Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek melyik a jobb...

Szerintetek melyik a jobb házőrző a kuvasz vagy a bernáthegyi?

Figyelt kérdés
A két fajta között vacilálunk apámmal. Ő kuvaszt szeretne, én bernáthegyit!

2015. jún. 2. 10:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
A bernáthegyi nem házőrző. Bár a mai körülmények között egy ugató, jelző bernáthegyi van olyan eredményes, mint egy kuvasz. Akit nem rettent el egy nagy kutya ugatása, az a kuvaszt is ki tudja iktatni.
2015. jún. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát a kuvaszt erre tenyésztették ki, a bernáthegyit meg nem. Ennyit mondjuk illene tudnotok, ha már ezeket a fajtákat szeretnétek. Mi alapján választottátok ki őket?
2015. jún. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha megtanítod őket arra, hogy csak azt a kaját egyék meg, amit te/család-tagjaid raknak a tányérjukba, akkor a kuvasz tökéletes.

Így a kerítésen át bedobált mérgezett étellel nem tudnak a kutyáidban kárt okozni!

2015. jún. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Apám azt mondta, hogy a kuvasz házőrző, a bernáthegyi meg nem! Én meg nem értek a kutyákhoz, csak szeretem őket.
2015. jún. 2. 11:06
 5/17 A kérdező kommentje:
A kuvaszt apám választotta ki, azt mondta az alapján, hogy nagy testű, jó házőrző. A bernáthegyit én forszíroztam, mert tetszik a fajta.
2015. jún. 2. 11:07
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
A kuvasz kifejezetten területőrző fajta, a bernáthegyi pedig nem.
2015. jún. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

A bernáthegyi fő házőrzési kompetenciája, hogy ha keresztbe az ajtó elé fekszik, akkor nagyon nehéz benyitni tőle. :)

A kuvasz nagyságrendekkel jobb házőrző. De határozott, gyakorlott gazdát és sok foglalkozást igényel.


Igazság szerint ma már idejétmúlt kifejezés a "házőrző kutya". Ha nyolc közép-ázsiai juhászkutya acsarog a kerítésnél, ha valaki tényleg be akar menni, akkor be is fog menni. Megmérgezik, lefújják, lelövik, purhabot nyomnak a szájába, akármi. Szóval a profikat semmilyen kutya nem tartja távol, a piti besurranókat meg bármilyen nagyobbacska kutya látványa távol tartja.


Szereltessetek be riasztót, hosszú távon olcsóbb és hatékonyabb,mint egy kutya.

2015. jún. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nekünk már több mint 20 éve vannak kutyáink, jelenleg egy német juhász kanunk van, ami nagyon szép kutya, díjnyertes szülőktől való. Az idegeneket nem engedi be, de ha dörög, akkor borzasztóan fél, majd szétszedi a bejárati ajtót, amíg be nem engedjük. Ha éppen elutazunk pár napra valahova, és viharos az idő, akkor egyszer csak arra jöhetünk haza, hogy a kutya szétszedte az ajtót.
2015. jún. 2. 11:19
 9/17 anonim ***** válasza:
25%

A kuvasz jó házőrző? Ne vicceskedjünk már! Nálunk a faluban ismerek olyat, akinek volt egy kuvasza, egy olyan, aki mindenkit megtámadott válogatás nélkül. Egyszer a gazdája véletlenül kulcs nélkül ment haza, kénytelen volt bemászni a kerítésen, a rettegett házőrző meg nyüszítve menekült előle. De van egy tanya is a falutól úgy 3 km-re. Ott igazi tanyasi kuvasz van, fajtatiszta az is, de csak az nem tud tőle bemenni, aki fél az összenyalástól, meg attól, hogy tappancsnyomos lesz a szép ruhája.

Viszont barátnőméknek meg bernáthegyijük van. Na, az mindenkit beenged, viszont kifelé senkit!

Szóval kutyája válogatja. Egyébként nem értem, miért van ennyire túlmisztifikálva a kutyák "házőrzősége". Minden nagyobb testű fajtára ráaggatják, hogy jó házőrző, a valóságban meg igen gyérek a házőrzési sikersztorik. Kiképzett németjuhászt meg rottweilert elkergetnek egy paradicsomkaróval meg ilyenek. Olyat is hallottam már, hogy macska kergette el a betörőt (fújva nekiesett egyenesen a szemének), mégse fogok macskát kifejezetten ilyen céllal tartani.

2015. jún. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
95%

A kuvasz nem házőrző, hanem a nyáj őreként tenyésztették ki. A kuvasz és a komondor vétte a nyájat a vadállatoktól!


Viszont ha nem megfelelő kezekbe kerül a kuvasz, akkor még az emberre is rátámad. Szóval mivel a kérdésed alapján nagyon nem vagy tisztába a fajta tulajdonságokkal, ezért szerintem nagy ívbe felejtsd el ezt a fajtát.


A bernáthegyi nem őrző kutya, hanem hegyi mentő fajta, ő nem fog neked házat őrizni, de inkább ezt a fajtát ajánlom ugyanis nyugodt fajta, még ha nem jól neveled, akkor is csak maximum egy nagy tehénke fog rád ugrani boldogan, mikor mész haza! Bár a súlyából adódóan nem túl praktikus lenne a számodra, pláne a gravitációt is figyelembe véve! :)

2015. jún. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!