Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámnak van egy sebe a...

A kutyámnak van egy sebe a lábán és mindig kinyalogatja, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem mély seb, csak felületi, kicsit kidomborodik és elég világos, rózsaszín. Már lefertőtlenítettem, de azt is lenyalja és ez ismétlődik...

2015. jún. 12. 06:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha vele vagy nap közben, szólj rá, h nem szabad. A "kék krém" nagyon jó erre (azt hiszem Lukács krém a neve, dokik tudják miről van szó, ha kéred). A lényeg, h minél kevesebbet nyalja, mert így begyullad v fertőzést visz át máshova a bőrén. Végső megoldásként gallér.
2015. jún. 12. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Pár napig legyen rajta gallér. Vagy legalább pár percig, míg a fertőtlenítő hat, legyél mellette és akadályozd meg benne, hogy lenyalja. A sebnek nem tesz jót az állandó bögyörgetés.

(Amúgy mellékes kérdés: nincs a sebben toklász? Mostanság sok nehezen gyógyuló seb hátterében az áll.)

2015. jún. 12. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Gallér! Sose gyógyul be, ha állandóan noszogatja a sebét!
2015. jún. 12. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Próbáld meg bekötni, bár lehet,hogy leszedné a kötést. Annak idején én a kutyusom sebét egyszerű fertötlenítö spray-val fújtam be, ennek olyan roszz íze lehet, hogy nem nyalta. A doki azt mondta, nem jó ha nyalogatja, mert azzal csak széthúzza a sebet és bacikat is bejuttathat a nyálával.
2015. jún. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!