Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1. kérdés) Mi a bajuk vele?...

1. kérdés) Mi a bajuk vele? Miért nem jó nekik ez a fajta? 2. kérdés) Melyiket vegyem meg?

Figyelt kérdés

1.)

Az van, hogy most 1 berni pásztort szeretnék mert 16 éven keresztül komondorunk volt és amikor közöltem a szüleimmel, hogy bernipásztort szeretnék, ( most egy kutyánk sincs)

és azt mondták,

hogy jó de én veszem meg, én takarítom,

itatom etetem stb.

vagyis mindent én csinálok.

Mert ők mindenáron komondort akarnak.

2.)

Kitől vegyem meg a kutyát

a tenyésztőtől kb. 60-100E ért akinek tavasszal születnek kutyák és nyár körül vihetőek el

vagy az osztálytársamtól aki nem tenyésztő és ingyen adná oda a kutyát vagy max. 10-20E ért? ( nála még nem volt sikeres párzás)


2010. febr. 26. 15:17
 1/8 anonim ***** válasza:

1.)

Mindenkinek megvan az a fajta, ami neki tetszik. Van olyan hogy valaki annyira imád egy fajtát, hogy semmiképpen nem mondana le róla. Igaza van a szüleidnek, nekem mudim van, ha azt mondaná nekem valaki, hogy legyen inkább vizslám, én is azt mondanám neki, hogy te tarthatsz vizslát, de az nem az én kutyám lesz. A családban én szerettem volna mudit, mivel tudták, hogy én fogom gondozni, megengedték.

2.)

Egyértelműen tenyésztőtől vedd. Gondolom az osztálytársad kutyájának nincsenek szűrési eredményei, tenyészszemléje. Ne csodálkozz, ha az így kapott kutya beteg lesz, kezelésére több százezer forintot költhetsz, vagy nem is lesz fajtatiszta.

2010. febr. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
az osztálytársam kutyája is tenyésztőtől van csak ő nem viszi semmilyen versenyre sem.
2010. febr. 26. 15:30
 3/8 anonim ***** válasza:
Az ő kutyája tenyésztőtől van, de ha te tőle veszel kutyát, az már szaporítótól lesz. Olvasgass: [link]
2010. febr. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Még annyit tennék hozzá, hogy az, ha a szülei diszpláziamentesek, nem garancia arra, hogy a kölykük is az lesz, de jóval kevesebb az esélye. Ezért szűrni kell minden tenyészkutyát, nem elég, hogy a szülei szűrve voltak. A jó tenyésztő garanciát vállal arra, hogy a tőle származó kölykök egészségesek és kifizeti a vételárat/műtét árárt (megállapodástól függ), ha mégis van valami örökletes betegségük. Ezt az osztálytársad nyilván nem tenné meg.
2010. febr. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
szerintem az osztálytársadtól.
2010. febr. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Akiteki ***** válasza:

Az osztálytársad csak szaporít, inkább beszéld rá, hogy ivartalanítsa a kutyáját.

Gondolom azért szeretnél olyat, amilyen neki van, mert az osztálytársad.

Amíg a szüleid tartják el a kutyát, addig bizony ők diktálnak. Majd ha lesz saját kereseted és lakásod, akkor majd válogathatsz. Remélem, a szüleid pont azért nem akarnak bernit, hogy ne egy szaporítótól legyen kutyátok. Inkább hallgass rájuk!

2010. febr. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

az osztálytársamhoz jönnek a fiú kutyák.

és én akarok bernit mert én veszem meg. a saját pénzemből.

a komondornak is ugyanazok az igényei mint a berninek...

2010. febr. 27. 17:38
 8/8 A kérdező kommentje:
:DD:D győzelem augusztusban meglett a berni :D ma 6 hónap 14 nap
2010. dec. 14. 15:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!