Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka kutya nemiszerve körül...

Szuka kutya nemiszerve körül lehet azért piros a szőr és a bőr mert sokat nyalogatja?

Figyelt kérdés

Az első tüzelése augusztusban volt majd rá 4 hónapra újra betüzelt. Ekkor vettünk vizetel mintát és semmi gyulladás nem volt a vizeletben. Most kell majd június 20 körül újra tüzelnie. De az első tüzelés óra olyan csúnya pirosas a szőr a nemiszerve körül. Pisilni szép tisztát pisil! Szóval nem véres és nem váladékos. Orvos látta, azt mondta, hogy mossuk meg alaposan neki és annyi. Viszont én tartok tőle, hogy nem-e valami atka vagy gomba és attól van. ( látta már másik, komolyabb orvos is de az is azt mondta normális) Viszont amit nézegetek képeket azon nem látni, hogy a kutyák nemiszerve körül piros lenne.


Tudok képet feltenni.


2015. máj. 24. 18:02
 1/8 anonim ***** válasza:
ha június végén tüzelne, akkor pont itt az ideje, hogy elvigyétek ivartalaníttatni.
2015. máj. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jah és ha váladék lenne az ami okozza akkor a 10-15 cm hosszú farok szőrét is megfogná de ezt szép fehér. ( Fehér bundájú kutyáról van szó)
2015. máj. 24. 18:07
 3/8 A kérdező kommentje:

Miért kell mindjárt az ivartalanítással jönni? Én kutyám és én döntöm el az amúgy TÖRZSKÖNYVES kutyámat, hogy mikor viszem ivartalanítani és mikor NEM!



Nem ez volt a kérdés!!!

2015. máj. 24. 18:08
 4/8 A kérdező kommentje:

Azt még elfelejtettem, hogy ugyan olyan mind a színe mind a bőr kinézete mint pl a lábújjakk között, a szájon ( ahol a nyál megfogja és pirossá festi)


Amúgy volt kivizsgáláson gombára is azt elfelejtettem írni és minden rendben volt.


Ma pl. láttam, hogy nyalogatta magának vagy 2-3x egy órában ( ha nem tüzel ő akkor is nyalja naphosszat).

2015. máj. 24. 18:17
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy megint tüzel? Mennyi idős a kutya? Mert nekünk a kutya öregedésével eléggé felborult ez a ciklus. Nem akkor tüzel, mikor várnánk, hanem mint derült égből villámcsapás. Van amikor hónapokkal is eltér a megszokottól.

De persze a nyalogatástól is lehet. Attól függ mennyire vörös. Mert ha nagyon sötétvörös akkor nem tudom...gyanús h tüzel.

2015. máj. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a tenyésztőjét, ő vélhetően jobban képben van ezzel.
2015. máj. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A tenyésztő német és én egy árva kukkot se tudok németül! Nem pont ilyet leírni neki. Angolul is csak a kutya áráról meg az elhozatal dátumáról tudtunk beszélni mert az se igazán megyen neki!
2015. máj. 24. 21:01
 8/8 A kérdező kommentje:
2 éves!
2015. máj. 24. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!