Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6 éves kutyám egész nap...

6 éves kutyám egész nap alszik, semmihez nincs kedve, valami betegség állhat a háttérben?

Figyelt kérdés

Dalmata kutyám mindig is nagyon aktív volt, imádott sétálni, szaladgálni, de kb. egy hete ki se lehet hívni a házából, benn fekszik, és alszik, felkelteni alig lehet, ha pedig felkeltem, visszamegy aludni, amint békén hagyom.


A helyi állatorvoshoz elvittem már, de nem tudott mit mondani. Tervezem elvinni egy másikhoz.


Volt akinek hasonló tüneteket produkált a kutyája? Beteg lehet? Egyébként mikor fenn van, vidám, nem tűnik úgy, hogy bármije is fáj.


2015. máj. 24. 12:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kullancs nem találta meg mostanában?
2015. máj. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

Szuka kutyus? Lehet, hogy valami gyulladás van a szervezetében? Méhgyulladás? Egy nagyon alattomos betegség, kb a gyengeség ami felhívja a figyelmet! Nem szabad halogatni... ha nagyon fáradékony vegyenek vért, vagy nem tudom mivel lehet még kimutatni... ne hagyd annyiban, mert pont az időfaktor amin minden múlik.

Sokat iszik?

2015. máj. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha szuka és ivaros akkor még a tüzelés is okozhat ilyesmi tüneteket.


Szerintem egy vér vizelet kivizsgálás nem ártana.

2015. máj. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Babesiás úgy is lehet,hogy nem vettétek észre a kullancsot.
2015. máj. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kutyánál kb minden betegség úgy kezdődik, hogy nincs kedve semmihez, nem mozog.

Vidd el egy rendes rendelőbe, ahol csinálnak teljes vérképet, ultrahangot és megállapítják mi a baja

2015. máj. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kullancsot átnézte az állatorvos, de nem talált, ivaros, és idén még nem is tüzelt, de most sem tüzel, semmi jele. A szomszédban van egy kan kutya, az mindig ideges, ha tüzel (de átjönni nem tud), de az se csinálja ezt most, szóval nagyon nem értem.


nem iszik sokat, normálisan eszik is


el fogom vinni komolyabb állatorvoshoz...

2015. máj. 24. 14:30
 7/8 deniz csaba ***** válasza:
Babesia 3-4 nap alatt elvinné. Ha kullancs a ludas, akkor inkább Lyme-kór. Nem veszélyes, de kezelni kell, mert a bacik 3 hetente szaporodnak a szervezetben és egyre gyengébb és fájdalmasabb számára, be is lázasodhat, ízületi gyulladásokat okoz. Hosszú, legalább 6 hetes antibiotikum kúrával jól kezelhető. A lappangási idő 5-6 hónap, de akár évekig megbújhat a szervezetben. Mindenképp állatorvoshoz kell vinni, de ha nem találnak mást és jól reagál antibiotikumra, akkor valószínűleg ezzel álltok szemben. Nehezen diagnosztizálható és többször visszaeshet, nézz majd utána szerintem a részleteknek erről a betegségről.
2015. máj. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Vidd el, szerintem is, mert az, hogy nem talált benne kullancsot, azzal még nem okosabb senki.....

Ehhez vérvizsgálat kell. A miénkben sem talált senki kullancsot, mégis majdnem elvitte (sztem babéziózis, volt, de nem emlékszem, mert évekkel ezelőtti eset)

CSAK arra figyeltünk fel, hogy semmihez nincs kedve meg szokatlanul "lusta". Majd 2 hétre rá találtuk meg a kullancsot, mikor már a kezelésnek majdnem vége volt.


Véres vizelet nincs?

Lehet sok más probléma is. Egy vér és egy vizelet vizsgálat nagyon nem ártana.

2015. máj. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!