Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, ha a kutyáim nem...

Mit tegyek, ha a kutyáim nem szeretik egymást, és veszekednek féltékenységükben?

Figyelt kérdés

Az a baj a két kutyával, hogy nem jönnek ki egymással, és veszekednek, feszül a húr, de nem tudni meddig, mikor pattan el. a kan elkerült, majd később visszakerült hozzánk, de amig távol volt (kb 1 évig a volt férjem vigyázott rá) addig a szuka egyetlen kedvenc lett. A szuka amúgy is ilyen gazdavédő, egygazdás kutya, csak én vagyok a kincse, a mindene, engem vég mindentől, ő kicsi kora óta ilyen, nem tudok vele mit csinálni, árnyékként követ, és folyton figyel, kontroll alatt tart, hogy nem esik-e bajom. Aztán amikor a kan (aki egyébként a szuka apja) visszakerült, onnantól fogva a szuka féltékeny rá, és sokszor neki is megy. simi és kaja függő a dolog, tehát ezekre a dolgokra féltékeny. mivel két elég brutális pitbullról van szó, nem igazán felemelő amikor összekapnak. Látom rajtuk, hogy nem szeretik egymást. A szuka azért, mert féltékeny, és ő akar mindent birtokolni, a kan meg azért, mert elege lett a folytonos terrorból. szegény, ha már a szuka megjelenik, remeg a félelemtől. nem tudom mit csináljak velük! nincs más módszerem, mint amikor a szuka hepciáskodik, akkor megrovom, és kiküldöm a szobából. de miután az ő problémáját is megértem, mert ő meg egygazdás tipus, ezért értem, hogy neki is lelkileg fáj ez az egész, és bánatában támad, igy amikor leszidom, nem érti szegény az egészet, mert ugye ő jót akart. nem szeretnék megválni egy kutyától sem, de nem tudom hogy kellene kezelnem ezt a helyzetet.


sajnos én nem tudom rájuk hagyni a kialakult helyzet megoldását, mert látni hogy feszül a húr, addig még közbe tudok avatkozni, de ha egyszer elpattan a húr, ezek súlyos sérüléseket tudnak okozni egymáson. szerencsére csak akkor veszekednek, amikor én jelen vagyok, ha ketten vannak, akkor nem. mit kéne tennem?



2015. jan. 12. 12:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A szuka nem véd téged, hiszen nem fenyeget semmilyen veszély, amitől meg kellene óvnia, meg nem egygazdás, hanem kisajátít téged, mert hagytad, sőt, valószínűleg tudtodon kívül még bátorítod is ebben.

A falkasorrend helyrerakásával a probléma könnyen, gyorsan és teljesen megszűntethető, keress fel egy ezzel is foglalkozó kutyaiskolát, ahol segítenek rendbetenni a helyzetet.

2015. jan. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 sippara ***** válasza:
0%
Őszintén? Keress nekik másik gazdát. Mindkettőnek. Lehetőleg olyat, aki ért hozzájuk és képes őket normálisan nevelni, de legalábbis felkeres velük egy normális sulit, ahol ezt megtanítják neki.
2015. jan. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

nem fogok túladni rajtuk. inkább megkeresem a megoldást. jártunk kutyasuliba, de az ott tanácsként adott kizárás csak rontott a helyzeten, mert a két kutya teljesen összezavarodott.


Ez egy kialakult helyzet. nekem több ilyen kutyám volt már, igy-ugy fent tudtuk mindig tartani a rendet. A kicsi szukánál van ez a jelenség egyedül, ő úgy született, hogy árnyékként követett, azóta amióta a szeme kinyilt. mellette volt még másik kutya is,akiket szintén én neveltem fel, és nálunk nem történt ilyen, ők úgymond kutyák maradtak, nem voltak ilyen gazdafüggők. Én ismerem a kutyáimat, és tudom,hogy neki ilyen a természete. szapulás helyett jobb lenne normális tanácsokat kapni, hogy egy ilyen helyzetet milyen módszerrel lehetne megoldani.

2015. jan. 12. 13:25
 4/10 sippara ***** válasza:
100%
Az, amit a szuka csinál, ennyi leírás alapján sem normális, vagy ő bizonytalan, vagy téged gondol olyan szinten töketlennek, hogy nem.Mer egyedül hagyni, nehogy véletlenül kinyírd magad - egyik sem egészséges. A kizárást meg igen nagy valószínűséggel rosszul csináltad. Kiképző, suli, és ha egy mód van rá, tartsd is be, amit ott mondanak - komolyan ez a legjobb adható tanács két ilyen pit mellé.
2015. jan. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

nem akartam az életemet kiirni ide, de úgy látom szükséges. mert ahelyett hogy itt eljátászod a szélsőséges elfajzott embergyűlölő állatvédőt (ismerek pár ilyet, és értetlenül állok a jelenség előtt, de van rá magyarázatom, mert neked is sérült lehet a gyerekkorod miatt a lelkivilágod ezért ez a nagy állatvédő szerepében vezeted le az embergyűlöletedet, de nem jössz rá közben hogy ez is egy beteg dolog na mindegy. csak olvastam más hozzászólásaidat is, és ebből vontam le némi következtetést) ezzel csak azt akarom mondani, hogy mielőtt ismeretek hiányában itt vagdalkozol, te is elgondolkodhatnál, és ha akkora állatmentő vagy, akkor lehetnél kicsit türelmesebb egy falkahelyzet megoldásában, mint hogy mindenkinek osztod az észt, hogy adjon túl a kutyáin, mert alakalmatlan kutyatartónak. holott bagoly mondja verébnek eset van, mert te se lehetsz jobban megáldva lelki egészséggel, mint azok, akiket birálsz lelki defektjük miatt, hogy alkalmatlanok falkavezérnek. na mindegy is,


szóval lényegre térve, a volt férjem volt a falkavezér, csak ő itt hagyott engem a kutyákkal, lemondva a kutyákról is, ezért kellett a kant panzióba adni, mert én csak a kis szukáról tudtam gondoskodni egy ideig, de én könyörögtem ki, hogy hozzuk ki a panzióból, mert én nem adok túl ezen a kutyán, mert ha kell akkor is velem fog maradni, és csak egy év után tudtam visszahozni, mert akkor rendeződtek a körülményeim, hogy két kutyát tudjak újra tartani. most rajtam a sor, hogy rendet teremtsek, és megtanuljak falkavezér lenni. de ezt nem akartam kiirni ide, de mint látom, egy kicsit rá kell venni téged, ha már jó állatvédő akarsz lenni, hogy tanulj meg az emberekkel is bánni, és ha egy falkahelyzetet rendbe akarsz hozni, akkor ne csak vagdalkozz, hanem próbáld átlátni az emberi tényezőket is, mert a falkában emberek is vannak, akik szintén lelkileg érző lények. nem az a megoldás, hogy adj túl a kutyáidon te szerencsétlen, hanem az, hogy ember és a kutyája megtalálja a megfelelő harmóniát, lelki egyensúlyt a falkában. igen, és ha kell, az ember is tegyen dolgokat a lelki felépülésért, hogy jó falkavezér lehessen, de ezt nem úgy hogy adjon túl a kutyáin. előttem leszerepeltél az előző kommentjeid alapján, és ez alapján azt kell hogy mondjam, hogy te nem vagy elég jó állatvédő. egy s.fej vagy. bocs, de ezt ki kellett hogy mondjam, mert kikivánkozott.

2015. jan. 12. 14:00
 6/10 A kérdező kommentje:
egyébként azt a neves hires kutyasulit is pont ezért hagytam ott, mert ugyanilyen elfajzott embergyűlölő állatvédő köcsögök voltak ott is, mit te. ilyen elvetemültek közé emberként meg nem fogok járni, mert értetlenül állok előtte, hogy valakiben a nagy állatszeretet hogy teremthet ilyen defektet, hogy a végén embergyűlölő lesz. egyáltalán nem vették figyelembe az emberi tényezőket, csak osztották az észt. azt hiszem ezeknek az embereknek még van hova fejlődniük. csak az arcuk nagy, és a hiúság sugárzik belőlük, hogy ők állatvédők, és ezek alapján felmerül bennem a kérdés, hogy ők valójában szeretik-e az állatokat, vagy csak azért kell nekik ez a pozició, hogy elmondhassák magukról, hogy ők valakik? lelki sérült defektes sz.háziak ezek. sajnos itt még nincsenek Cesar Millan szintű emberek, akik a kutyákhoz, és az emberekhez is egyformán értenek.
2015. jan. 12. 14:07
 7/10 sippara ***** válasza:
50%

Akkor az eddigieket kiegészíteném azzal, hogy a belső frusztrációdon is kéne dolgozni kezdésnek, akkor a kutya nem látna instabilnak (idegileg, vezetésileg), és máris nem lenne "féltékeny", meg "egygazdás"

Az meg, hogy ilyen problémákkal küzdve van pofád olyanoknak beszólogatni, akik egy pöppel többet tudnak nálad a kutyázásról (nem magamról beszélek, a cerbisekről, akik szintén tudtak volna segíteni, ha megkaptad volna anno azt az alap nevelést, ami ahhoz kell, hogy képes légy felismerni és tisztelni a tudást, pláne olyan témában, amihez szó szerint életveszélyesen nem értesz). További jó idegeskedést ;)

2015. jan. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
igen van pofám :D van pofám véleményt nyilvánitani a defektes világról, aminek én is része vagyok. Annyira én is értek hozzá, hogy nagyobb verekedéseket meg tudjak akadályozni, és jelenleg is azon dolgozom, hogy még jobb legyek a saját lelki defektjeimen is dolgozva. azért látom hatottak rád a szavaim, mert egyből normálisabban válaszoltál. további jó kutyázást, és emberezést! remélem te egy igazi harcos leszel, aki elgondolkodik, és falkákat fog helyrehozni, nem csak hiúságára használja majd a magára ragasztott szerepet, hogy ő állatvédő.
2015. jan. 12. 14:23
 9/10 A kérdező kommentje:
és igen, abban igazad van, hogy a kis szuka engem véd, mert ő volt velem végig a küzdelemben válás után, látta a kiborulásomat, és ez benne megmaradhatott, a válás sajnos őket is megviselte. de mostanra már rendeződött a helyzet, újra béke és nyugalom van, erősödünk, már csak ezt a kis féltékenységet kellene helyrerakni. azt hiszem ez nem olyannyira nagy probléma hogy az legyen a válasz, hogy egyből adjak túl a kutyákon.
2015. jan. 12. 14:31
 10/10 anonim ***** válasza:

Igazából nagyon eltértünk a tárgytól, a választ már megkaptad, azaz először magadat kell helyre raknod lelkileg, mert ezt a frusztrációt látják rajtad a kutyák is. Ezt mondta sippara is, csak kicsit nyersebb stílusban. Ha ahhoz a te szavaiddal élve "van pofád" hogy mások tudását, és tanácsait felülbíráld, akkor ahhoz is kellene legyen, hogy a kutyáid előtt végre vezető szerepbe kerülhess. A kutyákkal az égvilágon semmi baj nincs, ők pontosan úgy viselkednek ahogy nekik kell, a te reakcióidat kellene helyre tenni. Amit viszont itt leírni egyszerűen nem lehet, mert a hibákra csak úgy lehet rávilágítani, ha van veled valaki aki "éles" szituációban elmagyarázza, hogy akkor és ott éppen mit nem csináltál jól.

Ha hajlandó leszel változni, és energiát feccölni ebbe az egészbe (vezetővé válni egy olyan embernek akinek nem ilyen a természetese alapból baromi nehéz) akkor hajrá hajrá, viszont ha inkább belesüllyedsz a kilátástalanságba, és beletörődsz az én úgysem tudom megoldani mocsárba, akkor tényleg jobb, ha elajándékozod őket. Viszont ha megugrod ezt a lécet, az életben is nagy hasznát fogod még venni :)

2015. jan. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!