Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ki a hibás?

Szerintetek ki a hibás?

Figyelt kérdés

Próbálok nagyon tárgyilagosan írni, nehogy elfogultnak tűnjek.


Adott egy 6 hónapos közepes testű kutyus, akivel a gazdája lement sétálni a kutyafuttatóra, ahol a kutyát elengedte pórázról.


Illetve adott egy 60-as évei közepén járó nő, aki szintén a kutyafuttatóban tartózkodott, a kistestű kutyusával együtt.


A 6 hónapos kutya nekiszaladt a nőnek, aki ettől elesett és az esés következtében eltörött a lába.


A nő most kártérítést követel a 6 hónapos kutya gazdájától és perelni akar, amennyiben az nem fizet neki, mivel többször is műteni kellett a lábát a baleset után.

A 6 hónapos kutya gazdája viszont nem tartja jogosnak, hogy a nő pénzt kér tőle és ezért nem is akarja kifizetni a kórházi kezelés költségeit.


Szerintetek kinek van igaza?



2015. jún. 17. 13:23
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
A baleset után a 6 hónapos kutya gazdája azonnal a nő segítségére sietett, felsegítette a földről és haza is kísérte a hölgyet, ám amikor kiderült, hogy műtétekre is szükség lesz, a kórházi kezelés költségeit már nem volt hajlandó vállalni.
2015. jún. 17. 13:26
 2/26 anonim ***** válasza:
64%
És a néni törött lábbal hazasétált???
2015. jún. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem ez egy szerencsétlen baleset. Nem hiszem, hogy a 6 hónapos kutya gazdája felelős lenne, tekintve, hogy mindez a kutyafuttatóban történt, ahol jogosan van szabadon a kutya.

De ez csak az én véleményem, nem tudom, a jog mit mond.

2015. jún. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
58%

Nehéz kérdés. Nem vagyok jogász, így csak a privát véleményemet fogom leírni, ami nem biztos, hogy ugyanaz lesz, mint a per eredménye.

Szerintem valamelyest jogos a néni kérése, bár ugye attól függ, hogy ez okoz-e neki valamilyen pénzkiesést. Mert a nyugdíjt így is- úgy is megkapja, ha nyugdíjas. A műtétek pénzbe kerülnek? A kórházi benttartózkodás is? Azokat szerintem jogos, hogy kifizetteti. Meg azt is, hogy ha a kutyára addig vigyázni kell, és olyanra bízza, aki ezért pénzt kér.

2015. jún. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
55%

A kutyafuttató házirendjét kellene megnézni.


Kutyaiskoláéban pl. ezt találtam:

"Kiképzésen részt venni kizárólag a megfelelő és a kiképzők által ellenőrzött felszereléssel lehet (póráz, nyakörv, hám, jutalomfalat, játék, stb.)."


Ha a kutyafuttatóban a kutya úgy lett elengedve a pórázról, hogy ezt a házirend nem engedi, akkor a kutya gazdája a hibás, ha viszont elvárt gondosság mellett lehet, és a néni később vitte oda a kutyát, akkor ő.

2015. jún. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

EU-ban a gazda felel a kutya miatt. Nekünk egy kistestü kutyánk kifutott a kocsi elé, majd 120ezer ft-os kárt okozott. (repedés, ködlámpacsere, fényezés, ennyi a hivatalos ár márkaszervizben)


A vezetöt ismertük, jogosan kérte a kára megtérítését. A ház biztosítására ki lehetett fizetni. Ha nem lett volna a ház biztiosítva, beperelhet, és valószínü nyert volna.


Nem tudm a fenti esetben mehet-e ház biztosításra, már ha van.


Egyébként ahol már régebben ez a rendszer van, nyugateurópában, a kutyára külön lehet (v. kell) biztosítást kötni.

2015. jún. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
59%
Mellékszál, de szerintem érdemes lenne megnézni a kutyatulajdonos lakásbiztosítását, hogy van-e mellette kutyás felelősség biztosítás! Az én lakásbiztosításomhoz például van olyan kiegészítés, hogy ha a kutyám közterületen kárt/balesetet okoz, akkor a biztosító fizet.
2015. jún. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
0%
A 6 hónapos kutya gazdája. Az idős nőnek.
2015. jún. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
59%

A kórházi kezelés TB alapon nem fizetős. Kutyafuttatóban a kutyák szabadon lehetnek. Ez egy sajnálatos baleset volt és kész. Pech a hölgynek, akinek talán még csontritkulása is van, hogy egy eleséstől így megsérült.

nem kell fizetnie a kutya gazdájának. A hölgy pereskedhet, ha van rá ideje és pénze. Mert magánjogi perben a követelt kártérítés összegének bizonyos %-át be kell a követelőnek előre fizetni.

2015. jún. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
70%

"Ptk. 562. § [Az állattartás körében okozott kár]

(1) Aki állatot tart, az állat által másnak okozott kárért felel, kivéve, ha bizonyítja, hogy az állat tartásával kapcsolatban felróhatóság nem terheli."


A felróhatóságot az adott helyzetben elvárható magatartás megsértése jelenti.


Én nem tudom, mi az általános gyakorlat, de szerintem erősen a bírón múlik a dolog. Mert az egy dolog, hogy lehetett a kutya póráz nélkül a kutyafuttatóban, de ha akarja, szerintem tekintheti az elvárható magatartás megsértésének azt, hogy a gazda nem akadályozta meg, hogy lerohanjon valakit. Az, hogy a kutya szabadon van, nem jelenti azt, hogy onnantól bármi megengedett, ez a norma szerintem.

2015. jún. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!