Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collie fajtájú lehet...

Border collie fajtájú lehet őrző-védő képzésre vinni?

Figyelt kérdés
2010. márc. 1. 08:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Lehet persze, bár nem erre tenyésztették ki. Viszont nagyon okosak szóval biztos, hogy megállja majd a helyét! Sok sikert.
2010. márc. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Válasz előtt.Milyen céllal akarsz egy borderrel őrzővédőzni?Hobbi?Sport?Vagy hogy jobban őrizze a házat?
2010. márc. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
persze előbb lesz alap engedelmességi,sport agility is ezért utána érdemes e őrzőre is kiképezni ?tudom nem erre tenyésztettek ki ezért kérdem... csak a családi házamban lesz ezért gondoltam..
2010. márc. 1. 09:11
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok. Megvan már a kutya,vagy még csak most fogjátok venni?

Nos akkor leírnám a tapasztalataimat. A border collieval remekül lehet őrzővédőzni.DE,érdemes átgondolni,hogy van e értelme.

Ismerek több bordert,akivel őrzővédőznek. Nagyon lelkesek, dinamikusak, imádják az őrzőt, nekik ez is egy remek játék. Az én kanomat le se lehet verni a karról ha már egyszer ráfogott. Bemutatókon kifejezetten elő szokták őt venni,mert a segéd remekül fel tudja emelni,forgatni(ami pl egy németjuhásnál nehézkesebb).

Ami miatt meggondolandó. Nagyon bele tudnak jönni. ezek közül a borderek közül ismerek olyanokat,akik az őrzővédőnek köszönhetően akár az utcán is nekimenne egy embernek,ha hasonló ruhája van,mint a segédnek. Én is jártam már úgy, hogy pár hülyegyerek a ház sarkánál ugratott a bringával. Engem majdnem elütöttek,a kutya le volt maradva,annyit látott,hogy valaki "nekemugrik",és már rohant volna neki a kölyköknek. Szerencsére nem történt meg,eléggé kontrollált kutya,elég volt rászólni. De könnyen előfordulhatott volna baleset. Emiatt sokan abba is hagyták a borderrel az őrzőt,vagy csak nagyon ritkán viszik el rá a kutyát.

2010. márc. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia. A border collie amit szeretnél megcsinálja. De a kutyás sportok jobban mennek neki. Bár ha szeretnéd őt őrző védő kiképzésre vinni szerintem nem nagyon fog ugrálni vagy majd elszakítani a pórázt mert ő kifejezetten szereti az embereket. Bár én nem tudom szerintem ez nem olyan jó ötlet. Hát őrizni fogja a házad de nem lesz olyan mint egy igazi őrző kutya.
2010. márc. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

én vok az utolso...

elfelejtettem még irni hogy fogja csinálni a feladatokat remekül a kiképzésen csak szerintem ez nem bordernak való. De még az is meglehet hogy nagyon jó őrző kutya vállik belőle

2010. márc. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Lehet, de minek:D
2010. márc. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Láttam már őrző-védő bordert, de én nem vinném. Vagy csak azért csinálná meg, mert jó játéknak tartja és igazából éles helyzetben nem védene meg, vagy pedig bevadul tőle. Szerintem ezt a sportot hagyd meg az őrző-védő fajtáknak.
2010. márc. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
A legtőbb kutyaiskolában az engedelmesség mellett tartanak egy kis örző-védő gyakorlást is.Ami azért is jó hogy ha a gazdit netán megtámadják az utcá a kutya ne fusson el gyufáért,hanem probálja megvédeni kenyéradó gazdiját.
2010. márc. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek tanácsot! nyárra hozunk haza a kiskutyát,most csak elő van jegyezve. tehát őrző védő képzés nélkül is őrizné az házat általában? elsősorban sport terelésreami alkalmas rá igaz.
2010. márc. 1. 16:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!