Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem hallgat rám mindig...

Miért nem hallgat rám mindig a kutya, mivel tudom megnevelni, és engedelmességre bírni minden körülmény között?

Figyelt kérdés

A 10 hónapos kutyám általában szót fogad, úgy veszem észre tudja mit akarok.Többet között az "állj!" vezényszóra megáll, ám ha vannak mások a környezetünkben (kutyák, emberek), akkor szólhatok, kiabálhatok, semmi csak rohan a kis tacsi. Ugyanígy mindig én megyek be a lakásba elsőnek, de ha van nálunk vki, akkor ő előttem rohan be hozzá. Miért?

Hiába szidom le, sunyul, de újra megteszi.


2015. jún. 10. 22:30
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Mert hagyod neki, ennyi :) Majd ha elvárod és megoldod, hogy úgy viselkedjen, ahogy kell, akkor tudni fogja, hogy azt kell is, és nem csak szeretnéd.
2015. jún. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%

Még szinte kölyök a kutyád. Ahhoz, hogy minden körülmények között rád hallgasson, sok-sok időt kell még a nevelésével töltened. Egy élőlényről beszélünk, nem egy automatáról, amibe betöltöm a programot és egy gombnyomásra működni fog.

Az ajtón berohanást is neked kell megakadályozni. El kell érned, megtanulja, bármilyen is a helyzet, a szabály az ugyanaz.

A behívásod sincs még teljesen megtanítva a kutyádnak. Így nem jó ötlet szabadon hagyni, hogy rá se rántson a szólításodra.

2015. jún. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%

Behivasnak tudsz 10-15 méteres pórázt használni es akkor ha le se szar akkor azt picit meghuzhatod egy enyhe celzaskent, hogy haho, szóltam vissza kene jönni :D

Es igy nem lehet az se, hogy olyat csinál ( raugrik valakire vagy hasonló) amit te nem szeretnel mert ralepsz a pórázra, ha a földön hagyod vagy fogod a véget. :D


Es persze jutalomfalatot célszerű használni ;)

Előbb megtanulhatja es akar meg klikkert is melle :)

2015. jún. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

4-es

Ez nem igy működik

2015. jún. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Gondolom engedted sokszor kutyákkal játszani.

Ilyenkor szokták elveszteni a kontrollt. Mi nem engedjük játszani ameddig nincs meg a kellő kontakt a gazdával. Mikor ki megy be az ajtón az nem fontos.

2015. jún. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Türelmet is tanulni kell neki. Én úgy csináltam, hogy letettem neki a kaját és addig nem ehetett míg nem kapott parancsot, később letettem amikor mi is ettünk és meg kellett neki várni míg mi befejezzük és akár negyedóráig is várt, majd parancsszóra elkezdthette. Az ajtónál provokáld ki azt hogy hibázzon és legyél nagyon mérges ha megteszi, hogy hívás nelkül átmegy az ajtón, mert az fontos, hogy az ajtó-szabály nem annyi, hogy megvárja míg te kimégy és ő utána hanem megvárja és várja a parancsot hogy ő is kiléphessen. Azt tudnia kell, hogy ha mérges vagy meg is tudnád ölni, de a fenyítés foka minden ktyánál más. Az enyém is próbálkozik lázadozni pedig tudja mit kérek tőle, de megköszörülöm a torkom és tudja hogy nem kekeckedhet, de volt hogy földhöz kellet vágjam, hogy visszavegyen az arcából. lassú folyamat de nektek még hátra van az ivarérés is. Szóval ne hagyd hogy szemtelenkedjen, a büntetés meg tényleg gondold is komolyan, egy kutyának nem lehet hazudni. Üdv
2015. jún. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!