Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1 hét kóborolás utáni ápolás?

1 hét kóborolás utáni ápolás?

Figyelt kérdés

Németjuhász keverék kutyám(ivartalanított 4 éves szuka) 8 napig kóborplt, ma végre megtaláltuk, le van fogyva, adtam neki zsíros ételeket, tápot, holnap pedig rizst főzök neki kutyakolbásszal.Mivel hízlalhatnám fel, kilátszanak a bordái szinte az egy hetes nem evéstől.. :(

Ezen kívül a mancsán egy aprócska seb van, mintha kidörzsölte volna valami, lefertőtlenítettem, elég ennyi?

És végül: rettenetesen büdös.Nyálkaszerű akármi van a szőrén néhány foltban, valamibe belefeküdhetett, de tényleg ilyen hullaszaga van.Csak udvaron tudnám fürdetni, várjak vele a jó időig vagy mit csináljak?Mostanra lenyugodott, kullancs nincs benne advantix cseppek miatt.Adjak neki egy féreghajtót?(3 hete kapott 2 szemet a dokitól)

Miket tanácsos még megtenni kóborlás után?



2015. jún. 17. 13:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Mivel ennyire sovány, nem szabad neki egyszerre sokat enni adni! A sebet egyelőre elég lefertőtleníteni, szerintem. És miért nem tudod bent megfürdetni? Oldd meg valahogy!

Vidd el állatorvoshoz! Ő minden kérdésedre megfelelő választ fog adni! Az is lehet, hogy kapna valami gyógyszereket, te pedig rengeteg jó tanácsot! Ne itt kérdezgess, hanem irány a doki!

2015. jún. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is vidd el dokihoz, lehet észrevesz rajta még valamit.
2015. jún. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A rizs kutyakolbásszal szemét, nem kaja. Adj neki normális ételeket, pl igazi húst. Elolvastad valaha a kutya"kolbász" összetevőit? Gabona +ízfokozók.
2015. jún. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is elvihetnéd egy vizsgálatra.

-Féreghajtás mindenképpen

-Fürdetés, alaposan. Mindegy hol, csak jól. Ajánlom figyelmedbe a Neostomosan-t, mert az jó rüh meg élősködők ellen

-Nyers csirke, valamint főtt sertéshús sem jönne rosszul

- A seb fertőtlenítése alap.

-Nézd át, nincs e benne kullancs, mert a már benne levő kullancsokat az advantix (meg semelyik csepp) nem távolítja el. Ha van, akkor szedd ki!

2015. jún. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Főztem neki egy eléggé fehérje,szénhidrát és zsírral teli akármit :D nagyon falta, már 2 nap után látszik rajta, hogy jobb bőrben van..kutyakolbászból a jó minőségű van, 94% hús + kap mellé nyers illetve főtt húst, csak ugye minden nap azt adni sajnos nincs keretünk :( Féregtelenítés megvolt, a fertőtlenített seb szinte begyógyult :) Fürdetést holnapra hagyom, mert fél a víztől és úgy gondoltam, jó lenne, ha megnyugodna+kicsit melegebb lenne.Köszi a válaszokat! :)

2015. jún. 18. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!