Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy éves kutyámnak adhatok...

Egy éves kutyámnak adhatok egy nyers csirkefarhátot, ha még sosem kapott nyers húst?

Figyelt kérdés
Prémiumtápot kap, meg egy héten egyszer főtt csirkemellnyesedéket rizzsel. Múltkor pulykafart kapott főzve, és két napig hasmenése volt. A nyershústól lehet hasmenése?
2015. jún. 4. 07:01
 1/4 anonim ***** válasza:
58%
Nem okos dolog így etetni. A prémium tép jó, elég ha mindig azt kapja. A kutya gyomosava alkalmazkodik ahhoz, amit kap. Ha egyszer így, egyszer úgy eteted, akkor savas lehet (hányhat, hasmenést vagy szorulást kaphat). A nyers etetésnek is megvannak a szabályai, ha váltani szeretnél, olvas utána a BARFnak.
2015. jún. 4. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nem szeretnék váltani. Akkor inkább maradok a tápnál.Ezt csak "nasi"nak akartam adni:) De nem szeretném tönkretenni a gyomrát.
2015. jún. 4. 07:58
 3/4 anonim ***** válasza:
A táptól előbb lesz baja mint a nyers hústól. A kutyák gyomra ugyan olyan mint a farkasé. Te sem szeretnél pelyheket enni egész életedben.
2015. jún. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A nyerstől is lehet hasmenése ugyanúgy.


Lassabban kéne hozzászoktatni. Ne egy egészet adj akkor, hanem tépd darabokra és a táp mellé adj egy keveset. Eloszthatsz egy farhátat több napra is így.


Aztán amikor már megszokta, akkor már nem lesz hasmenése.


Én egyébként 20 percre be szoktam dobni a sütőbe. A hús nem sül meg rendesen ennyi idő alatt, még véres a közepe, félig nyers marad, de ha vannak benne féreg peték, azok elpusztulnak. Én nem adok nekik teljesen nyerset.


Féreghajtó tablettát is rég adtam már nekik. Nem volt még férges egyik sem.

2015. jún. 5. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!