Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől függ az, hogy a kutyák...

Mitől függ az, hogy a kutyák megharapják egymást vagy sem?

Figyelt kérdés
Ez alatt azt értem,hogy fajtától,neveléstől vagy mitől függ,hogy egymásnak ugranak? Én vittem már el a kis termetű kutyámat sétáltatni faluban,de megharapták már nagyobb kutyák. Margitszigeten pedig mégis sok kutyát látok elengedve úgy,hogy nem bántják egymást. Sehol sem lehetnek teljesen biztonságban sétáltatva a kis termetű kutyák szabadon elengedve? Csak is úgy,ha védem azzal,hogy felveszem? Mert ez engem nagyon zavar.
2015. máj. 26. 21:49
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Ez a neveléstől függ. Felvenni pedig a lehető legrosszabb megoldás, amit főként a bizonytalan gazdik alkalmaznak a szintén neveletlen kutyáiknál.
2015. máj. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nos legutóbb meghalt volna a kutyám,ha nem vettem volna fel a kezembe,mivel 2 nagyobb testű neki esett és harapdálták,ahol érték. Ez ellen egy kis testű mit tudna csinálni,még ha "nevelve" is lett volna?
2015. máj. 26. 22:06
 3/10 anonim ***** válasza:
48%
Akkor sem felvenni kell, gondolj arra hogy mi van ha felugrik rád a támadó kutya... Inkább állj közéjük, a kutyádat parancsold mögéd, a másik felé meg dobbants a lábaddal vagy rúgd félre.
2015. máj. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
Nem elég az egyiknek jólneveltnek lenni, hanem az összes résztvevőnek annak kell lennie (így vannak együtt a kutyák a Margit szigeten is). Nyílván vannak esetek, ahol a felkapás életet menthet, de ritka. Sokkal jellemzőbb, hogy a kis vakarcsok akarnak nekimenni a nagyoknak és még a gazdi kezéből is acsarkodnak. Éles helyzetben pedig azért se feltétlenül jó felvenni, mert ha komolyan őt akarja az a nagy kutya, akkor akár a kezedből is gond nélkül kiszedi.
2015. máj. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
39%

Lehet a te kutyád mutat domináns magatartást, csak te azt nem veszed észre. Olvasni kell a kutya jeleiből.


Leírok egy történetet, ami velem történt:

Egyik ismerősünk kutyástól érkezett hozzánk, neki egy kistestű kutyája van (nagy kutyarajongó, de az a kutya annyi nevelést nem kapott, mint a bolha ami benne van ha van). Nekünk van egy nagy testű (németjuhász) kutyánk. Állnak a kapuba, a miénk elkezdett morogni, szorgalmaztam, hogy duguljon el, de láttam, hogy valami nem stim, mert nem szokott agresszív magatartást mutatni, ő területe vagy sem. Az övé is morgott (??), erre mondtam, hogy nyugtasd le, mert ebből semmi jó nem lesz. Válasz: "domináns, de ez mindig így van". Jó, akkor hozd be ölbe, de ne tedd le, mert morog, és semmi kedvem hozzá, hogy az enyémet felidegesítse. "óó nem szokta" Na mondom akkor jó, nekem 8. Beengedte póráz nélkül...kiskutya első mozzanata: a saját területén nekiment az én kutyámnak. Először rászóltam az enyémre, hogy hagyja békén, akkor odajött, közbe haver megfogta a kis hülyét. Megint elengedte, egyenesen nekiment, és megharapta a NÉMETJUHÁSZT, A SAJÁT PORTÁJÁN, na ennek sem kellett több, úgy megtiporta, hogy csoda, hogy még él....és onnan csinálhattam vele akármit, meg akarta ölni. Betolakodónak tekintette, mert támadó magatartást mutatott. És a havernak állt fejjebb....én csak annyit tudtam erre mondani, hogy "én megmondtam"


Ha a tieddel is ez van akkor változtass rajta, méghozzá gyorsan, mert ebből semmi jó nem lesz. Az a baj, hogy amíg a kutyának nem vagy jó vezére, az nem lesz kiegyensúlyozott. Szóval sokmindent változtatni kellene, esetleg szakértőt felkeresni. Ha egymással elvan a többi kutya, nem véletlenül támad a tiedre. Annak oka van, és NEM az az ok, hogy kicsi a kutya.

Én erre csak ennyit tudok mondani.

2015. máj. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%
Ha felveszed, akkor a kutya nem tud elmenekülni, te pedig nem tudod őt megvédeni, hiszen a kezed foglalt és onnantól te magad is veszélyben vagy. Tényleg sokkal hatásosabb lenne a kutyádat magad mögé parancsolni vagy hagyni távolabb szaladni amíg lerendezed a támadót. Én is így szoktam, csak az enyémek 70 kilósak és nem feltétlenül szorulnának védelemre. De akkor is az én dolgom és nem az övéké, hogy szembeszálljanak egy agresszor kutyával.
2015. máj. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ez attól függ mennyire szocializált. Ha egy kutya kiskorától fogva kutyák közé van hordva, talán kevésbé lesz agresszív-támadó. Ez a kisebb százalék. Általában a kutya a háznál van, ha udvarban, akkor nem is viszik sétálni, így nem találkozik a többiekkel.

Aztán a kölyökkori tapasztalataik is befolyásolhatják.

2015. máj. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Értem,Köszönöm a kommenteket. Nem gondolom úgy,hogy a kutyám magát tartaná dominánsabbnak,ugyan is ő még észre sem vette a 2 kutyát miközben ők már vicsorogva közeledtek hozzá futva. Itthon még kisebb korában egy idősebb németjuhászunktól sokat kapott,ami miatt elkerítettük egymástól őket. Mindig kifeküdt a németjuhászunktól is és abban a helyzetben is,amit írtam. Nem tudta megvédeni magát,nem menekült sosem.
2015. máj. 26. 22:50
 9/10 anonim ***** válasza:

A faluban udvaron tartott kutyák élnek nagy többségben. A Margitszigeten pedig olyanok viszik a kutyájukat sétálni, akiknek sokat sétál a kutyája és van tapasztalata, milyen együtt játszani a másikkal.Az ilyen kitámadós kutyával, ha még gyerek vagy, nem sokat tudsz kezdeni.

Próbáld ki, mi válik be a kitámadós kutyáknál:

Lehajolsz, mintha követ vennél fel, akár fel is vehetsz és felé dobod a kutyának, közben mondod haragosan, mész haza!

Veszel egy jó erős hangú sípot és kipróbálod, reagálnak-e rá a kutyák. Sípszó után ismét hazazavarod őket.

A végső megoldás akár hajlakk, dezodor spré bele a pofájukba.

2015. máj. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Lehet hogy elkezdett tüzelni a kiskutyád és azért bolondulnak most meg a jelenlétében a hímek.

Nézd meg a fenekét, vagy hogy vannak e vércseppek a padlón.

2015. máj. 27. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!