Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kilehet valahogy deríteni,...

Kilehet valahogy deríteni, vagy letesztelni, hogy a kutyáim mennyire védenének meg vész esetén?

Figyelt kérdés

Alapból barátságos kutyák, vállalkozóként dolgozok és rengeteg idegen ember jár hozzám és ezt már megszokták. mindenkivel kedvesek, akik jönnek. Igaz, azt is megszokták, hogy azokat én engedem be. Kíváncsi lennék mit csinálnának, ha éjszaka jönne be csak úgy valaki idegen.

Az az alap probléma, hogy az utóbbi időben sokat vagyok egyedül a nagy házban és kicsit félek néha.

Ne értsetek félre, semmiképp nem szeretnék senkit kitenni veszélynek egy próba kedvéért, és a kutyáktól sem várom el, hogy testi épségük árán védjenek meg, nem azért vannak. Két jámbor jószág, akiket megmentettünk a menhelyről. De mégis kíváncsi lennék, hogy hogyan viselkednének behatolótól, olyan szituban ami nem megszokott.

Annyi biztos, hogy sajátos hangot ad az egyik, ha ismerős jön, ez amolyan "örömzúgás" és mást ha idegent lát, megint mást, ha csak egy állat motoszkál az udvarban.

Meg egyszer azt is tapasztaltam, hogy későn éjjel kiléptem a teraszon, (A hálóból nyílik) és a zajra mérgesen ott termett mindegyik, de ahogy meglátták, hogy én vagyok, rögtön farokcsóválásba váltottak át. Ez a mérges fellépés egyszeri volt, azóta ha kimegyek, örömmel futnak oda. Az egyik pl. a teraszon alszik, nem tudom, hogy őriz-e vagy csak a közelemben akarja érezni magát. Az tuti, hogy miattam van ott, mert csak akkor fekszik oda ha lefeküdtem aludni. Lenne más helye ahol kényelmesebben alhatna. Nem várok el tőlük semmit, csak érdekelne, hogy mire számíthatnék, ha rám akarnának törni. Imádnak engem, szinte az árnyékaim, úgy érzem 10 lábam van.


2015. jún. 13. 16:18
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Igen, épp ezért is írtam az elején, hogy nem várom el tőlük, mert tudom, hogy megvannak a módszerek a kutya ártalmatlanítására, bár nem tudom pontosan milyen módszereket szoktak alkalmazni. De most erre ne válaszoljatok itt, mert már off lenne, kiírom új kérdésnek.
2015. jún. 16. 12:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!