Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám beleivott egy kis...

A kutyám beleivott egy kis felhérítős vízbe, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nagyon kis fehérítő volt benne, csak a ruhára volt öntve, majd az egy vízzel teli lavórba került. A kutya belelefetyelt, nem sokat. Kimostam a száját, és adtam neki rendes vizet. Mit kellene még tennem?
2015. jún. 2. 17:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Talán kicsit hígabb lesz a széklete. Bár nem írtad, hogy mekkora testű kutya és hogy kinti-e vagy benti, mert egy kinti 50 kg-os "bivalykeverék" immunrendszere sokkal erősebb, mint egy lakásban tartott csivaváé. Nálam is volt már ,hogy a 30 kilós keverékeim bele laffantottak az autómosó vizes vödörbe és kutyabajuk sem lett :-)

Szokták egyébként javasolni a tej ivást, és egy kis kenyeret.

2015. jún. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
kb 30 kg-os vizsla-labrador keverekrol van szo, amugy kinti kutya, csak seta utanra lett egy picit beengedve. tejet kapott, mert mondta az orvos is.
2015. jún. 2. 17:36
 3/8 anonim ***** válasza:
Adj neki minél több vizet,legalább hígabb lesz a fehérítő,és hamarabb kiürül a szervezetéből.Egyébként komolyabb baja nem hiszem,hogy lesz,csak ahogy az 2.válaszoló írta.
2015. jún. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

2. voltam. azért biztos ami biztos utána olvastam, hogy megtudjam, nem írtam-e hülyeséget a tejjel, de több helyen is javasolják. Semlegesíti a savas kémhatású vegyszereket.

Borecetet is írnak hígítva, de azt úgysem tudnád egy kutyával megitatni. Javasolják még a tojásfehérjét vízben felhígítva. Az jó lehet, a kutyák általában szeretik a tojást. Egy ami biztos, hogy hánytatni tilos!

2015. jún. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Én ha valami ilyet iszik akkor általában tejet szoktam adni neki :) és ha másnapra nincs a bőrében elviszem dokihoz :)
2015. jún. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ne viccelj, meg se kottyan neki.

Semmit nem kell csinálni.

2015. jún. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kapjon sok vizet, de egy nyalástól nem lesz baja.(Ilyenkor jó lenne tudni milyen fehérítő volt, mert több fajta is van.) A tej szart sem ér ilyenkor, de ha érzékeny rá, akkor megfosatja. A borecet és a tojásfehérje sem jó, hol hordanak össze még manapság is ennyi sületlenséget?
2015. jún. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
nekem az állatorvos mondta, hogy a tej jó, mert semlegesíti a klórt, vagy mi. de eddig semmi baja, remélem nem is lesz.
2015. jún. 2. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!