Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kullancs volt a kutyában,...

Kullancs volt a kutyában, körülötte duzzadt, piros, és fájdalmas a kutyus bőre. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Március óta van scalibor nyakörv a kutyán, most szedtem ki belőle három jól megtermett kullancsot, és egy szétszáradt, mumifikálódottat. Szabályosan távolítottam el őket, ám az egyiket sajnos összenyomkodtam, mivel a lábujja közében volt, és nem lehetett hozzáférni normálisan. Hogy lehet hogy nyakörv mellett ennyi kullancs túlélt és meg is szívta magát? Illetve a csípések környékén keményebb duzzanat alakult ki, ami piros és fájdalmas a kutyának.

Ilyen típusú kullancsok voltak:

[link]


Vigyem állatorvoshoz, mekkora a fertőzésveszély?


2015. máj. 22. 14:50
 1/2 anonim ***** válasza:

A méreganyagok a kullancs potrohában vannak legtöbbször, ezt ha szétnyomod akkor van fertőzésveszély.

A piros duzzanat, lehet, hogy annak köszönhető, hogy a feje beleszakadt, és begyulladt, Azzal semmi baj nincs, el fog múlni.

Viszont figyeld a kutyát, és ha bágyadtságot, vagy étvágytalanságot tapasztalsz, vagy akármi más tünetet rögtön vidd orvoshoz, késlekedés nélkül.


A nyakörv nem ad 100%-os védettséget, ahogy a cseppek sem (sajnos), szóval a legjobb védekezés, ha van csepp/nyakörv, és ezzel együtt igyekszel kerülni a "veszélyes" területeket.

2015. máj. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

En legkozelebbre a Bravectot ajanlom:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__5862682-van-v..


A kutyat meg figyelgesd egy darabig, hogy nem e bagyadt, lazas vagy sotet a vizelete. Ha minden oke, akkor megusztatok.

2015. máj. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!