Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek normális, hogy...

Szerintetek normális, hogy ilyen szinten mohó a kutyám?

Figyelt kérdés

Van egy tündéri, okos , 4 hónapos vizslám. Nagyon eszes,könnyen tanítható, 100%-ban behívható, sok parancsot ismer, szót fogad, jól nevelt. Viszont ha evésre kerül a sor, akkor abnormális amit művel. Amint meglátja, hogy közeledek a kajástálja felé megőrül. Ugrál, remeg, nem marad nyugton, alig bírom letenni a tálját a földre, már menet közben ráveti magát! Nem is rág, csak nyeli a tápot! Kb fél perc alatt beszippantja a kaját, és utána még percekig ugrál mint a nemnormális! A súlya jó, de örökké enne! Ha annyit adnék neki amivel jóllakna, már széle hossza egy lenne!

Mit csináljak? Kinövi vajon?



2015. jún. 4. 15:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Nen növi ki,meg kell neki tanítani,hogy nyugodt legyen.Addig ne add oda neki a kaját,amíg ugrál,és nem ül nyugodtan.Mert így végülis a kajával jutalmazod az ugrálásért.Ö ezt így értelmezi.Ha nem nyugszik meg,akkor nem adod oda.Nehéz persze,de ezt most kell tisztázni.
2015. jún. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Milliószor próbáltam, de esélytelen! Volt, hogy egy órát is szórakoztam vele, semmi eredménnyel... Ha megérzi a kajaszagot begőzöl.... Esküszöm én ilyet még nem láttam... A jólnevelt kutyámból egy másodperc alatt idióta lesz....
2015. jún. 4. 16:13
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem könnyű (neked).

Elindulsz a tál felé. Ha őrjöng megfordulsz és otthagyod. Amikor lenyugodott újra próbálod. Ez akár sokáig is tarthat. Az enyémmel 6 kor kezdtem, és 9 körül kapott kaját. Ha az első nap lement pár nap alatt megtanulja. Én addig nem tettem le a tálat, amíg nem ült nyugodtan. Az "eheted" parancsra kezdhet enni. Ez nem hopikáztatás, hanem ezzel előzöd meg, hogy esetleg a kezedbe harapjon (balesetre, nem harcra utaltam).

Az etetés nálunk így megy (részben a kutyák alakították ki):

Kimegyek a tányérokért. Az egyik kutya levágja magát a helyére, a másik elkezd körbe szaladgálni a kertben.

A tányért megtöltöm. Csak akkor teszem le, amikor a kutya szépen ül (eddig egyszer kellet visszavinnem 5 év alatt).

A kutyáknak "mesét" mondok (pár mondatot), az evést azonban csak utasításra kezdhetik.


A történet az, hogy szépen megtanulták, hogy nem őrjöngünk a tál mellet, de az evést kénytelen voltam engedélyhez kötni, mert féltettem a kezem. A kutyák egy pár hét után a megszólaláshoz, nem a vezényszóhoz kötötték az evést, ezért bevezettem a "mesét"

2015. jún. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ugyanezt csinálja a labradorom. Azt persze tudja, hogy rám nem ugrálhat, meg nem verheti ki a kezemből a kaját, szóval hülyeséget nem csinál, de ott ugrabugrál az orrom előtt, amikor meg megkapja, akkor benyomja baromi gyorsan. Mondjuk fiatalabb korában kb 15 másodperc alatt benyelte az egészet, így 8 év felé már eltart neki egy percig is :) Különösebben nem zavar mondjuk, ha ez tényleg komolyan ártana neki, már rég nem élne.


Nagyjából ehhez lehetne hasonlítani a produkciót: http://www.youtube.com/watch?v=dYTSS14SFY0

2015. jún. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Persze, egyszer majd kinövi. Egyik kutyám 14 éves, 2-3 éve eszik nyugodtan. A 7 és 9 éves kutyáim mai napig zabálnak.

Meg lehet tanítani neki, hogy nyugodtan várjon és csak parancsra egyen, de amikor már eszik, ugyanúgy zabálni fog.

2015. jún. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát megpróbálom , de ha ezen múlik, szerintem lehet, hogy egy napig nem tudom odaadni neki.... Nem az a baj, hogy zabál, hanem, hogy ugrál, és szabályosan remeg, annyira izgatott. Evés után meg még vagy fél óra mire lenyugszik. Nem agresszív, de nem tudom mit csinálnék vele, ha kifejlett méretűként is ezt művelné.... Tuti fellökne....
2015. jún. 4. 16:32
 7/10 A kérdező kommentje:
Jó a videó:-D az enyém is kb ezzel a sebességgel tolja, csak közben remeg mint a kocsonya, és utána se sétál el nyugodtan....
2015. jún. 4. 16:38
 8/10 anonim ***** válasza:
Normálisnak normális, vannak ilyen zabás kutyák. A te dolgod, hogy ezt kontrolláld neki. Kezdetben akár segítséggel. Azt kell elérned, hogy leülve várja a kaját, és csak parancsra kelhet fel és mehet enni. Türelemjáték, de ne add fel, légy nyugodt és következetes.
2015. jún. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hányszor kap enni? Nem lehet, hogy több alkalommal kéne még?


Egyébként inkább zabás legyen egy kutya, mint nyammogós, de ez a remegésig hergelődés azért nem egy egészséges idegállapot. Azt mindenképp megcsinálnám, következetesen, amit a 3. írt, mert felnőtten közveszélyes lesz ugyanez.


És kipróbálnék a lenyugtatására is pár dolgot, nem tudom, mennyire lenne hatásos, de hátha: olyan tálból etetni, amit habzsolás ellen találtak ki (sk is lehet ilyesmit csinálni), vagy megpróbálnám kézből etetni, csak akkor odaadva a falatot, ha nem tépi le érte a karomat, vagy olyan ételt adni neki, amit nem elég rágás nélkül lenyelni. Talán ez utóbbi használhat, de persze ezt is ésszel, mert ha bevág rágás nélkül három csirkenyakat, masszív bélelzáródás lehet belőle.

2015. jún. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Háromszor etetem naponta. Kicsinek is mohó volt, de egyre rosszabb. Betartottam a tanácsokat, és cirka 2,5 óra próbálkozás után megértette, hogy addig nincs kaja , amíg nem ül a seggén. Ugyanolyan idegbajos volt, remegett, de ült szépen. Első lépésnek nem rossz szerintem :) Remélem pár nap vagy hét alatt megjavul majd. A ma este után bizakodó vagyok:) köszi a tanácsokat!

A habzsolás elleni etető jó ötlet, ennek utánanézek majd! Nagy daraboa kajával, csonttal, ilyesmivel, még nem merem etetni. Pici még, foga sincs rendes:)

2015. jún. 4. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!