Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 9 hónapos staffordshire...

9 hónapos staffordshire terrier feje megsérült és nem akar gyógyulni, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
A kutyus neki ment szerintem valaminek amin lezúzta a fejét, a bőr lejött egy kb 1x2cm-s részen, kenegetem neki napi többször is betadine-al, de nem akar gyógyulni lassan már egy hete. A probléma az, hogy el sem jut abba az állapotba a seb hogy varasodhasson, mert ahogy játszik és forgolódik a földön vagy bárhol van, hogy naponta többször is felszakad. Volt, hogy 2 napig szépen gyógyult, de másnap reggelre felszakította ismét és mindig nagyobb lesz a seb. Állatorvoson is gondolkodtam, de hát ő sem tudna mit mondani csak, hogy kenegessem neki, max adna valami nagyon drága krémet amivel szintúgy nem mennék semmire esetleg kapna olyan fejvédőt amit a fülvágáskor szoktak kapni, de tudom, hogy nem viselné el és a házban is leverne mindent. Bekötni megint nem lenne jó ötlet, mert első dolga lenne, hogy lekaparja már kezdek tanácstalan lenni.
2015. jún. 2. 10:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ne gondolkozz, s ne jósold meg, hogy előre mit mondana az állatorvos, lehet adna egy drága krémet, de lehet, hogy bevarná.


Ilyenkor szoktak tenni a nyakára védőt, pont azért , hogy nem tudja lekaparni...


Szerintem legjobb lenne ha elvinnéd orvoshoz

2015. jún. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Állatorvoson is gondolkodtam, de hát ő sem tudna mit mondani"

Ja, végülis ő csak öt évig tanult az egyetemen állatokat gyógyítani, meg pár éve praktizál aktívan, míg neked maximum érettségid van biológiából, de valószínűleg az se, ugyan mivel tudna többet a doki :) És persze ha ő nem tud hozzászólni, majd mi itt a gyakorin! Jobbak vagyunk bármilyen állatorvosnál, látatlanban is.

Ne vicceljünk már.


Kapásból két dolgot is el tudok képzelni:

1) Beköti. Igen, fejen is lehet, bár marha hülyén néz ki.

2) Egyszer az egyik sünömnek volt olyan hülye helyen sebe, hogy ahogy mozgatta a lábát, nem tudott elkezdeni gyógyulni. Levittem a dokihoz (hasonlóan nagy reményekkel, de azért mégis levittem), rákentek valami cuccot, amitől azonnal bevarasodott, onnantól kezdve hozzá se kellett nyúlni, begyógyult szépen magától, nyom nélkül.


Szóval ne nézd le az állatorvost, hanem vidd el hozzá a kutyát.

2015. jún. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja, látom, a bekötésnek is ellene vagy, meg a gallérnak is. Ez így nem megy. Ha van megoldás, de kellemetlen (le kéne tiltani a kutyát arról, hogy leszedje a kötését vagy a gallért), akkor inkább maradjon sebes a feje, vagy hogy gondoltad?
2015. jún. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
És ismét itt egy újabb "felelős" gazda.. Nem is értem, hogy nincs szabályokhoz kötve a kutyatartás, mint a jogsi.
2015. jún. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha nem akarod bekenni, bekötni, és állatorvoshoz vinni a kutyádat, akkor miért tetted fel a kérdést? Honnan tudod, h mit fog mondani az orvos? Vidd el, kérdezd meg, mit lehetne csinálni vele, mert lehet össze kell varrni!
2015. jún. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Orvos...

Nem méregdrága krémet fog adni, hanem valószíüleg gallért. És ilyenkor ne azt nézd, hogy mit ver le, meg mit nem, hanem hogy anélkül nem nagyon fog meggyógyulni, max elfertőződik, aztán nézhetsz magad körül. Vidd el orvoshoz. Hidd el fog tudni mit mondani.

2015. jún. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!