Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » érdemes törzskönyves kutyát...

érdemes törzskönyves kutyát vennem?

Figyelt kérdés
van 2 db tk nélküli kutyám akikhez szeretnék venni egy kant érdemes törzskönyves kant venni? a szukáim fajtatiszták csak tk nélkül olcsóbb volt (bakonyvölgyi kennel) esetleg utólag valahogy ki lehet kérni a papírt a kutyák 2 évesek. és ne is próbáljatok lebeszélni ugyse lehet nem tudtok a kérdésre kérem a választ

2015. jún. 9. 19:35
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
76%

Utólag nem lehet kikérni a 'papírt', egyébként is tk-t csak a tenyésztő válthat ki.

Mi a célod a kannal? Kiállítás pl? Ahhoz eleve szükséges a törzskönyv. (Remélhetőleg a 2 tk. nélküli szukát nem akarod szaporítani).

Én fajtatiszta kutyát eleve csak tk-vel vennék, anélkül nem is minősül annak, hiába úgy néz ki küllemre.

2015. jún. 10. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
63%
mindenképpen a tenyésztőnél kell kopogtatnod,ha kiváltotta az alomra a tket,oda tudja adni,nyilván az árkülönbség kifizetésével akkor,ha nem ivartalanítottad a kutyát,hiszen ezzel a nevét adja az utódokhoz is,amit gondolom szeretnél legyártani.De ha a Tk.meg is van,egy éves koráig kell egy tenyész szemle is.Mondjuk Jobb kennelek pont miattad nem adnak szívesen haza kutyát,vagy csak mindenféle kikötéssel,csekkolással.Amire készülsz az szimpla szaporítás.
2015. jún. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%
3as.. Ha nem tudod legalább ne mondj baromságot! Német juhászkutya tenyésztőnél dolgozom, aki 40 éve ezzel foglalkozik és igen is tenyésztő is ad el törzskönyv nélkül kiskutyát! A különbség az, hogy a kiskutya szülei vannak "dokumentálva". Ha törzskönyvet akar valaki azt meg kell fizetni azaz kétszer annyiba kerül a kölyök.
2015. jún. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"Német juhászkutya tenyésztőnél dolgozom"


Dolgozol? :O Azt hogyan? Van ott 50 kutya, te pedig ganézol utánuk? Mert másképp nem tudom azt elképzelni, hogy egy normális, tisztességes tenyésztő, aki örül ha 0 forintra kijön a horribilis költségek végett, majd még alkalmazzon teljes munkaidőben valakit meg még fizessen is érte. Egyáltalán, minek annyi kutya, hogy ő maga ne tudja ellátni őket?


"Ha törzskönyvet akar valaki azt meg kell fizetni azaz kétszer annyiba kerül a kölyök."


Miért kerülne kétszer annyiba? Mitől válik 2x olyan drágává az a kiskutya azért, mert kapott egy 5500 forintos papírt a családfájáról?


Ez nem tenyésztő, hanem nagyüzemi szaporító! Kb ez a szint: [link]

2015. jún. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
22%
Nekem is akitám van. Fél éves kor után csak dns vizsgálattal lehet törzskönyveztetni, az pedig nem olcsó mulatság, és csak a tenyésztő tudja kérvényezni. Úgy volt hogy én is a bakonyvölgyinél veszek csak akkor nem voltak neki olyan kicsijei amit én akartam, csak 5 hónaposak, de nekem az már nagy volt. Amúgy annak aki azt írta, hogy szaporítótól vetted az is sokat érthet a kutyákhoz, mivel írtad, hogy bakonyvölgyi kennel, vagyis egy bejelentett tenyésztő. Csak azt nem értem, hogy aki nem ért a kutyákhoz minek okoskodik itt bele? Amúgy ezt neked kell eldöntened, hogy megéri-e. Ha az egyik szülő törzskönyves akkor kb 5-10 ezerrel többért tudod eladni az akitákat. És nem értem az olyanokat, akik azt mondják, ha nem törzskönyvezteted akkor ne is szülessenek kutyák. Az ilyenek azt üzenem, hogy akkor biztos szeretik a kutyusokat, mivel szerintem attól ugyan olyan szépek és jók lehetnek mint a törzskönyvesek. És képzeljék, nem mindenkinek van pénze hogy megvegye a 300 ezres törzskönyves kutyát, amennyiért a tenyésztők árulják. És szerintem a menhelyen meg nincs akita, szóval inkább megveszik 40-50 ezrekért törzskönyv nélkül, és így lehet hogy ugyan olyan kutyájuk lesz.
2015. aug. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!