Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik jobb kutya panelba a...

Létezik jobb kutya panelba a Bolognese-nél (Bolognai pincs)?

Figyelt kérdés
Praktikusságra gondolok, mert a Bolognese kis termetű, nem hullatja a szőrét, és nincs tőle kutyaszag az egész lakásban.

2015. jún. 15. 12:03
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Létezik. Nekem például a pitbull praktikusabb, mert közepes méretű, nem kell kozmetikushoz járni vele, elég porszívózni meg néha megfürdetni. A kutyát soha nem a lakással kell összepasszintani (nem is lehet), hanem a gazdával.
2015. jún. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A bichon havanese, vagy a bichon frise is kis termetű és nem hullatja...
2015. jún. 16. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1: azért itt kisebb tévedésben vagy, mert egy pitbullnak kínzás a panel. Aki mindenképpen csak egy nagyobb termetű, nagy mozgásigényű kutyával érzi jól magát, az inkább ne vegyen olyat panelba.


#2: igen, én is a havanese-re gondoltam, a frise-t nem ismertem, köszi! :)

2015. jún. 16. 07:20
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ja, az enyém is tökre szenved a lakásban tartástól télen, amikor nem nagyon lehet kint a kertben, mert befagy a valaga :) Meg napközben, amikor nem vagyok itthon és a kanapén elterülve alszik. Előbb ismerd meg a fajtát, utána ítélkezz. A pitbull ölbe, kanapéra, gazda mellé való. Sok mozgatással persze, de azt a kert sem oldja meg; akárhol tartod, ki kell vinni sétálni, sportolni, élményeket szerezni.

(Amúgy kertesben lakom, de a kutya ettől még majdnem panelkutyaként él, mert szeret velem lenni, a lakásban, kint meg nem hagyom, ha elmegyek itthonról, mert közös is a kert, meg az ilyen fajtákat szeretik lopni is meg mérgezni is. Nyilván nyáron sokat van kint, ha itthon vagyok, de ettől még minden nap sétálunk, labdázunk, gumizunk, gyakorolunk, sulizunk, szóval nem lehet lazsálni, kert ide vagy oda.)

2015. jún. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

amíg a kutya igényei ki vannak elégítve, és nem szenved semmiben sem hiányt, nem lesz gondja a lakással.

a kutyaszag meg nem fajta, hanem ápoltság függő :)

nekem boxerem volt lakásban, és nagyon jól érezte magát velem :)

2015. jún. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hát én azért nagyobb termetű, nagyobb mozgásigényű kutyát nem tartanék lakásban. Az más, ha eleve úgy lett tenyésztve, hogy több generáción keresztül lakásban volt, oda lett szoktatva, de akkor se kéne. Nem is szívesen megyek olyanokhoz se, mert büdös kutyaszag van a laskában.


És egyébként a kutyaszag nem csak ápoltság, hanem fajta függő is. A legtöbb kutyát akármilyen tisztán is tartod, mindig lesz egy alapszaga, amit te nem biztos, hogy fogsz érezni, mert idővel megszokod, de aki megy hozzátok, az fogja érezni.


Az ilyen kis zsebkutyáknak, mint a bichon-félék, egyiknek sincs semmilyen kutyaszaga.

2015. jún. 17. 07:03
 7/9 anonim ***** válasza:
A hozzászólóknak van igazuk, azért nincs kutyaszaguk a piciknek, mert kénytelenek 1-2 havonta kozmetikába hordani őket a gazdik. Míg más szőr típusúakat, ha nem visznek ilyen gyakran, akkor legfeljebb büdösek lesznek, de nem látszik a szőrükön az elhanyagoltság annyira. Ha egy bolognese-t nem fürdetsz fél évig, az is büdös lesz. Minden kutyának van kutyaszaga, de az erősségét a tartási körülmények befolyásolják.
2017. okt. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Bichon havanese kutyust tartok természetesen lakásban. Ő 9 hónapos, egyszer volt kozmetikában csak, kb 6 hónapos korában, le kellett nyírni a szőrét, mert a kis nyomi meghempergett az egérragasztóban, meg amúgy is meleg idők voltak. Havonta 1x-2x fürdetem, illatmentes kutyasamponnal, tényleg nincs kutyaszaga, és akkor sem volt, mikor megkaptam. Szóval egyet kell értenem a kérdezővel, tapasztalatom alapján valóban nem büdösek. Ha vendég van és éppen dajkálja, gyakran meglepődnek, hogy mennyire nincs semmilyen kellemetlen szaga.
2018. júl. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves 8-as, a 7-es vagyok :)

Régi a kérdés, most láttam a nekem szánt választ.


Mivel havonta 1-2 alkalommal megfürdeted a kutyád, így az én véleményemet erősíted, azért nem büdös, mert ápolod.

Kutyakozmetikus vagyok, hidd el, akit kint tartanak az udvaron, bichon jellegű kis kutyát és nem ápolják rendszeresen ugyanolyan büdös koszos, csomós lesz, mint bármilyen másik kutya. Bármelyik eb lehet ápolt és jó szagú, csak és kizárólag a gazdáján múlik!


A standard szerint sem a bichon havanese (=havannai pincs), sem a bichon bolognese(=bolognai pincs) nem nyírós fajta. A standard szerint hosszú szőrben tartják őket. Szőrük rendszeres fésülést mosást igényel. Ha ezt ügyesen megoldod otthon, tisztán és csomómentesen tudod tartani, akkor megúszhatod a havi kozmetikázást. (Akinek ez nem megy, mert lusták, ügyetlenek, azoknak javasolt a havi fürdetés+nyírás a kutyakozmetikában, hiszen úgy egyszerűbb otthon.)

Eredetileg egyedül a bichon frisé amit nyírni kell!

2020. júl. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!