Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit szerettek a kutyákban?

Mit szerettek a kutyákban?

Figyelt kérdés
Szerintem agresszív, harapós, ellenszenves állatok. Nem az, hogy nem simogatok meg egy-egy kedvesebb ebet, de sosem tudtam megkedvelni őket. Kiskoromban többször is megkergettek környékbeli kutyák, gondolom ezért.

2015. jún. 7. 22:07
1 2
 11/19 piriiiii ***** válasza:
Nem, ő mindent megrág, ami a szájába kerül.
2015. jún. 8. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 SzMHZs ***** válasza:
69%

A legjobb dolog az életemben. Bárhová velem tartana, kérdés, kifogás nélkül, csak velem lehessen. Mindig mosolyt csal az arcomra, empatikusabb bármelyik embernél, aki ismerek. Pont annyira bolondos, szertelen, amennyire kell, de emellett szófogadó, alkalmazkodó. Ő az első kutyám, mindig ilyenre vágytam. És nem hiszem, hogy lesz valaha még egy ilyen jó társam, pedig szeretnék még kutyát.

Rajta kívül is kevés kutya ellenszenves, de többnyire akkor sem a kutyával van bajom, hanem a gazdájával, aki nem állította fel neki a szabályokat.

2015. jún. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
77%

Döbbenetes belegondolni, hogy milyen csekély energiabefektetésért milyen hihetetlen mennyiségű viszonzást képesek nyújtani. Etetés, némi simogatás, némi séta, és a lelküket kiteszik érted. Nem ítélnek meg, csak szeretnek és szükségük van rád.


Sajnállak, kérdező, hogy neked ilyen rossz élményeid voltak a kutyákkal, de őszintén, minden rosszindulat vagy szarkazmus nélkül. Meg tudja keseríteni az ember életét néhány negatív élmény. Engem is támadtak, kergettek meg kutyák, de szerencsére a szüleim jól reagáltak a helyzetre, megnyugtattak, megtanítottak, hogy hogy kell ilyen esetben viselkedni.

Tényleg vannak komisz, megkeseredett, ápolatlan, elhanyagolt kutyák, de ha ilyet látok, vagy ilyen rám támad, mindig az első gondolatom, hogy ez nem az ő hibája, hanem a trehány, felelőtlen, esetleg gonosz gazdájáé. Egyetlen kutya sem születik gonosznak, kivétel nélkül mindig az emberek rontják el őket.

2015. jún. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Az őszinte, gyermeki tisztaságukat és egyszerűségüket (jó értelemben természetesen).
2015. jún. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Mindig féltem a kutyáktól én is, aztán egyszercsak úgy alakult, hogy hozzám került egy kölyök. Akkor még nem tudtam, hogy óriás lesz, mert nem értettem a kutyákhoz.:) 6 éve hűséges társunk nekem, meg a családnak, ha morcosan ébredek ő az aki meg tud mosolyogtatni, "beszél" hozzám, dörgölődzik és egy igazi bohóc! Bearanyozza a napunkat! És nem utolsó sorban nem engedi, hogy punnyadjon az ember, óriási a mozgás igénye, ezáltal engem is karban tart. :)
2015. jún. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%

"rengeteg szeretetet ad és nem vár érte semmit."


Itt van a kutya elásva... sok ember magányos, antiszociális, képtelen (vagy lusta) emberi kapcsolatok kialakítására, de mégis vágyik a szeretetre; így aztán kutyát tart, ami automatikusan rajong érte.


Megfigyelhető, hogy a legtöbb ilyen nagy kutyás szereti hangoztatni, hogy szerinte egy kutya sokkal többet ér mint egy ember (vagy akár ezer ember), és hasonlók. Magányos, elidegenedett emberek.

2015. jún. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Nekem meg úgy rèmlik, hogy a kutyásoknak az emberi kapcsolatai is inkább rendben vannak a különféle szociológiai-pszichológiai vizsgálatok szerint.
2015. jún. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

'Itt van a kutya elásva... sok ember magányos, antiszociális, képtelen (vagy lusta) emberi kapcsolatok kialakítására, de mégis vágyik a szeretetre; így aztán kutyát tart, ami automatikusan rajong érte. "


Na várjunk... Szeretem a kutyákat, de soha nem akartam állatokkal pótolni az emberi kapcsolatomat, és ezzel szerintem nagyon sokan vannak ugyanígy. Eszem ágába sincs összehasonlítani a kutyákkal vs. emberekkel való kapcsolatok minőségét. A kutyák, és általában az állatok egy (csúnya kifejezéssel élve) olcsó szeretetet adnak nekünk, de nem váltják ki a mélyebb emberi kapcsolatokat.

Olyan ez, mint a csoki meg a kiegyensúlyozott táplálkozás. Imádom a csokit, totál rá tudok függni, néha napokig nem eszem mást, csak csokit, de egy idő után csömört kapok tőle, és szétnézek valami táplálóbb, hétköznapibb kaja után. Ha csak csokin élnék, egy fél év múlva már 800 kiló lennék, ezerféle nyavalyával. De mit ér az élet folyton csak salátával, néha egy kis csoki nélkül? :)

2015. jún. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 SzMHZs ***** válasza:
Hát ez a megállapítás nem kimondottan igaz, 6 éve párkapcsolatban élek. Barátaim is vannak, igaz, mióta kutyám van, több és jobb barátom lett. Én a kutyát önmagáért akartam, nem pótlékként.
2015. jún. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!