Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám megelőzni, hogy...

Hogyan tudnám megelőzni, hogy a kutyám sétálás közben ne akarjan széttépni más kutyákat?

Figyelt kérdés

2015. jún. 2. 13:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Nem tudom, mennyi idős a kutyád, és eddig hogy volt nevelve, de a megoldás az, hogy szocializálni kell más kutyákkal. Ha már nem kölyök, és rögzült ez a viselkedés, akkor rehabilitációval foglalkozó kutyaiskolában tudnak ebben segíteni.
2015. jún. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Kárpátalján élek, 1 kutyaiskola sincs a közelben, ám 1 éves a kutyám, dobermann! 6 hónapos korában került hozzám és harci nevelést kapott, gondolom itt van minden elrontva....
2015. jún. 2. 14:24
 3/11 anonim ***** válasza:
Egyedül pedig ezt nem fogod tudni helyre rakni :/ Sétáltasd szájkosárban biztonság kedvéért. Igazából ki kéne zökkentened a feszült állapotból.Amikor már kezd fixirozni egy másik kutyát,befeszül akkor kéne kizökkentened.
2015. jún. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
próbáltam, szájkosarat meg nem tehetek rá, mert erre elég sok kutya van szabadon és ha valamelyik megtámodja, még meg sem védheti magát.... itt a legtöbben csak kiengedik a kutyájukat séta helyett és menjenek amerre akarnak -.-
2015. jún. 2. 15:17
 5/11 anonim ***** válasza:
Üdv! Az én kutyusommal is ez a helyzet, viszont az pici doberman, (nem az a fajtája, csak úgy néz ki) ő 4 éves. Én elvittem kutyaiskolába. Azt mondták, hogy a pórázt, húzzuk fel, és szóljunk rá határozottan. Ha látod, hogy csak olyan kutyusok vannak a környéken, akik megvannak fogva, rakj rá egy szájkosarat. Ha úgy megy el a másik kutya mellett, hogy nem morog, nem támad, akkor mehet a jutifali. Ha nem válik be, érdemes kutyaiskolába vinni, mert nem lesz jó, ha szétmarcangol egy másik kutyát... Ezt te sem szeretnéd igaz? Tudom, hogy messze van, de egy héten egyszer biztos megoldható lenne, és az elég. Ők elmondják hogy mit csinálj, és te kipróbálod. Ha nem jön be, akkor mész a másik héten is, és mondanak egy másik módszert.
2015. jún. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Sajnos ezt már egyedül nem fogod tudni megoldani, ha így lett rontva. Szegény dobi :( Őket pláne kiskortól kell jól szocializálni, hogy később ne legyen ilyen gond.

Pórázon sétáltasd, illetve ha egyébként behívható, akkor póráz nélkül olyan helyen, ahol várhatóan nem lesz másik kutya.

2015. jún. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Sajna a közelben nincs olyan hely, a kutyasuli meg minimum 250 km-re van innen, de szerintem az is ukrán nyelven :( Amúgy meg semmi más baj nincs vele, mert hallgat rám, az emberekkel is barátságos nyugodtan bárki megsimizhassa, de ha kutyát lát akkor vége van, mint ha nem is ő lenne
2015. jún. 2. 19:45
 8/11 anonim ***** válasza:

Jan fennel könyveit olvasd el.Illetve Cesar Milan műsorát ajánlom.


Közelben olyan ismerős,ember sincs aki mondjuk rég óta kutyázik hátha tudna tanácsot adni vagy ilyesmi,meg mutatni,hogy mit csinálj.

2015. jún. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mikor támadni akar, fordulj a másik irányba, ne nézz rá, ha vissza akar menni, húzd, ne foglalkozz vele. Amint elkezd veled szépen menni, jutalmazd meg. Ha ez már jól fog menni, akkor esetleg lehet olyat, hogy leülteted, megvárod amíg melléd ér a másik kutya (lehetőleg pórázon vezesse egy másik ember, nem kóbor kutyákról beszélek).Ott ugyanez, ha szépen viselkedik, ha rosszul, akkor megfordulsz vele.. legalábbis nekünk anno így tanították a kutyasuliban, hogy úgymond hozzászoktatták ahhoz, hogy más kutyákkal is tud találkozni. Természetesen ha neked ront egy másik kutya, nem kell rászólni a kutyádra, de lehetőleg te zavard el a másik kutyát, hogy ne szokja meg a kutyád, hogy neki kell csinálnia.
2015. jún. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem nem harci nevelés miatt, csak sima kamaszkori bekattanás miatt volt ilyen a kutyám, rémálom volt, főleg, hogy Budapest belvárosban lakunk és rengeteg a kutya erre :/


Elkerülés, kizökkentés, pozitív megerősítés, figyelmen kívül hagyás. Ez vált be.


Az "elkerülés" nem azt jelenti, hogy teljesen kerülni kell a kutyákat! Ha látod, hogy jön egy kutya és a tied már ráfeszül, akkor tisztes távolságot kell tartani a tiéd és a másik kutya között. Ha 20 méteren belül a kutyád már ugat, akkor 21 méterre kell megkerülni a másik kutyát. Közben cuppogással, szólongatással magadra vonni a figyelmét, ha rád figyel, jutalmazd. Simogatás, nasi, szóbeli dicséret. Idővel egyre közelebb lehet menni a többi kutyához. Arra kell rávezetni a kutyádat, hogy más kutyák jelenlétében is figyeljen rád, maradjon nyugodt, ne veszítse el a fejét.


Keress rá a BAT training kifejezésre, pozitív megerősítésen alapuló módszer, ha ügyesen alkalmazod, csak nyerhetsz vele :)

Az ilyen kutyasuttogós technikákat meg egymagad nehogy elkezd használni, mert egy ilyen kutyánál könnyen tovább ronthat a helyzeten.

2015. jún. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!