Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menyi idős korátol tanitsam a...

Menyi idős korátol tanitsam a border colliet? Vagyis hogy az egyszerübb feladatokat elkezdhetem már akkor amikor hozám kerül a kutya (2hónaposan)?

Figyelt kérdés

A bonyolultabb frisbee meg ilyesmi feladatokat milyen korban?

(Azért itt kérdezem meg mer az internet mást és mást ír, nem sokára lesz könyvem ilyen témában de addig is szeretnék tájékozodni :))



2015. jún. 20. 20:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én már másnap elkezdtem tanítani, miután hozzámkerült, tehát 8 hetesen.

A frizbi alapjait elkezdheted bármikor tanítani (persze alap parancsszavak elsajátítása után), de az ugrással, kúszással járó feladatokkal várj legalább 1 éves koráig, míg a növekedés be nem fejeződik, mert addig árthat a fejlődésben levő ízületeknek.

2015. jún. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ilyen alap parancsszavak,meg apró trükkök simán mehetnek, már amint megszokta az új helyet. Gyorsan tanul, csak míg nagyon kicsi, csak pár percig tud odafigyelni. De már lehet tanítgatni nyugodtan :)
2015. jún. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem elkezdheted nyugodtan… :)

De ne a legnehezebbel kezdj azert! ;D

2015. jún. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Alapozni lehet, de az ízületei védelme érdekében (ha szeretnéd hogy ne rokkanjon le nehány évesen) akkor csak egy-másfél éves korában kezd el ami ugrással jár, szlalom mozdulattal, vagy bármi ami terheli a csontjait, lábait, gerincet. Frizbit is csak guritani szabad egy éves kora elott. Légy türelmes es inkább várj, nem éri meg tönkre tenni a kutyát, úgyis gyorsan megtanul majd mindent. a kutya majd mindent gyorsan és nagy mennyiségben akar csinálni, de ez a leggyakoribb amit elrontanak a borderesek. Mivel a kutya csak akkor hagyja abba a munkát mikor már összeesik, neked kell figyelned rá hogy ne dolgoztasson túl, főleg másfél éves kora elott ne. Tehát alapozz nyugodtan, neveld, tanitsd, játssz vele sokat de a megterhelő feladatokkal várj es mindig fokozatosan, ésszel.
2015. jún. 21. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!