Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor jelentenek veszélyt a...

Mikor jelentenek veszélyt a kullancsok?

Figyelt kérdés

van egy 8 hós amstaffom.

gondolkoztunk rajta, hogy csepegtetünk a nyakába olyan frontline cseppet.

ez mennyire hatékonyí,

mikor kezdenek veszélyesek lenni a kullancsok?


2010. febr. 28. 21:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nem kell gondolkozni. Cseppenteni kell.

A legtöbb kutya babeziaban hal meg.Sajnos Februártól-November végéig.

2010. febr. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
tavasztól őszig nagoyn fontos figyelni a kullancsokat, ha véletlen belemegy az állatba minél hamarabb kivenni. A frontline jó, de csak 1 jhónapig nyújt védelmet a kullancsok ellen (a bolhák ellen ha jól emlékszem 3 hónap) de nem lehet havonta újracsepegtetni. Szóval figyelni kell őket. A mi cicánk a frontline csepegtetés utánai 2 hónap leteltével már szokta hozni haza, simogatás közben észre lehet venni, kivesszük. szerencsére )lekopogom) még soha nem volt belőle semmi baj.
2010. febr. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Kullancs sajnos mindig van, akár a kertben is belemehet. Veszélyt akkor jelent ha fertőzött, de azt nem tudhatod melyik az, úgyhogy állandóan védelem alatt kell állnia a kutyának.
2010. febr. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

mostanában már szinte egész évben.

Számít, merre élsz, ott milyen a kullancs elterjedése. Tavasz-ősz a legveszélyesebb időszak. Mivel a hűvösebb, árnyékos nedves idő a kedvező nekik. Nyáron , az erős napsütésben elbújnak, kevésbé lehet rá számítani, hogy rámegy a kutyára.

2010. febr. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A kullancsok mindig veszélyesek, láttam olyan kutyát, aki január elején tele volt kullancsal és babesias lett! Na jó, -15 fokban nincs kullancs, de amint kicsit enyhöl az idő, azonnal felélednek a dögök és máris kész a baj.
2010. márc. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Akiteki ***** válasza:
100%

Egész évben.

De vigyázz, mert a frontlinera már immunisak a kullancsok. Vannak más márkák is. Havonta ismételni kell.

2010. márc. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Kullancs ellen egész évben védekezni kell, bármikor belemehet egy fertőzött példány.

Én a Frontline-t nem ajánlom, rengeteg kutyás gazdától hallom, hogy az ára ellenére mit sem használt...

Én Kiltix-et használok (nyakörv), 7 hónapig jó, és kopp-kopp, soha, egyetlen kullancs sem volt még a kutyámban. Egyetlen hátránya, hogy fürdéshez (tó, folyó), fürdetéshez le kell venni róla (víz nem érheti).


Az Advantixot és a Scalibort is sokan dicsérik.


Olcsóbb és egyszerűbb egész évben védeni a kutyát, mint egyszer csak arra ébredni, hogy vért pisil a kutya, rohanni az orvoshoz, több tízezret otthagyni, és remegve várni, hogy egyáltalán túléli-e, és ha igen, milyen maradandó károsodásai lesznek...

Olvass utána: babézia és Lyme-kór.

2010. márc. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Sokféle szer van már forgalomban. Viszont, ami beválik egyik kutyánál, az nem biztos, működik a másiknál. Sajnos,kísérletezni kell, melyik a megfelelő az adott kutyára, az adott lakóhelyen.A nagy invázió idején--tavasszal,ősszel nekem pl egyféle védekezés kevés volt. Keserves tapasztalatok után ilyenkor én bizony duplán védem a kutyámat.
2010. márc. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Akiteki ***** válasza:
100%

Frontline mellett 3 kutyám lett babéziás.

Mióta advantixot teszek rájuk volt már, hogy magamon találtam, de a kutyába nem ment. Emberre nincs valami ilyen szer? :))

2010. márc. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A Frontline nálam is megbukott, szedték össze a kutyák a kullancsot. Mióta Advantixet használok, egyszer sem találtam bennük. És ez még a szuronyos legyeket is távol tartja, amik a kutyák fülét szokták véresre csípkedni. Bolhanyakörv semmit nem ér! Ja, és nekem is volt már januárban kullancs a kutyában.
2010. márc. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!