Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámat szeretném tanítani....

A kutyámat szeretném tanítani. Tudtok trükköket amivel könnyebb?

Figyelt kérdés
Már tudja az ült a feksziket és a maradott + a hoppot. Tudnátok olyan tanítási trükköket mondani mint pl, : a kutyámat úgy tanítottam meg ülni hogy a kezemet amiben néha kaja is (de neki a kaja nem fontos) volt ökölben leszoríttottam a földre és böködte aztán lefeküdt. Ahoz is mondhattik amit már tud. Ti hogy csináltátok?
2010. febr. 27. 12:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

Ha a kaja nem fontos a kutyádnak, akkor azzal ne motiváld.

Lehet játékkal hamarabb lenne sikered.

2010. febr. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
nagyon ritkán adok neki kaját...de igazad van.egyébként a zöld nem érett dióért vagy más ilyenekért akármit megtesz.Amég a dió az udvaron szétszóródva van nem is érdekli de ahogy én mint egy jutalmat felveszem a földről akármit megcsinál érte pedig nem becsapom megmutetom mi van a kezemben.
2010. febr. 27. 12:53
 3/11 anonim ***** válasza:
55%

És mi lenne ha megpróbálnád tényleg kajával motiválni, és nem csak úgy tenni, mintha lenne a kezedben jutalomfalat? Mert így ne is csodálkozz, hogy nem motivált a kutyád, ráadásul már megbocsáss, de nem fair dolog az, hogy te elvársz tőle valamit és cserébe hülyének nézed. A kutyád helyében én sem akarnék így tanulni. Ezek után honnan tudod, hogy a kaja nem fontos neki?

Ha viszont valóban nem fontos neki a kaja, akkor sem így csinálnám, ahogy mondod - ráadásul ebből következtetve szerintem igenis motiválható lenne kajával -, mi lenne ha megpróbálnád labdával? Vagy huza-vonás játékkal motiválni? Fantázia kérdése, csupán meg kell találni azt, amit a kutyád kiváltképp szeret, legyen az kaja, játék vagy akár a séta.

2010. febr. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajatitsd el a klikkerkepzest, annak a segitsegevel akarmit be lehet tanitani neki, csak fantazia kell hozza. Es persze az, hogy teljesen biztosan tudd alkalmazni a modszert. De vigyazat, a modszer helytelen alkalmazasa mindent elronthat.

Belinkelek egy oldalt, eleg hosszu, de ez legjobb, amit valaha magyarul talaltam errol a modszerrol.

[link]

Kezdd rogton ezzel a cimmel a kozepen: "Mi is az a KLIKKER?"

2010. febr. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Akiteki ***** válasza:
Kutyaiskolában szoktuk.
2010. febr. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Klikker!!! 2 éve használom a klikkert. Remek módszer. Ha elkarsz érni valamit a kutyádnál (pl. ül), és azt végrehajtotta, utána egyből klikk, és utána jutalom.

Kapható kisállatboltokban, nagyobb állatorvosi rendelőkben (klinikákon). Én 2 éve 1430 Ft-ért vettem, neten 1500 Ft-ért találtam. De még mindig azt használom, amit legelőször vettem, tehát hosszú élettartamú :D

2010. febr. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én 300 forintért vettem a klikkerem. :D
2010. febr. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

22:54

Hol vetted? :D

2010. márc. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Alpha Zoo-ban és Trixie-s :) Még a hangerejét is lehet állítani :D
2010. márc. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

11.51

Köszike! :D

2010. márc. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!