutalomfalattal, és örömmel fog bemenni oda.



Tudom, hogy hamarosan kisbabátok lesz, és ezért kell a kennelhez szoktatni ezt a kutyust, de kérlek Titeket, hogy ne kerüljön a kutyus háttérbe. Azzal több kárt csináltok, mint hasznot.

Nyugodtan mutassátok majd be neki az új családtagot. Szerintem imádni fogja, hiszen a rottik alapból család centrikus kutyák.

Nekem is rottijaim vannak (3 db). Az életben nem volt semmi bajuk a gyerekekkel. Bátyám kislánya 11 hónaposan a szájába nyúlkált, a fülét húzta, a 3 kutya meg kinyúlva a füvön nyugodtan aludt. A kan rottim 63 kiló csupa izom. Bátyám kislánya néha rajta "lovagol" és a kutya még élvezi is. A rottweiller egy remek fajta. Sajnos a rossz hírnévnek köszönhetően egyre jobban félnek tőle az emberek. :-( De ha rotti valaha is emberre támadott, az nem a kutya, hanem a gazda hibája volt!!!


Sok sikert!


Egy kityakiképző

2010. febr. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
67%
Megnevelni kéne nem bezárni! Ja hogy azt már nem tudod? Mégis mit képzelsz hogy veszel egy kutyát de ha jön a gyerek akkor bedugod egy zárkába? Ez nem így megy! Amikor vetred akkor nem akartál gyereket vagy mi? Mert szerintem akkor is tudtad hogy lesz gyereked és hogy mit vállalsz! Nem is ismered a fajtát az irásodon látszik... A nagy kutyák is nagyon szeretik a gyerekeket, ha jól nevelik őket. Sőt a kicsi kutyák agresszívabbak csak nem olyan veszélyesek... Utálom az ilyen gondolkodást, a hideg kiráz tőle. Lehet jobb ha odaadod valakinek mert nálad nincs jó helye az tuti. Ő nem egy tárgy akit el lehet rakni hogy jön a kiskirály. Ja és igen, elképzelhető hogy attól lesz mérges ha bezárod, mert kirekeszted és nem tudja elintézni a dolgot, megismerni a gyereket stb... De hajrá! :(
2010. febr. 25. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is babát várok, lakásban tartott kutyám van, nem is értem, hogy juthat valakinek eszébe ez a megoldás, hogy kennelbe csukja a kutyát. Vagyis sejtem mi lehet a gond, nyilván a rosszul nevelt kutya veszélyes lehet a gyerekre. A kennelbe zárás viszont csak ront a helyzeten, ld. első válaszoló tökéletes válasza.Mit vársz a kutyától, ha a gyerek érkezésével kennelbe zárod?

Időt energiát belefektetni sosem késő, és egy 8 éve veled élő kutya megérdemli ezt!!!

2010. febr. 25. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ennél rosszabbat nem tehetnél! Velünk apám ugyanezt tette, amikor gyerek voltam. Egy nagy németjuhászunk volt, és miattam a kennelbe lett zárva. Aminek az erdeménye az lett, hogy egész gyerekkoromban rettegtem a kutyáktól, meg pl. nem mertem egyedül játszani a kertben, mert ugyan ott volt közöttünk a rács, de a kutya ugatott, én meg elkezdtem félni... Amikor apám kiengedte futni a kertbe, nekem be kellett mennem a lakásba, mert mi van, ha találkozunk a kutyával... na, a kutya lett nekem a mumus, irracionális félelem, és sok időbe telt, míg ezt le tudtam később küzdeni, 20 éves korom után.

Így azt tanácsolom, a kutyát és a gyereket felügyelet mellett szoktassátok egymáshoz, legyen kapcsolat közöttük, persze csak felügyelettel, de alakíts ki fóbiát a leendő gyerekedben, ha nem muszáj!

2010. febr. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
elírtam, természetesen NE alakíts ki fóbiát...
2010. febr. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez így van, ahogy előttem szóló írta! Nálunk van 4 kutya, jönnek ismerősök, egyiknek kisgyerek, aztán rászól a kicsire, ne menj a kutyákhoz, mert megharapnak. Jó nevelés mi? Persze párom elkapta a gyerkőcöt és odavitte a kutyákhoz. Imádják egymást azóta is. Persze az anyját kiverte a víz....
2010. febr. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válszokat. De a kutya nagyon nevelt, mindenre hallgat, nem ezzel van gond. De nekem a kislányom kicsit fontosabb mint ő. Nem lesz hanyagolva, egyáltalán nem ez a cél. De nem fogom engedni hogy a baba közelébe legyen, hallván hogy a nálla kisebbre ugrik. neki megy. Párom a gazdija, és rám is nagyon féltékeny, rám is morog, ha megölelem az udvaron a párom. És nem akarom hogy a kislánynak valami baja lenne.


Ja lány kutya, és nem voltak még kölykei, nem vette fel.

Okos de nagyon féltékeny.

2010. febr. 26. 10:28
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!