Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet a bőrférgességet...

Zsófia11 kérdése:

Hogyan lehet a bőrférgességet kezelni kutyáknál? A jobb felén egy dudor/csomó van.

Figyelt kérdés

Németjuhász kutyánknál már jó ideje tapasztaltuk, hogy az oldalán egy dudor van, és a bőr alatt van valami.

Sokáig nem tulajdonítottunk neki nagy jelentőséget, de most olvastam a bőrférgességről, illenek rá a tünetek.

Mivel lehet kezelni, elpusztítani a bőr alatt lévő férget.

Előre is köszönöm a válaszokat!


2015. jún. 19. 15:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha az elmúlt hetekben kapott oltást (bármilyen injekciót), és kb. ott van a pukli, akkor vélhetően attól van, nem kell aggódni, magától elmúlik.

Ha nem, akkor alapos vizsgálat után az állatorvos tudja megmondani, hogy mi az és mi vele a teendő. Nem viccből tanult ő évekig az egyetemen, ne hidd, hogy te majd otthon diagnosztizálsz és kikezelsz egy bőrférgességet :)

2015. jún. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja, vidd orvoshoz, majd ő megmondja mi a helyzet. Simán lehet zsírcsomó is az a dudor, illetve ezer és ezer más...
2015. jún. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm az eddig válaszokat.

Nem kapott injekciót az utóbbi időben. És nem zsírcsomó, mert belülről van a duzzanat, szóval nem körültapintható (alányúlható) mint a zsírcsomó esetében.

Nyilván én is állatorvoshoz fogok fordulni, nem is azért írtam ide, hogy azt elkerüljem, csak azt reméltem, hátha tud valaki tanácsot adni nekem, aki volt már ebben a helyzetben.

Az állatorvosunk most nem dolgozik egy hétig, szabadságon van, ha visszajön, felkeresem.

2015. jún. 20. 09:22
 4/5 anonim ***** válasza:

A bőrférgességet a microfilaria parazita okozza, állatorvos vért vesz, és a teszt kimutatja, ha fertőzött a kutya.

Az én kutyámnak is volt bőrférgessége sajnos, neki maradt is 1-2 kisebb pukli a bőre alatt, valószínűleg betokosodott.


Egyébként ha idősebb kutyáról van szó, akkor lehet zsírcsomó, ami ártalmatlan, de az évek múlásával sok kutyánál megjelenik. Viszont daganat is lehet, szóval mindenképp járjatok utána.

2015. júl. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Eltűnt a csomó az oldaláról.
2015. aug. 28. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!