Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Leonbergi szorzet apolas?

Leonbergi szorzet apolas?

Figyelt kérdés

Most fogok orokbefogadni egy 5 eves leonbergi ivartalanitott szukat, mar alig varom (smile) De nem tudom, hogy milyen allapotban lesz a bundaja...

Az elso szorzetapolasra mit ajanlotok? vigyem kozmetikaba, vagy otthon "essek neki" furdetes, fesules, gubancok...? Nagyon nehez egy leo szorenek apolasa, ha az elhanyagolt? (kesobbiekben nem lesz az...


2015. máj. 20. 12:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez az a kutya, amire a külföldön élő gazdik nem tartanak igényt? Ha a fajtamentőkön keresztül fogadod örökbe, akkor szerintem ők rendbe teszik előtte és úgyse adják oda anélkül, hogy ki ne okosítanának az ápolásáról. :) Amúgy egyedül is ki lehet tapasztalni, de azért egyszer nem árt, ha megnézel valakit hogyan fésüli. Nem mindenki használ egyforma "szerszámokat", de általánosságban elmondható, hogy egy tükrös kefe és egy nem túl sűrű hosszú fogú fésű kelleni fog.


Amúgy ha nagyon elhanyagolt, akkor tényleg nagyon nehéz rendbe tenni. Vedléskor egy ápolt leonbergit is lehet órákig fésülni, nemhogy egy elhanyagoltat.

2015. máj. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elvileg ha normális menhely,fajtamentés akkor rendbe teszik mielőtt új gazdihoz kerül. Viszont ha mégis nagyon rossz állapotban van a bundája akkor érdemes lenne elsőnek kozmetikába vinni ott értenek hozzá. Aztán mikor rendben van a te feladatot a szőr ápolás amit heti 1x-2x alaposan átfésülsz,illetve kérhetsz segítséget a kozmetikustól milyen szőr ápolási eszközöket vegyél.


Coat-king-el nagyon jól ki lehet szedni az aljszőrt például. Vagy kutyáknak van olyan,hogy gereblye sokszor német juhász gereblyének hívják. Illetve erős hajlított kefe!

2015. máj. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy rendbe teszik mert ugyan fajtamentő írt nekem, hogy tud egy leonbergit, akit örökbe lehet fogadni. Azt mondta a hölgy, hogy a volt gazdi nagynénije jár hozzá naponta etetni, de mielőbb el kell hozni. Ennyit tudok róla.

Eddig egyszer tudtam beszélni a nagynénivel, azóta sem :(

De nem adom fel :)

Köszönöm a válaszokat...

2015. máj. 21. 21:35
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha nem teszik rendbe, akkor elsőre szakembert kérj meg rá és legyél ott, hogy megtanulhasd!
2015. máj. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!