Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akik magyar fajtat tartanak,...

Akik magyar fajtat tartanak, miert vannak ketsegbeesve azon, hogy nem mindenki ismeri fel az altaluk tartott fajtat?

Figyelt kérdés
Oke, kutyasok kozott szerintem is alapmuveltseg, de miert sirnak azon, hogy pl suliban a gyerekek nem tudjak felsorolni az osszes magyar fajtat? Szerintem nem kotelezo tudni ezeket. Nekem is mudim van, de nem tartom gaznak, ha valaki nem tudja, hogy milyen fajta.
2015. máj. 29. 08:42
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

Olyan, felsőfokú végzettségű embert is ismerek, akinek gőze sem volt, hogy a Himnusznak több versszaka is van.

Nem vagyok tőle kétségbeesve, ha megkérdezik a kuvaszomról, hogy milyen fajta / jaj de cuki golden retriever. Bár kicsit azért felszalad a szemöldököm.

De a csúcs volt, mikor egy Nagy-Magyarországos pulcsis hun srác jött oda hozzám, hogy ugye ez egy komondor?

Nem kötelező tudni, persze. Ahogy azt se, hogy mikor volt a honfoglalás vagy ki az a Szent-Györgyi Albert. Azt tartom kicsit elszomorítónak, hogy a legtöbb emberben meg sincs a késztetés SE, hogy az ilyen, szerintem általános műveltséghez tartozó dolgokban kiokosítsa magát legalább minimálisan, helyette a "Vesszen Trianon" jellegű hazafiaskodás a menő.

Közöm sincs a zenéhez, botfülem van, de a Bánk bánt azért felismerem, ha hallom.

A kultúránk részei a magyar kutyafajták, ahogy Liszt Ferenc, a nagyszentmiklósi kincs vagy Dargay Attila rajzfilmjei is. De sajnos, szerintem a legtöbb ember előbb tudná megnevezni az Éjjel-nappal Budapest "sztárjait", mint a magyar kutyafajták közül ötöt. Na EZ a szomorú, azt hiszem.

2015. máj. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Mellesleg a magyar fajtáknak addig jó, míg nem válnak "divattá". Addig tudnak megmaradni karakán munkakutyának, egyéniségnek, amíg nem lesz belőlük tömegcikk.
2015. máj. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

"De a csúcs volt, mikor egy Nagy-Magyarországos pulcsis hun srác jött oda hozzám, hogy ugye ez egy komondor?"


Na ez tenyleg gaz... De ettol fuggetlenul szerintem a kutyafajtak ismerete nem tartozik az altalanos muveltsegbe, nem kell tudni. En peldaul nem tudnam felsorolni pl a magyar lofajtakat, meg altalanossagban is tudok maximum tizet, de fel mar nem ismernem oket, ugyanis nem nagyon erdekelnek a lovak. Szerintem ettol nem vagyok muveletlen.

2015. máj. 29. 09:16
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

Hát egy kisbéri félvér azért kevésbé különbözik ránézésre egy mezőhegyesitől, mint egy puli egy vizslától... :)

Pont ezt mondom, hogy túlzás "kétségbeesni", ha nem tudják felsorolni a 9 magyar fajtát, de párat azért igazán felismerhetnének az emberek.

Ezért írtam, hogy nekem meg a zene maradt ki az életemből, nem is érdekel, de négy-öt magyar zeneszerzőt azért fel tudnék sorolni.


Az egészben engem nem a műveltség hiánya zavar, hanem a begyöpösödött közöny, lelki restség, tanulni akarás hiánya. Nem tudja, hogy az ott egy kuvasz vagy egy komondor, és nem is érdekli. Nem tudja, ki az a Jedlik Ányos, és nem is érdekli. Ha már MEGKÉRDEZI, a magam részéről már örülök, mert legalább érdeklődik!! De sajnos a tapasztalatom az, hogy nagyon sokan (a többség?) leragadtak azon a szinten, hogy má'megin kikapott a Vidi, és a kutya azér'van, hogy ugasson.

2015. máj. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Azert szerintem az atlagembernek megvan legalabb a puli meg a vizsla, hallomasbol ismerik a kuvaszt es a komondort is.
2015. máj. 29. 09:36
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

Reméljük... :)

Azt azért felhozom "mentségként", hogy pár magyar fajta tényleg úgy néz ki az avatatlan szemlélő számára, mint egy jól sikerült keverék. Erdélyi kopó, pumi, mudi (bocs, kérdező).


A legjobb, amit tehetünk, ha sokat mutatkozunk az okos, fegyelmezett, ápolt kutyáinkkal, és bárki kérdésére büszkén jelentjük ki, hogy ez bizony magyar fajta. :)

2015. máj. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Első válaszolóval tökéletesen egyetértek. A minap akadt a kezembe Fekete István Bogáncs című regénye, a borítóján egy pulival. Na az azért elég gáz.
2015. máj. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
83%

Nem vagyok rajta kétségbeesve. Bosszantani sem bosszant, mert már hozzászoktam, hogy az alapműveltség az utóbbi 20 évben csökkent vagy ha finomabban akarok fogalmazni, akkor más irányt vett.


Szerintem azért a pulit, a vizslát, és a komondort illik ismerni, mivel eléggé egyedi a küllemük.


A kuvaszt is illene, bár ahhoz hasonló fajták azért léteznek (csuvacs - amit a kuvaszból tenyésztettek ki, akbash, pireneusi, stb.).


Mindenesetre nem kell itt nagy fajtaismeret, mert a 9 magyar fajta eredetét kb. az ország 99%-a nem ismeri, de azért a fentebb felsorolt 3-4 fajtát úgy nagyjából illene felismerni.

2015. máj. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

"A legjobb, amit tehetünk, ha sokat mutatkozunk az okos, fegyelmezett, ápolt kutyáinkkal, és bárki kérdésére büszkén jelentjük ki, hogy ez bizony magyar fajta. :)"


A mudink mar helyi latvanyossag. :) Egyszer anyukam ment vele es meselte, hogy egy kisfiu lelkesen mutogatta az anyukajanak, hogy "Nezd itt van az a kutya, aki megall a pirosnal." (Pedig csak azt tudja, hogy az ut szelen le kell ulni.)

2015. máj. 29. 10:31
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem ciki nem tudni :) Képzeljétek el az angolokat vagy a franciákat, de mondhatnám a németeket is, nagyságrendekkel több fajtájuk van, mint nekünk, ott is mindenkinek kívülről kéne tudnia őket?

Meg hát vegyük tudomásul, hogy mindenkinek más a fontos. Nekem nyilván megvannak a magyar fajták, de a megyéinket már nem tudnám vaktérképen elhelyezni, sőt, egy sima felsorolásból is biztos kihagynék egyet-kettőt. Nem hiszem, hogy ezek annyira gázos dolgok lennének :) Nem attól lesz valaki nagyobb magyar, hogy ismeri a fajtáinkat.

2015. máj. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!