Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor, hogy is van ez?...

Most akkor, hogy is van ez? Legális a kupírozás? Hasznos, vagy káros? Helyes, nem helyes?

Figyelt kérdés

Én mindenfélét hallok... Hogy pl. illegális, csak a dobermannokon legális! Meg, hogy egy "csonkított" kutyát kitiltanak a versenyekből, de már ennek az ellenkezőjét is hallottam. Akkor valaki azt mondta, hogy pl. Amerikába nem engedik be a külföldön vágott fülű/farkú kutyákat (utóbbi elég vicces, ha igaz).


Bevallom őszintén, nekem egy dobermann sokkal jobban tetszik farok és fűl nélkül... De mivel a külső 20ad rangú, ha ezzel tényleg ártok a kutyának, akkor természetesen elvetném az ötletet (a kérdés elmélet, nincsen sem dobim, se semmilyen kutyám jelenleg), de egyesek szerint ez jó a kutyának. És ha pl. megnézzük a farkát arról tényleg simán ellehet hinni, hogy egyszer csak eltörik. Eredetileg Dobermann bácsi is vágni akarta, tehát így lett alapból kitalálva (, igaz ennek többek között "harci" okai voltak)


Szóval ami engem zavar, hogy míg szinte mindenki ivartalaníttatja a kutyáját (amivel semmi bajom), addig anyáznak azokra akik "csonkíttatják" a saját kutyájuk! Pedig ha belegondoltok, az ivartalaníttatás által sokkal nagyobb változás megy végbe a kutya testében. Nem azt mondom, hogy káros, de ha az nem káros, akkor a fűl,farok vágása, hogy lenne már az?


Tehát akkor, hogy is van ez?


Kérem olyan írjon aki tényleg tudja! Köszönöm! :)



2015. máj. 20. 12:00
 1/3 anonim ***** válasza:
83%

Minden fajtán illegális elvégeztetni a fülvágást (kivéve, ha az egészségügyi okokból történik), a farokvágás 4 napos korig engedélyezett. Elméletileg már a kiállításokon is a természetes állapotban meghagyottat preferálják, gyakorlatilag továbbra is rengeteg vágott fülű kutya fordul meg a kiállításokon, nagyon sok tenyésztő vágat továbbra is.

A dobermann szerintem is szebb vágottan, de láttam már olyan vágatlan fülű és farkú dobit aki eszméletlenül szép volt úgy is.

Én amstaffos vagyok, nem vágattam a kutyám fülét, nekem jobban tetszik a rózsafül. Viszont van egy szintén amstaffos ismerősöm, akinek két kutyája van, az egyiknek vágatta (akkor még nem volt betiltva a műtét), a másiknak a törvény miatt már nem. A két kutya játszott egymással, a kisebbnek megsérült a füle, vérömleny keletkezett benne, plusz elkezdett neki folyamatosan gyulladni. Hiába kezelték, mindig begyulladt újra, így neki is fel kellett vágni, viszont olyan szerencsétlen helyen sérült meg, hogy szinte alig maradt füle... az orvos akkor nekik azt mondta, sérülékeny/vérzékeny a fülük, ezért érdemes vágatni. Nem tudom, ez mennyire igaz, hiszen az enyémnek sincs vágva és mégsem volt belőle soha problémája, pedig elég vehemensen játszik ő is...

2015. máj. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hű köszi a választ! Sok érdekeset írtál! :) Amúgy azt olvastam egyszer valahol, hogy a dobermannok nagyon gyakran vérzékenyek. Nem tudom, mennyire igaz.
2015. máj. 20. 12:27
 3/3 anonim ***** válasza:
81%

A fül és farokvágás egyáltalán nem árthat a kutyának, ha szakszerűen végzik.

Akik ellenzik, kivétel nélkül elvi okokból teszik, illetve vannak, akik azt mondják, hogy így nem tud rendesen kommunikálni a kutya, ami nyilvánvalóan ostobaság.

Ellenben sokan vannak azon a véleményen, hogy a "természetes forma" megtartása sok kutyának okozhat egészségügyi gondot illetve később komoly fájdalmakat pl faroktörés esetén - mert ilyen dolgokra sose szelektáltak.


Szóval ha csak azt nézzük, mi jó a kutyának, akkor minden szempontot figyelembe véve én úgy gondolom, hogy a fül és farokvágás hiánya ezeknél a fajtáknál inkább rossz, mint jó. A dobinak pedig a "természetes" formája a vágott fül és farokkal együtt az, mert a fajta kialakítója is így álmodta meg, egy fajta megtartásához pedig a küllem megtartása is fontos, mert az a küllem nem véletlenül olyan, amilyen. Nem csak esztétikumot szolgál a küllem, hanem eredetileg a munkát szolgálta.

2015. máj. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!