Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért fél az 1 éves yorkshire...

VictoriaHorvath98 kérdése:

Miért fél az 1 éves yorkshire terrier kutya a 3 hónapos bolognese si-cu keveréktől?

Figyelt kérdés

Van egy yorkshire terrierem már 1 éves és tegnap hoztunk mellé egy 3 hónapos bolognese si-cu keverék kutyát és a yorkshire terrier fél a másik kutyától. Még az ágy alá is elbújik előle, ha kiakarjuk szedni harap, morog.

A szegény új kiskutya pedig játszana vele. Azt mondta egyik ismerősöm hogy pár nap kell neki hogy megszokja. Pár nap múlva biztos összebarátkozik a yorkie a kiskutyával?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. jún. 20. 18:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Pár nap múlva meg fogod tudni...

Egyébként oda vittetek egy másik kutyát, holott a leírtak alapján a yorkival is lenne még mit csinálni. Mi az, hogy morog? Mi az, hogy HARAP??? Kinek néz téged? Mert, hogy nem vezérnek az biztos.

Szerintem az lenne a legjobb, ha elkezdenétek mind a kettőt szépen nevelni. Úgy neveli, hogy a kutya vezérnek tekintsen. A kiskutyát közös foglalkozás során fogja megszokni, össze fog vele barátkozni. Ahogy elnézem az írásod van ennél nagyobb probléma is. Ha nem megy a megnevelés, akkor meg kutyasuli. Az, hogy a kutya morog rátok, nem normális......

2015. jún. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Gondolom, eddig nem jártatok össze más kutyákkal játszani vele, magyarán nincs szocializálva kutyákkal. Mielőtt újabb kutyát hoztok, ezt nem ártott volna.

Másrészt amúgy is elég súlyos nevelési problémák vannak, ha rátok morog és harap a kutya. Ezt nem szabadna eltűrni tőle.

Kutyasulit javaslok, hogy helyreálljanak a normális kutya-gazda viszonyok.

2015. jún. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Először is most kezdett el harapni, ezelőtt sose csinálta. És már ma nem volt rá példa.

Másodszor tudom hogy a yorkira is ráfér a nevelés. Van egy németjuhász kutyánk, attól viszont nem fél, szóval ezért különös nekem hogy ettől a picitől meg tart. De az este már játszottak egy kicsit..

2015. jún. 21. 13:34
 4/5 anonim ***** válasza:

Megszokja hamar. De ha az első példa volt a morgás harapásra akkor is el kell kezdeni mélyebben belegondolni a dolgokba és mindent helyén kezelni. Ugyanígy jártam a tacskómmal. Milyen kicsi meg cuki meg játszik, aztán mikor nem játékból kezdett el morogni meg harapni, akkor kicsit elgondolkoztam azért, hogy miujság van...hamar rájöttem, hogy valamit nagyon elb;sztam az biztos.

Ha első példa, ha nem, a kutyád akkir sem morighat rád, ott gond van. Ki kell derítened, hogy mi. Ennyit tudok erre mondani. A kicsit egy pár nap alatt megszokja ezzel nem lesz gond. Csak sok közös foglalkoztatás kell.

2015. jún. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben. Tudom hogy nem normális ha morog, én is meglepődtem. Köszönöm a válaszokat!
2015. jún. 22. 07:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!